So synom Milkom: Jediný potomok chce matku zbaviť svojprávnosti. Na zábere spolu v roku 1997.

Gina Lollobrigida má slabosť na zajčikov, syn ju chce preto zbaviť svojprávnosti

Syn osemdesiatšesťročnej Giny Lollobrigidy Milko Skofič sa bojí, že jej majetok získa jeden z mladíkov, ktorí sa okolo nej točia. Herečka sa chcela vydať už aj za partnera, ktorý bol mladší ako jej syn.

Filmová legenda Gina Lollobrigida má jediného syna, no ten jej radosť nerobí. Milko Skofič junior sa usiluje zbaviť matku svojprávnosti, aby jej majetok, teda jeho dedičstvo, neskončil u nejakého mladého milenca. Matka a syn sú na nože.

Ponížil ju

Ak by bolo podľa syna z prvého a jediného manželstva legendárnej Giny s Milkom Skofičom, Milko junior by ju bez mihnutia oka dal zbaviť svojprávnosti. Gina bola od roku 1949 až do rozvodu v roku 1971 vydatá za slovinského lekára Milka Skofiča. Ten sa vzdal lekárskej praxe a stal sa jej manažérom. Milko sa im narodil v roku 1957.

Ak by junior presadil svoje, Gina by stratila rozhodovacie právo a on by sa postaral o jej peniaze, ktoré zrejme jedného dňa zdedí. Či sa k nim však po takomto nešetrnom rozhodnutí vôbec dostane, je otázne. Gina Lollobrigida sa správaním ratolesti cíti ponížená. Nevedno, či nespíše testament a potomka nevydedí.

Je presvedčená, že peniaze sú jej a uchrániť ich vie aj sama. Milko je nervózny zo skutočnosti, že okolo matky sa pohybuje príliš veľa mladých mužov. Podľa neho majú jediný cieľ - získať jej majetok. Milko o svojich obavách hovoril v talianskych médiách. Zároveň sa potvrdilo, že jeho vzťah s matkou už dlhšie nie je ideálny.

Skofič sa posťažoval, že matku už dva roky nevidel. Slávna Lollo, ako ju dodnes v Taliansku prezývajú - spomeňme jej filmy Fanfán Tulipán či Chrám Matky Božej v Paríži -, sa so synom odmieta stretnúť. Nepodarilo sa mu s ňou skontaktovať ani telefonicky. Z obavy o jej peniaze sa teda obrátil na právnika. Herečkini známi tvrdia, že to Milkovu situáciu nezlepší.

Sexsymbol

Gina Lollobrigida je symbol Talianska, nenadarmo ju nazývajú Gina Nazionale, hoci od nakrútenia posledného z vyše šesťdesiatich filmov ubehlo dvadsať rokov. V päťdesiatych a šesťdesiatych rokoch patrila k najobľúbenejším hviezdam strieborného plátna. Ona a Sofia Lorenová patrili k málu talianskych hviezd, ktoré urobili kariéru aj v Hollywoode.

Považovali ju za jednu z najkrajších žien na svete a pôvab si zachovala dodnes. Po skončení filmovej kariéry sa v osemdesiatych rokoch prezentovala ako fotografka a sochárka, diela tvorí z bronzu a mramoru.

Je pravda, že Lollobrigida vlani v máji v Ženeve dala vydražiť niekoľko najkrajších klenotov zo svojej zbierky za milióny eur. Zdôvodnila to svojsky: „Ako sochárka ich nepotrebujem a chcela som vykonať dobrý skutok.“

Časť zisku totiž šla na výskum kmeňových buniek, ktoré by mohli pomôcť vyliečiť nejedno ochorenie. Aukcia Sotheby’s priniesla dvojnásobný zisk oproti očakávanému, za šperky kupujúci zaplatili dohromady 3,8 milióna eur - najdrahšie boli perlové náušnice, majiteľa zmenili za 1,8 milióna. Peniaze herečke vyniesol aj vlaňajší viedenský Opernball, na ktorom sa zúčastnila ako prominentný hosť.

Sfalšovaný podpis

O rozruch sa Lolla postarala, keď zrušila plánovaný sobáš s dlhoročným partnerom Španielom Javierom Rigauom Rifolsom, mladším o 34 rokov.

V roku 2013 naňho podala trestné oznámenie pre podvod, čím dokázala, že sa o seba vie postarať. Javier tvrdil, že sa s herečkou právoplatne civilne zosobášil v roku 2010 v Barcelone za prítomnosti ôsmich ľudí. Gina vyhlásila, že na svadbe nebola ona, ale „iná žena namiesto nej“.

Pravda vyšla najavo, keď vysvitlo, že zo strany exsnúbenca išlo o podvod - využil Ginin podpis z iných dokumentov. Jeho zámer bol jasný, chcel sa dostať k Lollobrigidiným peniazom. Rigau bol v Španielsku známy tým, že sa často stýkal so staršími ženami. Dokonca sa o ňom povrávalo, že je gigolo.

S Lollobrigidou sa prvý raz stretol v Monte Carle v roku 1984, dvadsaťdva rokov sa schádzali tajne. Zasnúbili sa v roku 2006, zakrátko zásnuby zrušili. Počas vzťahu mu Gina zverila plnú moc pri jej zastupovaní v niektorých záležitostiach, čo neskôr zneužil. Ak by sa mu podarilo presvedčiť, že sú manželia, mal by nárok na dedičstvo hereckej legendy. Hodnota jej majetku sa odhaduje na viac ako 35 miliónov eur.

Milenec mladší ako syn

Talianku Javier spočiatku nadchol. Keď sa zoznámili, mal dvadsaťtri rokov, bol o rok mladší ako jej syn Milko. „Je taký vášnivý, úplne som doňho zbláznená, je okúzľujúci,“ vyjadrila sa pred rokmi.

„Najprv sme boli iba kamaráti, potom milenci, po čase prišla láska,“ tvrdila, keď ešte plánovala sobáš. Javier, obchodník s nehnuteľnosťami, jej nastokol na prst zásnubný prsteň so smaragdom a zdalo sa, že svadbe v New Yorku, ako si Talianka priala, nič nestojí v ceste.

„Mladší muži vždy boli mojou slabosťou,“ priznala otvorene médiám. Keď sa Španiel pokúsil fingovaným sobášom pripraviť ju o majetok, radikálne zmenila názor. Súd požiadala, aby ju pred ním chránil. „Je pravda, že mal právo v niečom ma zastupovať, no jemu išlo o môj majetok,“ povedala na adresu Javiera Rigaua bez emócií.

Nesvojprávna?

Milko Skofič si myslí, že matka sa nevie ochrániť. „Niekoho na to potrebuje, nejakého správcu, už sa o svoje veci nedokáže postarať sama,“ vyhlásil nedávno. Rimanka Lollobrigida, označovaná za „tvrdohlavú, vždy plnú nadšenia a impulzívnu“, má iný názor. Cez médiá synovi odkázala: „Naopak, som svojprávna, cestujem po svete.“

Ako umelkyňa je Lolla naozaj stále činorodá. Začiatkom februára zavítala do Berlína, prijala pozvanie výstredného módneho návrhára Haralda Glööcklera (48).

Kamarátia sa dvadsať rokov, otvárala jednu z jeho prvých veľkolepých šou a počas jeho návštevy u nej v Ríme v ňom prebudila záujem o maliarstvo. O sochárstve pri príležitosti nedávneho stretnutia poznamenala: „Nie je to otázka sily. To, čo je dôležité, sú oči. Vážim si vnútornú krásu, krása mladosti rýchlo pominie.“

Niekdajší sexsymbol a návrhár, ktorý máva na tvári možno viac mejkapu ako Talianka, majú platonický vzťah. Cítia sa duševne spriaznení, dizajnér vyhlásil: „Prechovávam voči nej veľa lásky.“ Gina na otázku, ako si vysvetľuje, že aj desaťročia od ukončenia filmovej kariéry je taká populárna, šarmantne odvetila: „Aj mňa to prekvapuje.“

Priveľa mladíkov

Dôvod, prečo sa Lollobrigida pred časom stiahla z filmového sveta, je v súčasnosti takmer neuveriteľný. Vo filmoch sa odmietala vyzliecť a aby sa nemusela podvoliť predstavám režisérov, radšej skončila. Žena s postavou presýpacích hodín, výraznými perami a mandľovými očami napriek všetkému ostala stelesnením talianskeho ideálu krásy.

Vek jej neškodí, známy pánsky magazín ju v roku 1998 zaradil medzi dvadsať najsexi žien minulého storočia. V láske veľa šťastia nemala. Po rozvode s Milkom Skofičom a škandále s podvodníkom sa nevydala. Jej syn Milko sa stále bojí, že niektorému z mladíkov, ktorí sa vraj okolo nej točia, neodolá a povie áno. To by podľa neho znamenalo riziko, že príde o milióny. Nielen mama. Aj on.


  • Plus 7 dní
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
VIDEO Plus 7 Dní