Futbalisti Mikaël Silvestre (vľavo) aj Cristiano Ronaldo (vpravo) si počas kariéry v Premier League kúpili domy v najluxusnejšej zóne Veľkej Británie. Dnes ich nemôžu predať.

Futbalisti a ich luxusné trampoty: Nevedia sa zbaviť okázalých domov

Čo majú spoločné Cristiano Ronaldo, Emile Heskey či Wes Brown? Okrem toho, že ich živí futbal, sú to aj nóbl nehnuteľnosti, ktorých by sa chceli zbaviť. Avšak márne.

Cheshire Golden Triangle je oblasť vo Veľkej Británii, ktorá zahŕňa päť z desiatich najdrahších britských miest. Nachádzajú sa tu aj multimiliónové hniezdočká viacerých úspešných futbalistov.

Keď ich chcú ale hviezdy predať – napríklad preto, lebo menia klub – majú skutočný problém. Pre svoje vírivky, domáce posilňovne a garáže na tri autá jednoducho medzi bežnými smrteľníkmi nemôžu nájsť kupca.

O nehnuteľnosti, ktorých hodnota je sama o sebe vysoká, sa treba starať a náklady na údržbu sú položkou, ktorú si – ak nie ste hráčom anglickej Premier League – dovoliť nemôžete. Majitelia teda v zúfalej snahe zbaviť sa sídel okresávajú ich cenu, ako sa dá.

To je aj prípad 35-ročného bývalého hráča Manchestru United Wesa Browna a jeho manželky Leanne Wassell. Dom v susedstve Wayna Rooneyho sa dvojica snaží predať od roku 2010, keď Brown prestupoval do Sunderlandu. Pôvodne zaň pýtali 4,5 milióna libier. Dnes im stačí 1,5 milióna.

Wes Brown z finančných požiadaviak zľavil, no márne. Foto: archív, wikipedia.org

Ak nenájdu bohatého podnikateľa, ostávajú odkázaní na milosť iných hráčov, ktorí by si bývanie na vysokej nohe mohli dovoliť. „Hráči si tu kupujú domy a potom tu s nimi uviaznu,“ konštatuje miestny realitný maklér Phil Cardy.

Vírivky a posilňovne nik nechce

Aj bývalý hráč FC Liverpool, 37-ročný Emile Heskey, sa s manželkou Chantelle márne snaží predať za 2,5 milióna libier dom so šiestimi spálňami. Na trhu s nehnuteľnosťami je od roku 2014.

Optimista Ashley Ward, ktorý obliekal dres Manchestru City a Blacbourn Rovers, chce predať svoje luxusné sídlo od októbra 2013 – za 13,5 milióna libier. Ponúka za to okrem rozsiahleho pozemku aj 11 spální, miniatúrne kino, herňu, bazén, vírivku, saunu a posilňovňu.

Tridsaťsedemročný Mikaël Silvestre by sa zasa za 4,2 milióna libier rád zbavil zámočku s vežičkou a so šiestimi spálňami. Predať sa ho pokúša už od augusta 2008.

Silvestre má zámoček. Foto: wikipedia.org, archív

Bývalý kapitán Manchestru Nemanja Vidic sa zasa v júli 2014 presťahoval do Talianska a dom, ktorý vtedy ponúkol za 2,5 milióna libier, doteraz nepredal.

Portugalská hviezda Cristiano Ronaldo je tiež rekordérom, čo sa týka snahy predať svoju nehnuteľnosť.

Hoci z Manchestru odišiel do Realu Madrid v júli 2009, sídlo s piatimi spálňami, bazénom, vírivkou, posilňovňou a obchodíkom s vínom má v Británii dodnes. Pýtal zaň 3,8 milióna libier. Keďže rezidenciu nepredal, aspoň ju prenajíma Lukovi Shawovi za 7000 libier mesačne.


  • Plus7dni.sk
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
VIDEO Plus 7 Dní