Bude tou pravou? Harry na Cressidu toľko naliehal, až jeho predstavu o rodine prijala.

Harryho Cressida prekonala fóbiu z kráľovskej rodiny. Bude konečne svadba?

Princ Harry sa podľa britských médií na budúci rok ožení s Cressidou Bonasovou.

Podľa britských médií by sa princ Harry rád oženil s Cressidou Bonasovou. Závažný zádrh v ich vzťahu, jej veľký strach z paláca a zo všetkého, čo sa s ním spája, vraj spoločnými silami prekonali.

Darček k tridsiatke

V čase, keď celá Veľká Británia špekulovala, či sú chýry o skorom sobáši Harryho, mladšieho syna korunného princa Charlesa, pravdivé, princ doma nebol. Svoju starú mamu kráľovnú Alžbetu II. prvýkrát oficiálne reprezentoval, v Austrálii.

Kým si vychutnával prehliadku vojenských lodí a nenútenosťou uvádzal najmä dámy do vytrženia, v kráľovstve pribúdali reči, že jeho súčasná partnerka Cressida sa stane jeho manželkou.

Znamenalo by to, že krehká blondínka strach, takmer panický, z kráľovskej rodiny a Buckinghamského paláca zvládla. Harry je momentálne najžiadanejším slobodným mužom na svete. Princ, ktorý na budúci rok oslávi tridsiatku, sa do manželstva doteraz nehrnul.

Miláčik žien: Princ Harry mal v Austrálii úspech. Foto: profimedia.sk

Modelka z bohatej rodiny

Podľa princových známych s pribúdajúcimi rokmi stúpa jeho túžba po založení rodiny. „Cressie sa za Harryho vydá. On neustále hovorí o manželstve a deťoch a ona si už na tú jeho predstavu zvykla. Svadba bude pravdepodobne budúci rok,“ vyhlásil nemenovaný kamarát dvojice.

Princa Harryho s Cressidou Bonasovou, sú spolu od roku 2012, zoznámila jeho sesternica Eugenie, dcéra princa Andrewa a Fergie. Cressida pochádza z bohatej bankárskej rodiny. Jej prastarý otec, krstný syn kráľa Edwarda VII., bol automobilový pretekár.

Mama v šesťdesiatych rokoch patrila medzi krásky vysokej spoločnosti, ktoré nevynechali ani jednu príležitosť na zábavu. Trom mužom porodila päť detí. Dvadsaťštyriročná Cressida, ktorá pracuje ako modelka a študuje herectvo, je z nich najmladšia.

Vyzliekací biliard

Harry chodí so svetlovláskou, ktorá sa nápadne podobá na jeho bývalú lásku Chelsy Davyovú, už nejaký ten mesiac. Juhoafričanka Chelsy, narodená v Zimbabwe, obavy zo vstupu medzi Windsorovcov a fakt, že Harry pred ňou uprednostňoval alkohol a kamarátov, nezvládla. Zato Cressida mu odpustila aj lasvegaský škandál.

Keď sa v médiách objavili zábery nahého Harryho, ktorý v hoteli v Las Vegas hral vyzliekací biliard, rozišla sa s ním. Určite ju nepotešilo, že jediné, čo mal vtedy na sebe, bol náhrdelník, ktorý mu darovala Chelsy. Vzápätí po škandále Harryho velenie britskej armády poslalo do Afganistanu.

Dnes sú Harry a Cressida opäť spolu, údajne rozhodnutí spečatiť vzťah i pred oltárom. Britské noviny Daily Express tvrdia, že Cressida sa z lásky k princovi rozhodla podriadiť životu v paláci a prísnej etikete. Noviny sa odvolávajú na anonymné, no dobre informované zdroje z okolia dvojice.

Odmietla ho: S Chelsy Davyovou princ chodil niekoľko rokov. Foto: profimedia.sk

Nadšené Austrálčanky

Vyzerá to tak, že aj Harry sa rozhodol aktívne vstúpiť do života rodiny Windsorovcov, možno v snahe motivovať Cressie, aby videla, že reprezentačné povinnosti nemusia byť problém. O priateľkinu ruku chce zabojovať aj vzorným vystupovaním na verejnosti. Jeho premiérová návšteva Austrálie v mene kráľovnej dopadla nad očakávanie.

Mladý muž, ktorý ešte nedávno vymetal nočné bary, sa nenútenej spontánnosti nevzdal, tentoraz mu však priniesla úspech. Jeho šarmu príslušníčky nežného pohlavia ťažko odolávali. Očarené princom boli austrálske dcéry aj ich matky, Harry si získal ich srdcia. Kráľovnú Alžbetu II. zastupoval aj na námornej prehliadke v Sydney.

Pre divákov neboli najväčším lákadlom vojenské lode z viac ako dvadsiatich krajín, hlavnou aktrakciou sa stal Harry. Dcéry austrálskeho premiéra, dvadsaťročná Bridget a o dva roky staršia Frances Abbottové, boli nadšené. „Je taký nekomplikovaný,“ vyhlásila Bridget.

Päťdesiatnička Linda Wickensová stískala v rukách plyšovú hračku, aby ju Harrymu odovzdala s prosbou, nech ju dá svojmu dvojmesačnému synovcovi Georgeovi.

Therese Burková (47) neveriaco informovala, že kvôli nej sa princ Harry zohol, aby jej podal spadnutý klobúk. Jej dcéra Lauren sa zabávala. „Slamený klobúk ako novodobá Popoluškina črievička v snahe uloviť princa.“ Matka trvala na tom, že klobúk jej spadol náhodou.

Čítajte viac:

Rozchod pre svadbu? Princ Harry by sa už ženil, jeho priateľka nie

Konkurentka na kajaku

Zaujímavý ťah predviedla dvadsaťročná Victoria McRaeová. Na kajaku doveslovala k princovej lodi v prístave, kde ukázala tabuľu s nápisom Milujem ťa, Harry! a číslo jej mobilného telefónu. Bezpečnostné sily ju odvliekli preč. „Myslela som si, že mám šancu,“ vysvetlila dievčina. Asi ju posmelil príbeh princa Williama, ktorý sa zamiloval do neurodzenej spolužiačky Kate.

Ak sú však pravdivé informácie o blížiacej sa Harryho svadbe, kajakárka sa snažila márne. Austráliu má Harry veľmi rád. Po skončení školy v roku 2003 tam bol párkrát na ranči v buši. „Je to ako môj druhý domov. Nabudúce sa zdržím dlhšie. Potom budete mať problém zbaviť sa ma,“ vtipkoval.

Pochybnosti

Ktovie, ako to napokon s Harryho svadbou dopadne. Je známe, že svojho času si práve na ranči v krajine protinožcov liečil zlomené srdce. Teraz sa ponáhľal domov za milovanou Cressie. Nie všetci sú však presvedčení, že svadba bude, a ak bude, tak možno neskôr.

Bonasová študuje v Leedse tanec, tento rok by mala končiť. Jej známa niekoľkokrát zopakovala, že Cressida sa „na vydaj, vstup do rodiny a deti“ cíti príliš mladá. Chce si ešte vychutnávať bezstarostnosť mladosti, namiesto plnenia povinností by radšej chodila na párty.

Seriózne zdroje z prostredia dvora dokonca pochybujú, či by sa z nej tak rýchlo stala Harryho manželka, aj keby chcela. Kate Middletonovej, dnes vojvodkyni z Camridgea, trvalo šesť rokov, kým sa dostala pred oltár po boku Harryho staršieho brata Williama.


  • Plus 7 dní
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
VIDEO Plus 7 Dní