Eva Krížiková sa pre zdravotné problémy utiahla do samoty vo svojej vilke pod bratislavským Slavínom.

Eva Krížiková žije pod jednou strechou s nevlastným synom. Majú konflikty?

Zisťovali sme, ako sa žije herečke Eve Krížikovej v jednom dome s nevlastným synom.

Jedna z najznámejších tvárí Slovenského národného divadla Eva Krížiková sa stiahla z javiska pred viac než rokom. Akútne zdravotné problémy ju vystrašili natoľko, že sa rozhodla utiahnuť do samoty vo svojej vilke pod bratislavským Slavínom. Ani tam však vysnívaný pokoj evidentne nenašla.

Na nože

Prvá rana ju zasiahla pred piatimi rokmi, keď zomrel jej manžel - slávny herec a operný spevák František Zvarík. Pani Eva dramaticky pochudla a stratila životný elán. Potom sa však dokázala zmobilizovať a opäť sa postavila na javisko.

Úspešne účinkovala v Národnom divadle, no prijala aj rolu v hre Perfect Days v Divadle Aréna. Práve tam v máji minulého roku pred predstavením skolabovala a musela ju ratovať záchranka. Odvtedy ju na divadelných doskách nebolo vidieť. Vypadla aj s úspešného Kvarteta, ktoré mala v SND alternovať s Marínou Kráľovičovou.

Dnes trávi umelkyňa väčšinu času vo svojom kráľovstve. Stará sa o záhradu a spoločnosť jej robí mačka. Okrem nej a domáceho miláčika však v dome býva ešte niekto iný. Zvaríkov syn z prvého manželstva Ján. Ten je po smrti otca menšinovým majiteľom domu, ale so svojou macochou nemajú ideálny vzťah.

Žijú síce pod jednou strechou, no oddelene. Krížiková v hlavnej časti s dvoma podlažiami, jej nevlastný syn v malom bytíku s bočným vchodom. Ich spory pretrvávajú už dlhšie.

Dvaja dôchodcovia: Eva Krížiková si dopraje aj cigaretku, vpravo jej nevlastný syn Ján. Foto: Emil Vaško

Nahlas

Svedkami slovného konfliktu, ktorý sa medzi nimi nedávno odohral, boli aj náhodní okoloidúci. O tom, že Eva Krížiková a jej nevlastný syn sa nemali príliš v láske, sa vie už roky, no herečka konflikty zapierala. „Nemôžem sa k tomu vyjadriť,“ reagovala nonšalantne ako pravá dáma.

„To nie je môj syn, je to dospelý človek vo veku, dá sa povedať, že starší, a ja nemám právo o týchto veciach hovoriť. Veď ja s ním nebývam, nie sme v jednom byte, len v jednom dome. Nebudem o tom hovoriť, môj muž by si to neprial. Ja hovorím nahlas, ale nehádame sa.“

Ján Zvarík bol jediným dieťaťom Františka Zvaríka a Aničky Bottovej, dcéry básnika Ivana Kraska a prvej manželky Františka Dibarboru. Mladá mamička pár rokov po sobáši spáchala samovraždu. Údajne z nešťastia, že ju Zvarík opúšťa. Noblesný umelec a povestný sukničkár sa po čase zosobášil s Evou Krížikovou. Mali spolu dcéru Barboru, ktorá je momentálne konzulka v Moskve.


  • Plus 7 dní
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
VIDEO Plus 7 Dní