Rytmus si splnil svoj sen, koncertoval so symfonickým orchestrom - Hip-Hop Symfony Orchestra

EXKLUZÍVNE: Zábery zo zákulisia bratislavského koncertu rapera Rytmusa so symfonickým orchestrom

Pouličný rap v spojení s klasikou na dvoch koncertoch. Túto netradičnú kombináciu predviedol Patrik Vrbovský alias Rytmus na Štefana v Bratislave.

Na pódiu s Egom


Raper sa na javisku pred zaplnenou halou objavil nahodený v elegantnom outfite s motýlikom na krku. Počas jedenapolhodinového koncertu previedol divákom svoje rečnícke umenie a ukázal tak, že aj hip-hop je žáner, ktorý v spojení so šesťdesiat členným orchestrom stojí za to vidieť a počuť.
Výbornú atmosféru dotvorili aj hostia - za vokalistku si zvolil Rytmus soulovú speváčku Anitu Soul. Na pódiu sa objavil aj raper Michal Straka známy ako Ego. S ním fungoval Rytmus v minulosti vo formácií Kontrafakt.

Vsadil na dobrú kartu


Medzi dvoma koncertami sme sa mali možnosť porozprávať sa so samotnými tvorcami. Ako povedal dirigent Tóno Popovič, toto bola dokonalá príležitosť ukázať, že orchester dokáže zahrať zrejme všetko. „Stretli sme sa koncom septembra a odvtedy sme nepretržite pracovali,“ hovorí Popovič. Ten na Rytmusovu adresu povedal, že je skromný, nemá žiadne hviezdne maniere a na všetkom, na čom sa dohodli, to aj platilo. Podobný postoj mal aj skladateľ a aranžér Ľuboš Šrámek, ktorý špeciálne pre tento projekt upravil Rytmusove skladby. „S Patrikom sa spolupracuje veľmi dobre, je to profík, svoje remeslo má zvládnuté a nechá si povedať. Vsadil na dobrú kartu. Prerobiť si svoje skladby do orchestrálnej podoby je dobrý nápad,“ dodal.

S Rytmusom v backstagei


V zákulisí na nás už čakal samotný Rytmus. Z jeho tváre bolo vidno, že prvotný stres opadol. „Ľudia sa stavali, tlieskali, ja som si to užíval, cítil som sa úplne prirodzene a ideme ďalej,“zasmial sa. Ako povedal, vždy bolo jeho snom, hrať s takýmto obrovským hudobným telesom.
Pôvodne mal však Rytmus spolupracovať s prvým koncertným majstrom slovenskej filharmónie Jarolímom Emanuelom Ružičkom. Už prebiehali aj rokovania, ale nakoniec zo spolupráce nebolo nič. Ako sa Ružička pre týždenník PLUS 7 DNÍ vyjadril, Rytmus údajne začal inklinovať k inej podobe projektu, vraj sa príliš inšpiroval americkým raperom Kanye Westom. Prečo sa teda táto spolupráca nekonala sme sa opýtali aj Rytmusa. „Bolo to inak, ale nechajme to tak,“uviedol.


VIDEO Plus 7 Dní