Stiahla sa: Hana Zagorová má pre úraz pauzu v koncertovaní.

Hana Zagorová vystrašila manžela Štefana Margitu aj režiséra Petra Ňunéza

Speváčka Hana Zagorová sa zotavuje z komplikovanej zlomeniny ramena, ktorú si spôsobila na koncerte v Galante.

Česká speváčka Hana Zagorová v zákulisí koncertu v Galante prehliadla schody a spadla tak nešťastne, že si spôsobila štvorúlomkovú zlomeninu ramena.

Napriek ukrutnej bolesti neprikladala zraneniu veľkú vážnosť a bola odhodlaná pokračovať v pracovných aktivitách. Lekári jej to však striktne zakázali. S veľkou nevôľou teda zrušila vianočné turné a neobjaví sa ani vo veľkom silvestrovskom programe.

Spievala na stoličke

Verdikt lekárov pre Hanu Zagorovú znie zdrvujúco. Z niekoľkonásobnej zlomeniny pravého ramena sa bude liečiť celé mesiace. Pôvodne jej však hrozila operácia, od ktorej odborníci napokon upustili. Speváčka sa zranila začiatkom novembra v Galante, kde mala odspievať jeden zo svojich koncertov.

„Pred vystúpením chcela ísť ešte na toaletu, v šere si nevšimla dva malé schodíky, zakopla o ne a nešťastie bolo na svete,“ opisuje udalosti pracovníčka kultúrneho domu Dagmar Banczyová. Veľmi príjemne ju prekvapil Zagorovej prístup k fanúšikom v sále. Po tom, čo sa vrátila z nemocnice, kam ju odviezla záchranka, trvala na tom, že koncert odspieva. V civilnom oblečení a so zafixovanou rukou na stoličke zaspievala v bolestiach aspoň osem piesní.

Fanúšikovia takmer zbúrali sálu, ako jej dávali najavo vďačnosť. Bolo to naozaj veľké gesto,“ pochvaľuje si prístup mnohonásobnej zlatej slávice.

Už sa má lepšie

Keď sa o nešťastí dozvedel Hankin manžel operný spevák Štefan Margita, takmer skolaboval. Bol totiž na druhom konci sveta, v brazílskom meste Sao Paulo, kde spieval v opere. „Bol som naozaj vystrašený. Ale čo som mohol robiť z tej diaľky? Našťastie, kým som bol preč, o Hanku sa postarala jej sestra. Teraz sa už má lepšie,“ prezrádza.

Hanka vraj zo začiatku nebola veľmi vzorná pacientka. Napriek zákazu lekárov trvala na tom, že odspieva aspoň vianočný koncert v Lucerne. Pôjdem tam hoci aj na vozíku,“ vyhlasovala. V súčasnosti sa už umiernila a denne poslušne dochádza do nemocnice na rehabilitácie.

„Ortézu mám až pod prsami, neviem sa ani normálne obliecť, šialene to bolí. Ale musím sa dať čo najskôr do poriadku, aby som stihla náhradné termíny koncertov,“ hovorí odhodlane speváčka.

Nenahraditeľná

Hlavu v smútku zo Zagorovej zranenia mal aj slovenský režisér Peter Ňunéz, ktorý pripravoval v Prahe veľký federálny silvestrovský program.

„Sú v ňom všetci, čo niečo znamenajú, a pani Zagorová mala byť zlatým klincom programu. Keďže do televízie sa vrátil seriál Sanitka, mala tam odznieť ústredná pieseň Můj čas. Chvíľu sme uvažovali, že by bola na invalidnom vozíčku, ale to sa mi voči nej zdalo bizarne nedôstojné, tak som to zatrhol. Nechcel som z toho robiť maškarádu. Vznikol veľký personálny problém, pretože umelkyňa ako ona sa nedá nahradiť. Piesne sme sa však nevzdali. Zaspieval ju Stanislav Hložek, jeden z jej pôvodných interpretov,“ prezrádza.

Netrúfa si

Peter Ňunéz, ktorý sa preslávil najmä réžiou prvých slovenských sérií speváckej súťaže SuperStar, je rád, že sa vynašiel. Prípravu silvestrovského programu bral totiž viac ako vážne.

„Je veľmi náročné uspokojiť dva národy a dve televízie. V Česku aj na Slovensku už majú inú predstavu o zábave, v tomto sme sa od seba vzdialili. Spoločné sú už len zážitky staršie ako dvadsať rokov, no nechcel som robiť program len s umelcami z federálnych čias. Ale dúfam, že sa ľudia pobavia a nebudú ľutovať, že si program pozreli,“ povedal.

Prekonať slovenského režiséra Jána Roháča, ktorý režíroval najslávnejšie české Silvestre s moderátorom Vladimírom Menšíkom, sa však nechystá. „Aby som sa porovnával s pánom Roháčom a skúsil prekonať geniálnu sériu jeho silvestrovských vecí, to si naozaj netrúfam,“ priznal pokorne.


  • Plus 7 dní
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
VIDEO Plus 7 Dní