Dva roky spolu: No na dovolenke bola speváčka s priateľom Bélom prvý raz.

Hasprová si na Kréte testovala nádejného manžela

Katarína Hasprová testovala na Kréte vzťah s Ivanom „Bélom“ Vojtekom. Bude aj svadba?

Krásne utajené pláže, skalnaté pobrežie, romantika pri západe slnka a dvojica hľadajúca lásku. Tak vyzerala nedávna dovolenka speváčky Kataríny Hasprovej na gréckom ostrove Kréta. S priateľom, hercom nitrianskeho Divadla Andreja Bagara Ivanom „Bélom“ Vojtekom, išli okrem oddychu zisťovať, či ich vzťah naberá správny smer. „Bola to naša prvá spoločná dovolenka. Béla asi nemal v minulosti s dovolenkami najlepšie skúsenosti, a tak sme chceli vedieť, ako nám to bude fungovať,“ hovorí otvorene speváčka a jedným dychom pokračuje: „Dopadlo to výborne.“

Bude svadba?

Katka Hasprová tvorí pár s rozvedeným Ivanom Vojtekom takmer dva roky. Za ten čas prechádzali krízami, no všetko sa na dobré obrátilo. „Už obaja vieme, že bola chyba pliesť rozum do lásky,“ vysvetlila dôvody, prečo im to spolu občas neklapalo. Nenadišiel teda čas spečatiť ich zväzok úradne? „Na to sa musíte opýtať Bélu, v tomto uznávam klasiku a myslím si, že je to pánska záležitosť,“ smeje sa speváčka. Zároveň však dodáva, že keby to v tejto fáze vzťahu spravil, nevie, čo by mu odpovedala. „Musela by som si to ešte veľmi dobre premyslieť. Zatiaľ sa len oťukávame, či by sme spolu vedeli byť celý život. Sme totiž dosť rozdielni. Na druhej strane, takí boli aj moji rodičia a napriek tomu mali krásne, aj keď búrlivé manželstvo. My sme zatiaľ vo vzťahových veciach dosť opatrní, aj preto sme na prvú spoločnú dovolenku išli až po dvoch rokoch,“ dozvedáme sa.

Štyridsaťročná Katarína zatiaľ nemá jasno ani v tom, či chce dieťa. „Zatiaľ nemám veľkú túžbu priniesť potomka do tohto sveta,“ hovorí. Možno sa tak zaradí k speváčkam ako Jana Kociánová či Petra Janů, u ktorých sa nikdy neprejavili materské pudy a svoj život zasvätili kariére.

Katarína vraj plavky na odľahlom mieste ostrova Kréta vôbec nepotrebovala. Foto: Archív K.H.

Nahý

Dovolenku na Kréte si párik užil, bývali v hoteli vzdialenom od civilizácie. Priamo o terasu sa im rozbíjali morské vlny. „Malo to aj svoje nevýhody, a to komáre. Museli sme si zaobstarať špeciálny prípravok a potom sa to zlepšilo,“ hovorí Katka. S Bélom celé dni trávili na vyľudnenej pláži a veľa plávali. Plavky pritom vôbec nepotrebovali.

„Okrem nás tam bol iba jeden pán, hovorili sme mu stroskotanec, sedel tam utiahnutý a nahý, a tak sme sa rozhodli, že aj my to skúsime. Bélu som dokonca prehovorila a skákali sme do mora úplne nahí,“ smeje sa čiernovláska, ktorá sa na Kréte učila aj nové texty piesní na novembrový koncert v nitrianskej synagóge.


  • Plus 7 dní
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
  • ek
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
VIDEO Plus 7 Dní