Fico otvorene o svojom konci: Prezradil, kedy už nebude kandidovať na predsedu strany

Predseda najsilnejšej vládnej strany Smer-SD nie je ochotný bojovať o svoje kreslo s konkurentom. V prekvapivom rozhovore pre český portál Seznam.cz tiež povedal, že sa môžeme dočkať ďalších drsných telefonátov štátnym predstaviteľom, ktoré zavesí na sociálnu sieť

Robert Fico bol v minulý víkend hviezdou českého snemu sociálnych demokratov v Brne a podľa médií mal jeho prejav bezkonkurenčne najväčší úspech. Portál Seznam.cz s ním následne urobil rozhovor, kde sa slovenský premiér rozhovoril aj o tom, kedy plánuje skončiť v politike.

Cúva z boja?

Jeho prekvapivá odpoveď by sa dala interpretovať aj tak, že zbabelo cúva z boja a vyžaduje bezhraničný rešpekt: „Buď má predseda v strane rešpekt a berú ho, alebo keby mal nastať v strane súboj o predsednícke kreslo, tak ja by som do toho nešiel,” vyhlásil Robert Fico.

Odpovedal tak na otázku redaktora, ako je možné, že nikdy nemusel o svoju predsednícku stoličku bojovať.

Stará politická tvár

Líder Smeru však zároveň priznal, že jeho hviezdne časy sú už preč: „Som stará politická tvár a doba expirácie sa mi blíži… Smer neponúka nové tváre ale stabilitu,” vyhlásil aktuálny premiér.

Zároveň však dodal, že napriek opotrebovanosti má stále ambíciu vyhrať najbližšie voľby. Pomôcť tomu majú tvrdšie slová a razantnejšia komunikácia, akú predviedol aj voči šéfovi Všeobecnej zdravotnej poisťovne Miroslavovi Kočanovi.

Kočan nebol posledný

V rozhovore pre Seznam.cz vyhlásil, že je pripravený toto ponižujúce divadlo kedykoľvek opäť zopakovať. „Ten postup bol správny a nevylučujem, že aj v budúcnosti sa môžu vyskytnúť také situácie, keď budem konať veľmi razantne a opäť to urobím tak, aby to verejnosť vedela.“

  • em
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].