Gitarista legendárnych Scorpions Jabs: Podprseniek nám už toľko nelieta

Gitarista kapely Matthias Jabs Scorpions prezradil, ako to je naozaj s ich rockerským životným štýlom.

Nemecká kapela Scorpions sa už o niekoľko dní opäť predstaví slovenským fanúšikom v Košiciach. Návštevníkom sľubujú veľkolepú a nezabudnuteľnú šou. Pri tejto príležitosti sme sa porozprávali s gitaristom svetoznámej rockovej kapely, Matthiasom Jabsom. Napriek tomu, že už fanúšikom pred rokmi ohlásili koniec svojej kariéry, vrátili sa a opäť vyrazili na turné.

„Škorpióni sú doma na pódiu. Milujeme to tam. Mysleli sme si, že to bude posledná šou, ale potom sme zistili, že je to priskoro skončiť. Máme veľa fanúšikov, veľa energie a nedokážeme ešte sedieť doma. Moje prsty potrebujú ešte hrať. Bolo to správne rozhodnutie vrátiť sa,“ objasnil Matthias Jabs.

Boli sme zvieratá

Gitarista priznáva, že za mladi sa vedeli po koncertoch riadne odviazať: „Pamätám si žúry, keď sme ťahali aj dva - tri dni vkuse. Bolo to divoké. Keď je človek mladý nemyslí na budúcnosť. Myslí na prítomnosť a na samého seba.

Nemusíte spať, ale ako stárnete zistíte, že sa chcete koncentrovať na ozajstné veci. Ako ja. Chcem robiť kvalitnú hudbu a investovať energiu do toho. Radšej sa postavím svieži na pódiu ako byť síce po dobrej párty, ale totálne grogy o štvrtej ráno,“ priznal hudobník.

Rockeri v rámci turné zavítajú aj na Slovensko. Foto: profimedia.sk

Napriek tomu, že sa vedeli rockeri poriadne odviazať nikdy nerozbíjali gitary, alebo hotelové izby. „Toto mi príde hlúpe a nerobili sme to. Niekomu totiž trvalo istý čas tú vec vyrobiť a mám voči tomu rešpekt. Prečo by som to mal zničiť,“ zhodnotil šesťdesiatročný hudobník.

Slušnejší nie sú 'škorpióni' iba čo sa alkoholu týka. Aj pri dámskej bielizni má rocker pocit, že to už nie je, čo to bývalo. Kedysi im lietalo počas koncertu na pódium množstvo podprseniek, teraz ich už toľko nie je: „Neviem čím to je. Možno ich už na naše koncerty nenosia,“ zasmial sa.

Bežné radosti

Slávny gitarista, ale prekvapuje, že mimo turné žije úplne normálnym životom. „Je pravda, že asi vstávame trochu neskôr ako iní. Ale dám si raňajky a idem sa prejsť do lesa, ktorý mám pri dome. Mám rád prechádzky. Každý deň si zahrám na gitare a idem na hodinu do štúdia,“ opísal svoj režim.

Vždy keď môže ide navštíviť svojho otca, ktorý má už deväťdesiatštyri rokov. „Keď necestujeme a nekoncertujeme sme najradšej s blízkymi. Toto je odvrátená strana slávy, že nemáte toľko času na rodinu, koľko by ste chceli,“ uzavrel Matthias Jabs.

Aj tieto piesne ich preslávili:


  • nk
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
VIDEO Plus 7 Dní