Na hasičské súťaže: Dobrovoľné hasičky z obce Rokytno chcú za utŕžené peniaze kúpiť novú výzbroj.

Hasičky donaha: Takto zarábajú na výstroj aj na pomoc hendikepovaným

Šteklivé fotky žien v uniformách pomáhajú skvalitniť výzbroj i hendikepovaným. Najnovšie sa vyzliekli dobrovoľníčky z Rokytna.

Sexi hasičky, ktoré nechajú verejnosť nahliadnuť pod neforemnú kombinézu a na stránkach kalendára odhalia zvodné krivky. To je hit, ktorý nikdy neomrzí. Navyše, keď sa dotyčné vyzliekajú pre bohumilú vec.

Model populárny u našich západných susedov sa v minulosti osvedčil i na Slovensku - ženy a muži z radov hasičov nafotili dva kalendáre. Peniaze utŕžené z predaja venovali kolegovi Danielovi, ktorý po bitke opilca načas upadol do kómy, ochrnul a je odkázaný na pomoc iných.

Zarobia na hadice

Pred pár dňami vyšli s kožou na trh dobrovoľné hasičky z obce Rokytno v Pardubickom okrese. Keďže nemajú peňazí nazvyš, nafotili sexi kalendár na rok 2016.

Príťažlivé „bojovníčky“ s ohňom z Pardubicka nie sú prvé ani posledné, ktoré odhalili ladné krivky pre dobrú vec. Podobne ako ich predchodkyne z iných dobrovoľných hasičských zborov zbierajú peniaze na výzbroj, aby sa mohli venovať hasičskému športu a zdokonaľovať sa v boji s ohňom.

„Chceli sme, aby naše fotky boli odvážne, ale nie vulgárne,“ vysvetľuje Michaela Knížková zo Zboru dobrovoľných hasičov Rokytno. Atraktívna hasička uvádza i cenu - za jeden kalendár zaplatí záujemca 290 korún, v prepočte necelých jedenásť eur.

Výťažok z predaja pôjde na výzbroj a benzín na budúcu sezónu. Hasičský šport nie je lacná záležitosť - len súprava hadíc stojí približne dvadsaťtisíc korún, 740 eur.

Najkrajšia hasička

Nikoho neprekvapí, že medzi vyšportovanými hasičkami z dobrovoľných zborov sa nájdu mnohé, ktoré by sa pokojne mohli vrhnúť na kariéru fotomodelky. Svoje o tom vie i Luboš Bojanovský, producent súťaže Miss hasička ČR, ktorej finalistky v minulosti nafotili odvážny kalendár s profesionálnym fotografom.

„Naším zámerom nie je fotiť dievčatá v hasičských priestoroch alebo s hasičským vybavením, ale ukázať, že sú medzi nimi krásky, ktoré by mohli bodovať aj v českej Miss, inteligentné a športovo založené ženy v uniforme,“ dôvodil pre české médiá.

Jeho zámerom nie je vyrobiť produktový kalendár propagujúci výrobcov hasičskej techniky, ale poukázať na príťažlivosť, inteligenciu a invenciu hasičiek.

Čítajte viac:

Príťažlivé dámy v hokejovom výstroji: Roztlieskavačky nafotili sexi kalendár

Priekopníčky

Nekorunovanými kráľovnami hasičskej erotiky u našich západných susedov sú zrejme hasičky z obce Český Dub na Liberecku. Prvý kalendár decentných aktov nafotili už v roku 2008 a odvtedy vznikli ešte tri. Dráždivé, ale nikoho neurážajúce fotky sa stali hitom a po kalendároch sa len tak zaprášilo.

„Účelom vždy bolo, aby sme ukázali to, čo nevidieť, ale zároveň sa neodhalili celé,“ prezrádza Bára Tomášová úspešnú stratégiu. Cieľom odvážnych hasičiek bolo získať peniaze na obnovu škôlok vytopených po povodniach a pre občianske združenie zamerané na prácu s hendikepovanými.

„Niektorí nás za to odsudzovali, asi ich to trochu poburovalo. Azda aj z hanby sme do prvého kalendára nenapísali, že sme z obce Český Dub. Neskôr sa to zmenilo a boli sme na kalendáre hrdé,“ približuje hasička Mirka Markovská neľahké začiatky.

Dodáva, že inšpiráciu hľadali vo filme Dievčatá z kalendára. Väčšina „modeliek“ bola v čase fotenia slobodná. „Ja jediná som bola vydatá a mám šťastie na chápajúceho manžela. Hoci by som si aj tak robila, čo chcem,“ dodáva Markovská.

Posledným kalendárom sa napriek úspechu stal ten na rok 2012. „Nemohli sme to robiť donekonečna. Navyše už to robí toľko hasičských zborov v republike, že nejde o nič originálne. Prenechali sme štafetu iným,“ poznamenáva Bára Tomášová.

Nasledovníci

Pravda je, že mnoho dobrovoľných hasičkých zborov v Česku a na Morave nasledovalo príklad úspešných kolegýň z obce Český Dub. K ženám sa postupne pridávajú muži. Príkladom je Dobrovoľný hasičský zbor v Sověticiach na Královohradecku, kde sa najskôr vyzliekli ženy a neskôr sa pridalo mužské osadenstvo. Podobne to dopadlo v dedine Zákupy na Českolipsku.

Pikantné snímky vznikli tiež v interiéroch hasičskej zbrojnice a na tréningovom ihrisku v Dolnej Bečve, za objektívom stál amatérsky fotograf Petr Daněk. Šteklivé fotografie vznikajú vždy s cieľom pomôcť.

Peniaze z predaja kalendárov smerujú na nákup hasičskej výzbroje, pomoc hendikepovaným, aktivity pre deti alebo hasičský šport. Väčšina snímok vzniká v interiéroch hasičských zbrojníc, na cvičiskách a s hasičskou výzbrojou. Ladné krivky nezriedka rafinovane zahaľujú hasičské kombinézy.


  • Plus 7 dní
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
VIDEO Plus 7 Dní