Manželke Aničke skladal Slavomír Hatina komplimenty. Vydržali spolu štyridsať rokov.

Hatinovci oslavovali vo veľkom: Rubínová svadba i šesťdesiatka

Hatinovský klan usporiadal veľkolepú párty. Jeden z najbohatších Slovákov slávil manželkino jubileum aj rubínovú svadbu.

Jeden z najbohatších Slovákov Slavomír Hatina koncom minulého týždňa pozval do exkluzívneho klubu na okraji hlavného mesta vybranú spoločnosť. Práve tam sa totiž konala veľkolepá párty hatinovského klanu. Rodina bývalého privatizéra Slovnaftu mala hneď viacero dôvodov na oslavovanie. Jeho manželka Anna slávila jubilejnú šesťdesiatku, čo manželia spojili s oslavou štyridsiateho výročia svadby.

Foto: Juraj Roščák

Osudová láska

Pri tejto príležitosti sa herec Peter Batthyány rozpomenul na začiatky ich „slovnaftárskej lásky“. „Jedného pekného dňa sa Slávo rozhodol pozvať Aničku na rande, prechádzali sa po nábreží Dunaja, fúkal vietor, no Sláva bolel zub. Nakoniec sa rozhodli ísť do Slovenskej reštaurácie, kde medzi nimi preskočila úžasná iskra,“ zaspomínal, ako keby tam bol. Na Batthyányho slová zareagoval aj samotný Hatina, ktorý svojej polovičke vyznal lásku priamo pred hosťami. „V skutočnosti to dopadlo tak, že zvíťazila vzájomná empatia, ktorá nakoniec vyústila do vyslovenia spoločného áno. Som šťastný, že som ťa stretol, že ťa mám,“ vyhlásil. Rodák z Nových Zámkov, ktorý začínal v Slovnafte ako robotník, však vzápätí priznal, že ich štyridsaťročné spolužitie nebolo vždy prechádzkou ružovou záhradou. „Boli tam aj nezhody, predovšetkým z vonkajšieho okolia, ale podstatné je, že sme nakoniec spoločne vždy dokázali udržať oheň v našom rodinnom kozube,“ dodal.

Spoločenská smotánka

Radosť hatinovského klanu umocnilo aj narodenie vnučky Gréty. Dievčatko vážiace po narodení vyše 2 800 gramov priviedla pred týždňom na svet modelka a Miss Universe SR z roku 2009 Denisa Mendrejová Hatinovmu synovi Slávovi. Na párty, ktorá trvala do neskorých nočných hodín, novopečená mamička chýbala. Zato tam nechýbali známe osobnosti. Zablahoželať prišiel herec Jozef Vajda, Helena Vondráčková s manželom Martinom Michalom, majiteľka módnej televízie Gabika Drobová s priateľom Karolom Rumanom, exminister školstva Ján Mikolaj, tanečný odborník Igor Jágerský či nedávno vymenovaný šéf verejnoprávneho Rozhlasu a televízie Slovenska Václav Mika. Tie najlepšie gastronomické špeciality si hostia vychutnávali za tónov skupín Fragile a Funny Fellows.


  • Plus 7 dní
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
VIDEO Plus 7 Dní