Normálny smrteľník by za parkovanie na takomto mieste vyfasoval mastnú pokutu. Halászová asi môže...

Drzá Ficova Janka: Audinku veselo zaparkovala na mieste pre invalidov!

Priateľka Roberta Fica si ťažkú hlavu z nejakých invalidov asi nerobí. Asi má pocit, že pusa od premiéra zaručuje imunitu...

Bozkávaním s premiérom sa prenáša aj nedotknuteľnosť. Zrejme o tom je presvedčená zamestnankyňa Úradu vlády Jana Halászová (29). So svojím červeným Audi minulý týždeň drzo zastavila na mieste vyhradenom pre telesne postihnutých. A nebolo to iba na pár sekúnd alebo minút.

Na mieste vyhradenom pre invalidov stála dobré dve hodiny, od 16.30 do 18.45, a po veľkom nákupe sa pokojne vrátila k autu. Ak by nejaký invalid potreboval zaparkovať, mal by jednoducho smolu.

Halászová sa pred dvomi rokmi na verejnosti preslávila najmä dlhým bozkom na rozlúčku so svojím nadriadeným, premiérom Robertom Ficom.

Čítajte viac:

Vášnivý premiér: Fico sa bozkával v aute so sekretárkou!

Závažný priestupok

Státie na mieste pre invalidov patrí medzí závažné dopravné priestupky. Zákon hovorí jasne: „Zastavenie a státie na vyhradenom parkovacom mieste pre osobu so zdravotným postihnutím, ak nejde o vozidlo, pre ktoré je parkovacie miesto vyhradené, je porušením pravidiel cestnej premávky závažným spôsobom.“

V takomto prípade možno uložiť pokutu od 60 do 300 eur a zákaz činnosti do dvoch rokov. V policajnom sadzobníku sa však pokuty za státie na mieste pre invalidov bez povolenia začínajú od 150 eur.

Napriek tomu, že Halászová vyzerá na prvý pohľad pomerne zdravo, nemožno úplne vylúčiť, že môže mať aj potvrdenie o zdravotnom postihnutí.

Čítajte viac:

Kto je Ficova sekretárka? Pozrite si ďalšie EXKLUZÍVNE foto spoločného večera

Bobrík mlčanlivosti

Opýtali sme sa teda Úradu vlády, zamestnávateľa Jany Halászovej, či u nej evidujú zmenenú pracovnú schopnosť alebo dokonca zdravotné postihnutie, na základe ktorého by mohla mať povolenie na parkovanie na vyhradených miestach. Úrad vlády však neodpovedal.

Exkluzívne parkovacie miesto mala Halászová aj na Úrade vlády priamo pod premiérskymi oknami. Opýtali sme sa aj polície, či môže začať vyšetrovať takýto závažný dopravný priestupok aj zo zaslanej dokumentácie a potrestať nezodpovedného a drzého vodiča.

Bežnému občanovi by pritom za taký priestupok hrozilo až odobratie vodičského preukazu na dva roky. Policajná hovorkyňa Denisa Baloghová pripustila, že teoreticky správny orgán môže začať konanie, ak vyhodnotí dôkazy ako relevantné.

Čítajte viac:

Opäť s Jankou: Fico si na súkromné posedenie vzal i svoju podriadenú

Úspešná drzaňa

Jana Halászová pracovala najprv v politickej strane Smer, aby sa po voľbách v roku 2012 presunula priamo do kancelárie predsedu vlády Roberta Fica. Ten ich štátnozamestnanecký vzťah posunul na vyššiu úroveň, keď ju neraz vyzdvihoval svojím straníckym BMW, ktoré osobne šoféroval, neďaleko jej domu.

V auguste 2013 sa vybrali spolu na večeru do kaštieľa v Čereňanoch a po nej sa v aute v nočných hodinách rozlúčili pomerne dlhým bozkom.

Halászová sa na svoj vek nemá zle. Jazdí na červenom Audi A4 asi za 30-tisíc eur, ktoré je písané na ňu, vlastní byt v novostavbe a jeho hodnota sa pohybuje okolo 120-tisíc eur. Byt nie je zaťažený hypotékou.


  • Plus 7 dní
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
VIDEO Plus 7 Dní