Karel Gott s Marikou Gombitovou naspieval pieseň Neznámy pár a dúfa v ďalší hit. Namiesto stretnutia so speváčkou sa tentoraz túlal v uliciach Bratislavy.

Gottovi namiesto Gombitovej ostali bratislavské ulice

Karel Gott sa s Marikou Gombitovou dohodol, že sa stretnú u nej v byte, nakoniec ho nechcela vidieť.

Karel Gott sa mal stať človekom, ktorého si Marika Gombitová ako jedného z mála pustí do súkromia svojho nového bytu. Stretnutie si slávici dohodli na posledný víkend, keď koncertoval v Bratislave. Všetko malo prebehnúť v najvyššom utajení.

V tajnosti

Karel Gott sa pred koncertom nerád rozptyľuje. Je známy tým, že sa sústreďuje výlučne na svoju šou. Pred tou bratislavskou však chcel spraviť výnimku. V našom hlavnom meste ho čakalo dohodnuté stretnutie s kolegyňou Marikou Gombitovou, s ktorým speváčka súhlasila len pod podmienkou, že prebehne v najväčšej tajnosti. Český tridsaťsedemnásobný slávik chcel slovenskú kolegyňu zoznámiť so svojou rodinou, no pár hodín pred návštevou si tajné rande speváčka opäť rozmyslela - tak, ako bývalo u nej kedysi zvykom.

Mariku, o ktorej často hovorí, ako ju obdivuje, plánoval podľa našich informácií pri návšteve požiadať aj o nové dueto. „O tom, že Marika je fantastická speváčka, niet pochýb, no ona je aj skvelá autorka. Dueto Neznámy pár, ktoré pre nás pred rokmi skomponovala, má svetové parametre. Hneď by som si s ňou niečo krásne opäť naspieval,“ povedal nám maestro.

Návrat nebude?: Marika sa na Karla Gotta v novom byte pripravovala. Foto: Archív

Rovnaké ambície má aj Marikin blízky spolupracovník Miro Žbirka. „Pre mňa by bolo najúžasnejším darčekom, keby Marika prijala ponuku zaspievať si so mnou na mojich narodeninových koncertoch. O tom je však vzhľadom na to, aké ťažké je inšpirovať ju, odvážne čo i len snívať. Ani tak sa nevzdávam a verím, že si ešte spolu zaspievame,“ praje si zbožne Žbirka s tým, že dueto je už na svete. „So Žbirkom je to pravda, poslal jej po mne už dávnejšie pieseň, no stále sa nevyjadrila. Ale Gotta mohla prijať. V novom byte to má teraz veľmi pekné,“ povedal nám Kamil Peteraj, ktorý je na Marikine rozhodnutia, zdá sa, tiež prikrátky.

Nevyjadrujú sa

Pritom keď Marika vlani vyhodila opatrovateľku Radmilu Scholtzovú, všetci sa obracali proti nej. Vraj za Marikino mlčanie či výkyvy nálad mohla práve ona, a preto sa speváčka mala po jej odchode začať otvárať svetu. Radmilu vystriedala Eva Kožejová a košická kamarátka Eva Pakesová, ktoré jej zohnali dve nové posily. Začiatkom roka Marika prostredníctvom televíznych Legiend popu pozdravila fanúšikov a sľúbila návrat na scénu. „Má za sebou niekoľko návštev, starajú sa o ňu dve nové opatrovateľky, ktoré sa striedajú v dvojtýždňových intervaloch,“ referovala nám pred časom Marikina bývalá manažérka a kamarátka Eva Kožejová.

U popovej divy, skrývajúcej sa už desaťročia za múrmi svojho bytu, sa malo blýskať na lepšie časy, no opak je pravda. Dnes je po tom, čo najprv chcela a vzápätí nechcela prijať vo svojom byte Gotta, jasné, že sme sa z Marikinho návratu tešili zbytočne. A Kožejová, Hron, Peteraj, skrátka všetci jej blízki ľudia a fanúšikovia, sa nádejali zbytočne. Smúti i Gott, ktorý sa na stretnutie s ňou tešil zbytočne. On aj jeho manažment sa k situácii odmietli akokoľvek vyjadriť.

Absolútne súkromie

Takmer po roku sa zmenilo teda len to, že dámy už nebývajú v starom, trojizbovom byte na Kapicovej ulici v Petržalke, ale v novom, štvorizbovom byte s rozlohou deväťdesiatosem štvorcových metrov. Do nehnuteľnosti, ktorej cena sa odhaduje na dvestotisíc eur, sa speváčka presťahovala vďaka priateľovi Jurajovi Hronovi. Je takmer isté, že od nej nájomné nežiada. Novostavba sa nachádza v blízkosti petržalského obchodného centra a Gombitovej konečne ponúka absolútne súkromie. Neustále ju stráži kamerový systém a dnu sa dá dostať len so správnym číselným kódom.

Bytový komplex môže opúšťať a vracať sa doň v absolútnej anonymite. Autom vojde do podzemného parkoviska, odtiaľ sa výťahom presunie na svoje poschodie. Do Marikinho bytu vedie dlhá vysvietená chodba, na ktorej má len zopár susedov. Architekt myslel aj na bezbariérový vstup pre imobilných ľudí na vozíčku, ku ktorým patrí aj naša najväčšia a možno aj najrozmarnejšia diva.

Hlavne, že sa cíti dobre

Aby vo svojom byte dosiahla na všetko z pohodlia svojho vozíčka, Hron jej dal prostredníctvom architekta vyrobiť celý interiér bytu na mieru. Na vchodových dverách sa nachádzajú dva priezory. Jeden je umiestnený v klasickej výške, druhý je o niečo nižšie, aby sa cezeň mohla pozerať aj Marika. Súkromie si môže vychutnávať aj na svojom balkóne. Zatiaľ čo v predošlom byte čerstvý vzduch dýchala väčšinou len spoza otvoreného okna, tu môže na balkóne v pohode oddychovať a nikto ju neuvidí. „Všetci budeme radi, keď bude Marika zdravá, spokojná a bude sa tu dobre cítiť. Potom verím, že nebude stagnovať ani ako umelkyňa,“ povedal nám natešený Hron po tom, čo jej odovzdal byt.

Marika vo svojom novom byte Gottovu návštevu odmietla. Foto: Marián Kunc

Napriek nesporným výhodám, ktoré jej nové bývanie má, sa Marika na sťahovanie odhodlávala celé tri roky. „Chyba bola niekde inde, nie v Marike,“ komentovala neuveriteľnú speváčkinu životnú zmenu Eva Kožejová s tým, že všetko bude odteraz v najlepšom poriadku.

Gombitku mu nahradili

Karel sa teda namiesto stretnutia s Marikou vybral na prechádzku do ulíc jesennej Bratislavy, kde ho zastihla ďalšia zdrvujúca správa. Na štadióne, kde mal mať večer vypredaný koncert, je vraj uložená bomba. „Nikdy sa mi nič podobné nestalo. Pred koncertom nechcem počúvať žiadne zlé správy, snažil som sa preto ostať pokojný. Dúfal som, že je to planý poplach, a, našťastie, sa to potvrdilo. Iba ma mrzelo, že sa to muselo stať práve vtedy, keď som tu mal svoju rodinu,“ komentoval nepríjemnú situáciu Karel Gott.

Večer na javisku, kde ho vítalo takmer deväťtisíc platiacich divákov, bol už evidentne vo svojom živle. Trojhodinovú šou si z prvého radu vychutnávala Gottova manželka Ivana s mamou Blankou a dcérkami Charlottkou Ellou a Nelly Sofiou. Svokru na koncert zobral aj hokejista Miroslav Šatan, ktorého sprevádzala manželka Ingrid a deti Viktória a Mirko. Pre ne bol Gottov trojhodinový koncert príliš dlhý, preto neustále pendlovali na druhý koniec sály, kde sedela babka, alebo zaspávali v náručí svojich rodičov.


  • Plus 7 dní
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
VIDEO Plus 7 Dní