Femme fatale: O nápadníkov nemala uhrančivá tmavovláska nikdy núdzu.

Hasprovej kamarát je obvinený z objednania vraždy jej exfrajera

Katarína Hasprová udržiavala kontakt s Markom Trajterom, obvineným z vraždy jej expartnera Romana Deáka.

O mužskú priazeň nemala speváčka Katarína Hasprová nikdy núdzu. Pokúšali sa o ňu nielen známi umelci, ale aj vplyvní podnikatelia i politici. Cestu jej však skrížili aj muži pohybujúci sa v mútnych vodách slovenského podsvetia.

Zavraždený Roman Deák Katku dokonca navštívil krátko pred svojou smrťou. Paradoxne, muž, ktorý je dnes obvinený z objednávky jeho vraždy a ukrýva sa na Seychelských ostrovoch, podľa nášho dobre informovaného zdroja vyhľadával spoločnosť atraktívnej čiernovlásky pred troma rokmi.

Kamarát-nekamarát

Keď mala Katarína osemnásť, zaľúbila sa do automobilového pretekára Mira Konôpku. Chodili spolu, až kým ju na istej svadbe nepredstavil svojmu dobrému kamarátovi Romanovi Deákovi. A toho netrápili žiadne výčitky, že preberá frajerku blízkemu priateľovi. Medzi Katarínou a Romanom to prudko iskrilo, ale po roku sa ich milostný pomer skončil a každý z dvojice si išiel svojou cestou.

Niekdajší kamaráti Konôpka a Deák už nikdy spolu neprehovorili. Hasprovej styky s Deákom však úplne neskončili. Podnikateľ, ktorý žil aj so Zuzanou Belohorcovou, sporadicky vyhľadával jej spoločnosť. No už len ako kamarát. Dokonca ju navštívil pred svojou násilnou smrťou.

„Prišiel a priniesol Katke kyticu k narodeninám. Sprevádzalo ho nejaké auto, asi s ochrankou. Vtedy jej aj spomenul, že má strach,“ hovorí speváčkina blízka priateľka.

Koncom októbra roku 1999 sa jeho predtucha naplnila. Rozstrieľali ho, keď prichádzal k svojmu luxusnému Mercedesu. Polícia nedávno obvinila z jeho vraždy päticu sýkorovcov na čele s Róbertom Lališom, alias Kýblom. Objednal si ju vraj podnikateľ Marek Trajter.

Roman Deák: Zalovil v revíri svojho dobrého kamaráta. Foto: archív

Milenci neboli

A tu sa začína celkom iný príbeh. Známa muzikálová diva Hasprová sa podľa našich informácií s Trajterom pozná ešte z detských čias. Spolu chodili na základnú školu na Červenom kríži nad Bratislavským hradom. Potom o sebe roky nepočuli, no obaja ostali žiť v tejto vilovej štvrti Starého Mesta. Napokon ich osud opäť spojil.

Kontakt udržiavali pred troma rokmi. Speváčka tvrdí, že iba ako kamaráti. Situácia okolo jeho obvinenia ju zarazila. „Prekvapilo ma to. Občas sme sa stretli, milenci sme však nikdy neboli a viac o tom už hovoriť nechcem,“ podotkla pre PLUS 7 DNÍ.

Je zrejmé, že v tých časoch nemala ani potuchy o tom, s kým má vlastne do činenia. O speváčke je totiž známe, že v láske išla vždy iba za hlasom svojho srdca, na rozdiel od mnohých iných krásavíc nepozerala na tučné kontá ctiteľov a dokázala si na seba zarobiť sama. O Deákovi, Trajterovi, ako aj o ďalších okolnostiach svojich bývalých vzťahov mlčí. „Prežila som všeličo, viete, mladosť-pochabosť, no nehnevajte sa, nemám dôvod sa dnes už k týmto veciam vyjadrovať,“ uzatvára.

Trajter bol v hlavnom meste známa postava. Mohol sa popýšiť svojou luxusnou vilou s bazénom na streche neďaleko Slavína. Už vtedy často vyhľadával oddych na vzdialených Seychelách.

Polícia ho po trinástich rokoch obvinila z toho, že si u Kýbla objednal vraždu Romana Deáka. Trajtera v apríli objavili práve na Seychelách, no na Slovensko sa ho nepodarilo dopraviť. Slovensko nemá so Seychelskou republikou dohodu o vydávaní zločincov.

  • Plus 7 dní
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].