Na nože: Vzťahy medzi speváckymi legendami sú na bode mrazu.

Gott a Gombitová: Rozkol pre manažérky?

Vzťahy medzi Marikou Gombitovou a Karlom Gottom sú na bode mrazu, aj keď obaja speváci nemusia o všetkom vedieť.

Veľký narodeninový koncert Mariky Gombitovej je za dverami a na pódiu sa objavia okrem slovenských interpretov české stálice Helena Vondráčková i Lucie Bílá. Chýbať však bude Marikin niekdajší najbližší priateľ spoza rieky Morava - Karel Gott. Vzťah dvojice je naštrbený už niekoľko mesiacov. Aké sú dôvody?

Spoločný hit

Gott sa s Marikou prvýkrát stretol v druhej polovici sedemdesiatych rokov, keď prišla ako hosť aj s kapelou Modus do jeho relácie v pražskej Lucerne. O niekoľko rokov ju očaril jeden z krásnych textov Kamila Peteraja a ona napísala pre seba a Karla Gotta jedno z najznámejších československých duet Neznámy pár. „Dodnes som presvedčený o tom, že keby túto pieseň naspievali po anglicky nejaké dve svetové hviezdy, bol by z nej minimálne veľký európsky hit,“ vyznal sa raz rekordný český slávik.

Slávne časy: Gott a Gombitová kedysi naspievali skladbu Neznámy pár. Ich ďalšie dueto nedávno pre zlyhanie jednej zo strán nedosiahlo éter.Foto: YouTube

Puto Mariky a božského Káju však nemalo len punc profesionality. Stretávali sa aj súkromne. Dokonca po Marikinej autohavárii a počas niekoľkoročného ústrania v útrobách jej petržalského bytu ju Gott príležitostne navštevoval.

Keď sa pred niečo vyše rokom a pol začala speváčka opäť otvárať svetu, rysovalo sa veľké spojenie. Fanúšikovia oboch umelcov sa tešili na spoločnú veľkolepú baladu. Sám Karel Gott sršal nadšením: „Ak všetko dobre dopadne, na jeseň by sme spolu radi naspievali dueto,“ povedal vlani v máji.

Bez prípravy

Karty však niekedy rozdávajú úplne iné osoby. Okolo Mariky Gombitovej je vplyvné opatrovateľsko-manažérske duo Eva Kožejová a Andrea Pakesová. Pesnička sa skončila ešte skôr, ako zaznel prvý tón. „Nemali pripravené, kto to bude aranžovať, kde sa bude nahrávať, kto to zaplatí, kto dá peniaze na klip, skrátka, základné veci,“ povedal nám človek z českých umeleckých kruhov.

Kedysi: Pred dvoma rokmi mali obaja speváci ešte spoločné plány.Foto: Emil Vaško

Ako je známe, Gott následne ochorel a na spokojnosť oboch národov sa vystrábil z rakoviny v relatívne krátkom čase. Začal doma trénovať a jeho hlas sa údajne vrátil do starých koľají. Mnohí si kládli otázku, či sa objaví na Marikinom veľkolepom koncerte pri príležitosti jej šesťdesiatin. Márne.

„S 99,9-percentnou pravdepodobnosťou tam nebude,“ hovoria viacerí zúčastnení. Pritom šesť dní nato vystúpi na inom bratislavskom podujatí s názvom Lýra 50 - Mám rozprávkový dom.

Nepozvala ho?!: Marike Gombitovej príde na koncert zaspievať Bíla aj Vondráčková, Karel Gott nie.Foto: Profimedia.sk

Hašterivé dievčatá

Podľa našich informácií majú prsty v napätej komunikácii medzi spevákmi manažmenty oboch strán. „Gott v tom je nevinne, ani Marika nemusí o všetkom vedieť. Kájova nová manažérka v súvislosti s pražským koncertom vytkla tým Marikiným babám, že si robia promo na Gottovom mene, vzápätí ony obvinili Gotta, že on si robí promo na Marikinom mene. A tak sa to skončilo,“ dozvedeli sme sa.

Nájdu si legendy hudobného neba opäť cestu k sebe? To je zatiaľ vo hviezdach.