Ficov kamoš Kuly: Smer zlanáril Desmod do predvolebnej kampane

Vraj nebude pózovať politikom a vykrikovať politické heslá, tvrdil pred rokmi Kuly z Desmodu, ktorý je dnes tvárou smeráckych mítingov.

Ostrieľaní politickí harcovníci vedia, ako prilákať voliča na predvolebné kampane. Už dávno im nestačia úderné heslá či mediálne šarvátky. Pred parlamentnými voľbami angažujú profesionálnych umelcov. Na stretnutiach s občanmi „vypomáhajú“ známe kapely, tváre zo šoubiznisu, vtipní moderátori.

Podľa politológov však prítomnosť celebrít na predvolebných mítingoch nemusí mať až takú údernosť, pretože niektorí prídu len kvôli známym umelcom a nie kvôli politikom.

Už mu nevadí pózovať?

„Príďte na stretnutie s R. Ficom a jeho kolegami! Príde aj Kuly a Desmod!“ zaliečavo lákajú titulky zo straníckych novín Smeru, ktoré ste si možno aj vy našli v poštovej schránke.

Mesiac pred voľbami vládna strana odštartovala mítingy - a vraj ručia za skvelú zábavu. Zabezpečiť ju má skupina Big Band Jula Selčana, Zlaté husle či duo La Femme. Hlavným ťahákom je však čerstvý Zlatý slávik Desmod.

Čítajte viac:

Pestré kandidátky do volieb: Moderátori, exmilenky, politici s kauzami

Smeráci lákajú voličov na nesmrteľné hity Karola Duchoňa v podaní Kulyho. Kapela ich bude sprevádzať po celom Slovensku s regulárnym, štrnásťhitovým koncertom.

Pritom ešte v roku 2010 líder Desmodu Kuly vyhlásil, že kapela síce dostala ponuku hrať v predvolebnej kampani, ale odmietla ju. „Dali sme si podmienku, že nebudeme na fotografiách pózovať s politikmi a vykrikovať politické heslá. Pridali sme k tomu cenovú ponuku, odvtedy sa nám nik neozval,“ vysvetlil Kuly v denníku Pravda.

Reči sa hovoria, chlieb sa je. Po piatich rokoch mu už neprekáža pózovať na letákoch Smeru a vystupovať na ich mítingoch. Nechali sa „ukecať“ až na sedemnásť vystúpení.

Ako reagoval Kuly na otázku, prečo dnes nemá problém koncertovať pre Fica? Koľko za to dostane? Po ktorých známych tvárach siahli ostatné strany? Dočítate sa v aktuálnom vydaní PLUS 7 DNÍ.


VIDEO Plus 7 Dní