Takto vyzerá inteligentný dom vo filme Dôverný nepriateľ.

Exkluzívne zábery slovenského thrilleru: Takto vyzerá Dôverný nepriateľ

Byť „smart“ sa nie vždy vypláca. Hovorí o tom aj príbeh inteligentného domu v slovenskom thrilleri Dôverný nepriateľ.

Aktuálna moderná „high-tech“ doba prináša neuveriteľné množstvo vymožeností, a to predovšetkým do našich domovov. Preto predstava, že vám váš vlastný dom spôsobuje nočné mory, nie je až taká realite vzdialená. Podobný príbeh vyrozpráva aj nový slovenský film Dôverný nepriateľ, ktorý má premiéru v auguste tohto roka. Týždenník PLUS 7 DNÍ vám ako prvý prináša exkluzívne zábery inteligentného domu z tohto kinematografického diela.

Synopsa


Mladí manželia Zuzana a Andrej sa sťahujú z Bratislavy do Tatier, aby na samote odrezaní od sveta na vlastnej koži otestovali Andrejovo životné dielo – prototyp inteligentného domu. Idylka dokonalého života v réžii modernej technológie sa však čoskoro mení na nočnú moru a boj o život. Revolučný server, ktorý bol vytvorený s cieľom, aby uľahčil životy svojich majiteľov, sa vymkne spod kontroly a nečakane sa obráti proti svojmu stvoriteľovi.

Našli ho pri Prahe


Keďže nájsť ultra moderný dom s najnovšími technológiami na účely natáčania filmu takéhoto typu nebolo vôbec jednoduché, tvorcom to trvalo nejaký ten piatok. „Hľadanie trvalo asi rok. Napokon sme našli ideálny dom neďaleko Prahy. Potrebovali sme ho však „presťahovať“ na samotu, do krásneho prostredia našich Tatier. O to sa už postarali naši trikári a podarilo sa im to výborne,“ vysvetľujú producenti filmu Katarína Vanžurová a Ľubomír Slivka zo spoločnosti Attack Film. Keďže sa už na prvý pohľad jedná o luxusnú vilu, majiteľ nehnuteľnosti si želal ostať v anonymite. Nuž, niet sa tomu pri pohľade naň čo čudovať.

Rok natáčania


Dôverný nepriateľ sa nakrúcal od 5. októbra 2016 do 15. novembra 2017 v Bratislave, v Prahe a na Spišskej Magure. Okrem réžie sa Karel Janák chopil aj scenára. Autorom námetu a spoluscenáristom filmu je Ľubomír Slivka. Tvorivý tím si prizval aj ďalšieho kmeňového spolupracovníka – kameramana Martina Šáchu. O hudbu k filmu sa postaral skladateľ a producent Ondřej Gregor Brzobohatý.


VIDEO Plus 7 Dní