Láska ako z pera Rosamunde Pilcherovej: Koptík padal „Popoluške” Gregorovej k nohám. Ona s ním obiehala termálne kúpele v okolí maďarskej Rajky, kde dvojica často pobývala. Sladké pusinky sú však už minulosťou.

Gregorovej mladý exmilenec sa po rozchode skrýva u mamičky, psychiku mu dáva dokopy terapeut

Po škandále s drogami, tragikomickými básňami venovanými slovenskej herečke, staršej o tridsať rokov, či so zverejňovaním ich najintímnejších posteľných radovánok našiel otec dvoch detí Ondřej Koptík (34) útočisko u svojich najbližších.

Za najslávnejším českým „slávomanom“, ktorého odvrhla vdova po Radkovi Brzobohatom, sme sa vybrali do českých Pardubíc.

Najskôr sme sa mali stretnúť na mieste, kde sídli firma jeho otca. Nakoniec si to Ondřej rozmyslel a dali sme si rande na Pernštýnskom námestí neďaleko pardubickej radnice. Pre týždenník PLUS 7 DNÍ prezradil, aký má život po rozchode s Hanou Gregorovou (65), ktorá mu zlomila srdce a vzala mu auto.

Kráľ z mesta perníka

Vysoký urastený mladý muž nás pozval do svojej obľúbenej kaviarne v strede námestia. „Teraz bývam u mamy, takže si to tu zatiaľ takto užívam. Na chvíľu som sa potreboval skryť,“ vraví Ondřej. Vraj v Pardubiciach sa cíti bezpečne. Po škandalóznom rozchode so známou herečkou sa v Prahe radšej neukazuje - ako sám povedal, zrejme by tam dostal po hube. „Myslím si, že sa tam deje proti mne nejaký komplot, preto tam nechodím, nebol by to dobrý nápad. Pozvali ma síce na jednu prominentnú akciu, no pýtam sa, kto by už len mňa pozýval na párty, takého psychopata,“ zamyslí sa nahlas.

Koptík navonok pôsobí dojmom, že sa má omnoho lepšie, hoci o Hane Gregorovej, o ktorej stále tvrdí, že ju miluje, nevie vôbec nič. „Ignoruje všetky moje správy, telefonáty, neviem, kde je ani čo s ňou je.“

Kráľ Pardubíc: V rodnom meste sa Ondřej cíti ako kráľ, nemusí sa báť vyjsť von na ulicu.
Kráľ Pardubíc: V rodnom meste sa Ondřej cíti ako kráľ, nemusí sa báť vyjsť von na ulicu.
Foto: Matej Kalina

Po náročnom období prichýlili Ondřeja Koptíka jeho rozvedení rodičia. „Vlastne ani oni neboli nadšení mojou staršou partnerkou, teraz sú určite spokojnejší, keď sme sa rozišli,“ prizná nám. Po rokoch tak opäť prespáva u svojej matky, ktorá je od bývalej milenky svojho syna o desať rokov mladšia. „Vymýšľam, čo ďalej, kam sa posunúť. Otcova firma sa zaoberá realitami, treba sa o to starať a to je pre mňa ideálne,“ dodá, že pomáha otcovi.

Obšťastňoval ju každý deň

Aby sme však začali pekne po poriadku, zaujímalo nás, ako sa netradičná dvojica zoznámila. A veruže to bolo ako z romantického filmu podľa Rosamunde Pilcherovej! Ondřej vtedy pracoval ako obchodný zástupca pre telefónneho operátora. „Hana potrebovala internet s televíziou, tak som k nej prišiel. V Říčanoch sa otvorili brány, predo mnou bol veľký pozemok a panička tam sedela, mala čierne okuliare a ‚cigárko‘,“ opisuje prvé, osudové stretnutie.

Už vtedy si vraj povedal - aká pekná je táto ženská. Po mesiaci sa do vily vrátil, aby internet aj televíziu zapojil. Čo však čert nechcel, signál nefungoval, a tak musel ku Gregorovej opäť. „Napísala mi esemesku, že to nefunguje, a ja som si povedal - Čo tá Gregorka zasa otravuje!“ smeje sa. Odpovedal jej však s jasným zámerom. „Tretia schôdzka si už žiada víno a večeru. A ona sa toho chytila,“ hovorí Ondřej.

Tak sa do domu Hany Gregorovej vrátil, internet jej spojazdnil a herečka vraj bola prvá, ktorá mu dala najavo svoj záujem. „Urobila ženské náznaky a vtedy sme sa spolu prvý raz vyspali,“ netají Koptík. Vraj to nebolo dokonalé, no malo to niečo do seba.

Láska ako z pera Rosamunde Pilcherovej: Koptík padal „Popoluške” Gregorovej k nohám. Ona s ním obiehala termálne kúpele v okolí maďarskej Rajky, kde dvojica často pobývala. Sladké pusinky sú však už minulosťou.
Láska ako z pera Rosamunde Pilcherovej: Koptík padal „Popoluške” Gregorovej k nohám. Ona s ním obiehala termálne kúpele v okolí maďarskej Rajky, kde dvojica často pobývala. Sladké pusinky sú však už minulosťou.
Foto: profimedia.sk

V tom čase bol mladý Čech ešte ženatý s Pavlínou, s ktorou má dve deti. To, že sa zamiloval do Gregorovej, jej oznámil osobne. „Povedal som jej to do očí, prišiel plač a nervy. Dostal som poriadnu ‚držkovú‘,“ opisuje chvíle, po ktorých nasledoval rýchly rozvod.

Milostný pomer s Hanou vraj u Ondřeja onedlho prerástol do lásky pripomínajúcej miestami až posadnutosť. Ako tvrdí, Hana Gregorová je žena, ktorá dokáže chlapa úplne ovládnuť. „Vie, ako na to, obtočí si muža okolo prsta, vie, kam siahnuť,“ usmieva sa potmehúdsky. Niet sa čo čudovať, veď Hana Gregorová svojho času „ukradla“ sexidol Radka Brzobohatého svojej slávnejšej kolegyni Jiřine Bohdalovej.

Aj keď Koptík v českých médiách kvetnato opisoval milostný život so slovenskou herečkou, pred nami bol vo vyjadreniach opatrnejší, akoby sa za svoje excesy hanbil. „Nebola sexuálna mašina, to nie. Bolo to normálne, všetko fungovalo tak, ako malo. Bola tam láska, chémia, robili sme to každý deň. Je to predsa pekná ženská. Intímne chvíle s ňou mi dodnes chýbajú.“

Chľast a drogy

Vzťah milencov, ktorí boli spolu vyše dvoch rokov, spočiatku pripomínal prechádzku ružovou záhradou. A tak sa Ondřej rozhodol vziať si svoju milenku za ženu. „V horách som ju požiadal o ruku, bola z toho nadšená a povedala áno.“

Namiesto svadby sa však ich láska začala rútiť ku koncu. Gregorová neskôr vrátila svojmu partnerovi prsteň a po návrate z dovolenky v Taliansku chcela prvý raz ich vzťah ukončiť. Podľa Ondřeja za rýchlou zmenou jej rozhodnutia bolo viac vecí. „Stálo za tým niekoľko ľudí, ktorí jej našepkávali. Potom tlak z jej blízkeho okolia a od rodiny, aby ma nechala,“ myslí si. Podľa herečkiných známych však hlavným dôvodom boli drogy, ktoré jedného dňa objavila u seba doma. „Áno, našla mi marihuanu,“ priznáva Ondřej.

Nešťastný a zúfalý Koptík sa po „kopačkách“ vydal na niekoľkodňovú párty, ktorá mu doslova vymyla mozog. „Bol som totálne mimo, neviem, čo sa tam dialo. Dodnes si pamätám z toho len útržky, v tom stave si človek dal všetko. Neviem, či to bol kokaín, alebo pervitín, po toľkých panákoch som na všetko povedal áno,“ hmlisto si spomína. Skončil v nemocnici, kde, ako sám povedal, riadne vystrájal, keďže bol na tom psychicky zle. Na druhý deň ho lekárka prepustila domov a, ako Ondřej vraví, ešte v ten večer spal s Hanou v jednej posteli. Objímali sa a „všetko bolo pekné“.

Ťažko skúšaní Brzobohatý: Otec Radek sa obracia v hrobe-
Ťažko skúšaní Brzobohatý: Otec Radek sa obracia v hrobe-
Foto: profimedia.sk

Ráno ho herečka odviezla späť do liečebne v Havlíčkovom Brode, kam odmietol ísť. Vtedy sa vraj zaňho postavili už aj jeho rodičia. Dodnes si Koptík myslí, že jej išlo iba o to, „aby sa ho zbavila“. Všetky jeho osobné veci mu poslala kuriérom.

Chcú ho utešovať iné

Maratón nešťastných rozhodnutí okrem fotiek či kontroverzných rozhovorov v českých médiách pokračoval básňami, ktoré Koptík začal zverejňovať na Facebooku. Obsah mnohých bol dosť pikantný, miestami až nechutný. Verše vraj písal v triezvom stave a jednu z básní mu vraj Gregorová dokonca „lajkla“ z tajného facebookového profilu, ktorý jej on sám založil. „Objavil som v sebe básnické črevo, niekomu sa to páčilo, dokonca som dostal ponuku na vydanie, teda hlavne tých sprostejších. A reálne o tom uvažujem,“ dodáva na margo svojej básnickej tvorby. Z Koptíkovej produkcie to bude asi všetko, pretože nevšedná dvojica si vraj žiadne erotické snímky ani videá nerobila. Hana teda nemusí tŕpnuť, čo všetko by mohol ešte vytiahnuť.

Básnik Ondřej však zaujal mnohé jej vrstovníčky, ktoré túžia po pohladení. Ako priznáva, fanúšičky mu po jeho výstrelkoch posielajú svoje erotické fotky a lákajú ho do postele. „Sú staršie, aj v mojom veku, ale všetko pekné baby. Na nový vzťah však teraz nemyslím,“ ospravedlňuje sa im verejne.

Ondřej Koptík v plnej kráse.
Ondřej Koptík v plnej kráse.
Foto: Facebook

Učila ho, ako hovoriť

Po všetkých excesoch, ktorých sa Ondřej Koptík dopustil, aby svetu oznámil, aký je zlomený, Hana Gregorová mlčí. Na svojho bývalého milenca poslala advokátku, ktorá mu oznámila, že ak s pornotvorbou neprestane, podniknú právne kroky. „Myslím si, že dvaja ľudia si to majú povedať do očí. Nie sa baviť cez právnikov. Ani neviem, kde Hana teraz je. No odkazujem jej, aby to ukončila so mnou normálne medzi štyrmi očami,“ tvári sa Ondřej naďalej nechápavo.

Mimochodom, ako po šialenom období berie svoju medializáciu? „Tvrdiť, že by mi bola nepríjemná, je asi hlúposť. Nikdy som o tom nepremýšľal, ale úplne nepríjemné mi to nie je,“ zamýšľa sa najznámejší ohrdnutý milenec na území Česka a Slovenska. Je pritom presvedčený, že „slávoman“ nie je. „Nemám problém s rozhovormi, ale všetko, čo som porobil, bola skratová reakcia. Bol som ubolený a chcel som to dať Hane nejako najavo. Bolo to síce zlé, ale neviem, prečo je taká tvrdá. Neoplatilo sa mi mlčať, ale predtým som sa kvôli nej nemohol vyjadrovať, zakazovala mi to a kontrolovala mi aj telefón. Učila ma, ako hovoriť, čo povedať, čo nepovedať, a za to som jej vďačný. Aj keď som toho veľa asi nepochytil, keď som zverejnil to, čo som zverejnil.“


VIDEO Plus 7 Dní