Neposlušný poistenec: Berie Rytmus zdravotnú poistku na ľahkú váhu?

Ekonóm Rytmus: Chce učiť ľudí zarábať, sám má dlh

Rytmus zakladá finančnú akadémiu, aby ľudí naučil, ako narábať s peniazmi, no sám na zdravotnom poistení dlhoval tisíce eur.

Luxusné Bentley za dvestotisíc eur, hodinky Breitling za pätnásťtisíc či značkové oblečenie za ceny, ktoré sa neraz blížia k výške mesačného učiteľského platu. Patrik Rytmus Vrbovský na sebe rozhodne nešetrí a chce inšpirovať aj iných. Pred pár dňami ohlásil vznik svojej finančnej akadémie, v ktorej chce ľuďom ukázať, ako „narábať s peniazmi“.

„Ale vás naučím aj zarábať, keď budete poslúchať. Dobre?“ propaguje novú finančnú inštitúciu, zatiaľ čo mu za chrbtom svietia zlaté platne za predaj jeho nosičov. Dokonca si zriadil špeciálnu webovú stránku, na ktorej budúcim žiakom odkazuje: „Študuj jak pán a zarob!“

Neplatí?

Hoci niekde známemu raperovi financie tečú, inde zrejme chýbajú. Ako poistenec Všeobecnej zdravotnej poisťovne istý Patrik Vrbovský z Piešťan, ktorý má trvalý pobyt na rovnakej adrese ako Rytmus, neuhradil zdravotné poistenie. V aktuálnych zoznamoch neplatičov figuruje pri jeho mene dlžná suma takmer 2 600 eur.

Podlžnosti by ho pritom mohli dostať do veľkých problémov. „Ak poistenec nezaplatí zdravotnej poisťovni preddavok na poistné za tri mesiace v príslušnom kalendárnom roku, má nárok len na neodkladnú zdravotnú starostlivosť,“ vysvetlila nám hovorkyňa Všeobecnej zdravotnej Dana Gašparíková.

V praxi to znamená, že pri schvaľovaní plánovanej zdravotnej starostlivosti, ako sú operácie či liečenia, môže nastať problém. Ak by teda, nedajbože, Patrika Vrbovského niečo také postihlo a on svoj dlh nevyrovnal, akýkoľvek zákrok by si pravdepodobne musel hradiť sám.

„Patrik nedostal doklad o ročnom zúčtovaní ani žiadne písomné upozornenie, takže vôbec netušil, že má voči zdravotnej poisťovni nejakú podlžnosť. Samozrejme, ešte v priebehu dnešného dňa to dá do poriadku,“ povedala nám v piatok Rytmusova manažérka Andy Práznovská.


  • Plus 7 dní
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
VIDEO Plus 7 Dní