Mafia Corner: Za oživením starého hitu Františka Krištofa Veselého stojí producentské duo Randy a Toy Boy.

Duo Mafia Corner reinkarnovalo Františka Krištofa Veselého

František Krištof Veselý je opäť v hitparádach, celé Slovensko tancuje na Zuzulienku.

Podľa klasika a glosátora slovenskej populárnej hudby Janka Lehotského už nemôže vzniknúť žiadna nová pesnička, pretože všetky boli vymyslené. Takže sa môže zrodiť len iná pesnička.

A stalo sa. Na hit Jaj, Zuzka, Zuzička tancovali ešte naše staré či prastaré matere a po neskutočných osemdesiatich rokoch privádza na diskotékach do vytrženia aj súčasných tínedžerov.

Zo Zuzičky Zuzulienka

Slovenský hudobný éter ovládol osemdesiatročný šláger Františka Krištofa Veselého, no jeho novú tanečnú, electroswingovú verziu má na svedomí producentské duo Mafia Corner.

„Ako dieťa som tú skladbu miloval, takže keď som raz v metre cestou domov zvažoval, aký hit prerobím do electro swingu, bola to Zuzička. Len Zuzička od prvého momentu a nič iné,“ smeje sa Toy Boy, Slovák pôsobiaci v Londýne.

Demonahrávku poslal spolupracovníkovi Randymu do Prešova a pustili sa do finálnej podoby. „Zuzičku prerobilo množstvo Slovákov aj Čechov, ale všetko, aj v podaní Milana Lasicu, bolo veľmi učesané. Tým skladba stratila grotesknosť toho obdobia, ktorú človek cíti zo swingu tridsiatych rokov. My sme tam tú atmosféru chceli zanechať, len sme z nej spravili Zuzulienku,“ dopĺňa Toya kolega Randy.

Retroklip: Zložili ho z dobových záberov, dielom náhody je tak nový tanečný štýl. Foto: internet

Koniec Gangnamu

Keďže autormi skladby Jaj, Zuzka, Zuzička sú Jozef Stelibský a Ľudovít Válka, duo Mafia Corner, ktoré skladbu nanovo spopularizovalo, za jej hranosť na diskotékach či v rádiách veľmi nezarobí.

„Predovšetkým sme chceli oživiť pána Františka Krištofa Veselého, vrátiť ho na výslnie, kam patrí, a zároveň na Slovensko priniesť niečo nové a uviesť sa. Ale ak sa nastaví správny marketing, môže byť pre nás Zuzulienka v konečnom dôsledku aj finančne zaujímavá,“ hovoria a uvažujú, či by sa ich prerobená verzia páčila aj pôvodnému interpretovi.

„Ak mal rád párty, operetu, recesiu a kabaret, tak si myslíme, že by bol spokojný. Možno by to bolo na jeho pomery veľmi hlučné, ale to je tým, že sa zmenila doba. Určite by bol šťastný, že na to mladí po toľkých rokoch tancujú,“ rozmýšľa dvojica nad slovenským Frankom Sinatrom.

Na zlatú éru swingu nadväzuje aj videoklip, vďaka ktorému tvorcovia našli nový druh tanca. Recesistický čiernobiely retroklip, na ktorom sa baví celé Slovensko, zostavil z dobových záberov Matúš Amrich. „Doteraz robil pre Rytmusa, Celeste Buckingham alebo Dominiku Mirgovú, ale keď sme mu pustili našu pieseň, išiel do toho bez zaváhania,“ tvrdí. „Kašlať na celý Gangnam Style a podobné shity. Toto je hit,“ reagujú fanúšikovia Zuzulienky v jednej z internetových diskusií.


  • Plus 7 dní
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
VIDEO Plus 7 Dní