V River Parku: Podpredseda parlamentu Martin Glváč sa včera stretol s europoslankyňou Monikou Flašíkovou Beňovou.

FOTO Tajné rokovanie o budúcnosti Smeru? Flašíková sa stretla s Glváčom!

Vo štvrtok poobede, teda dva dni pred zrušenou bratislavskou konferenciou Smeru-SD, sme v hoteli River Park prichytili v družnej debate Moniku Flašíkovú Beňovú (48) s podpredsedom parlamentu Martinom Glváčom (48).

Europoslankyňa, ktorá už dlhše kritizuje móresy v najsilnejšej vládnej strane, sa pritom nedávno opäť vyjadrila k vnútrostraníckym praktikám. "Nechcem "vynášať z vnútrostraníckej kuchyne" ale predsa len, je divné ak sa o zrušení programovej konferencie dozviem štyri dni pred jej konaním zo znepriateleného média práve v čase, keď som "pripomienkovala" ideové tézy ( už názov je silný),“ nedávala si servítku pred ústa.

O čom si hrkútali? Foto: Tony Štefunko

O to prekvapujúcejšie bolo jej stretnutie na káve na dunajskej promenáde s exministrom Martinom Glváčom.

O čom spolu hrkútali?

"My sme sa už asi pred mesiacom dohodli, že si dáme kávu a že si niektoré veci aj osobné, aj neosobné aj politické vydiskutujeme. To, že sa stretávame v čase, kedy mala byť programová konferencia s tým vôbec nesúvisí," odbil nás Martin Glváč. A Flašíkova mu ochotne pritakala: ,,Pán Glváč je predseda krajskej organizácie Smeru v Bratislave ako aj šéf poslaneckého klubu, tak sme sa normálne rozprávali. Aj o mojich názoroch. Zaujímal sa, či by sa skupina europoslancov mohla stretnúť s poslancami v NR SR, na čo som reagovala, že by som bola veľmi rada."

Odmietajú rozkol v strane

K tomu, že Flašíková stranu kritizuje - uviedol: ,,Pani Flašíková kritizuje, ja mám iný názor, ale to sme si všetko normálne vydiskutovali." Rozkol v Smere sociálny demokrat nepripúšťa. "Ani odchod ľudí zo strany nepripúšťam. A tých, ktorí prinášajú strane hodnoty, určite nie." Na otázku PLUS 7 dní, či aj pani Flašíková prináša hodnoty, odpovedal: ,,Pani Flašíková je europoslankyňa, aktívna v europarlamente, ktorá robí dobrú robotu a že sa v mnohých veciach nezhodneme - neznamená, že sa nemôžeme stretnúť na káve. My sme strana, kde sa diskutuje. Vymieňali sme si názory."

Tešila sa na Kaliňáka?

Flašíková sa vyjadrila aj ku kauze odvolávania ministra vnútra Roberta Kaliňáka a ich názorovým rozdielom: "Teraz je v tom veľa emócií. Treba ich nechať vychladnúť. A čo sa týka pána Kaliňáka - je to môj úplne legitímny názor, že mal odstúpiť - on má iný názor, to je všetko. Tešila som sa, že ho na konferencii uvidím, lebo od prepuknutia kauzy sme sa nevideli, ani nijako nekontaktovali, ale keďže konferencia nebude, neuvidíme sa."

Už túto sobotu sa mala v hlavnom meste konať Programová konferencia Smeru. Užšie vedenie politickej strany SMER – sociálna demokracia rozhodlo o posunutí termínu konania, - informovala média hovorkyňa Ľubica Končalová.

Viac o situácii v Smere sa dočítate v najnovšom čísle PLUS 7 dní


  • Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
VIDEO Plus 7 Dní