Zažíval peklo: Poslednému žijúcemu zakladateľovi Lúčnice Jurajovi Kubánkovi vyvraždili nacisti pol rodiny. Ďalšie prenasledovanie ho čakalo za komunizmu.

EXKLUZÍVNE Spoveď motorkára, ktorý zrazil zakladateľa Lúčnice: Najradšej by som tam umrel!

Legendárny folklorista a velikán Lúčnice i konkurenčného SĽUK-u Juraj Kubánka (88) sa dnes podrobí vážnej operácií ľavej nohy.

Na priechode pre chodcov ho včera popoludní zrazil vodič motorky. Ako sa celý incident podľa motorkára odohral a čo odkazuje ťažko zranenému zakladateľovi Lúčnice?

Môže za to šmyk?

Muž je z nešťastnej udalosti absolútne šokovaný. „Chcem pomôcť rodine, pánovi, strašne ma to mrzí, strašne mi je to ľúto. Najradšej by som tam umrel,“ povedal nám zronený motorkár, ktorý celé hodiny čakal pred dverami centrálneho príjmu, za ktorými Juraja Kubánku ošetrovali.

Juraj Kubánka
Juraj Kubánka
Foto: Emil Vaško

Podľa jeho slov náraz nastal, keď dostal šmyk. „Videl som, že chodec ide cez priechod, že stoja vedľa autá, tak som chcel zastať. Šmykol som sa popri ceste, kde sú obrubníky, myslel som si, že je všetko v poriadku a keď som sa postavil, tak som zistil, že dôchodca je na zemi. Neviem ako pomôcť, taký milý pán…“ krútil skormútene hlavou.

Správu budeme ďalej aktualizovať.


  • kb
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
VIDEO Plus 7 Dní