Haverl nechcel rozlúčku v Národnom divadle: Podrazili ho najbližší!

Leopold Haverl odmietol ešte pred smrťou rozlúčku v Národnom divadle. Nikdy sa nespamätal z rany, ktorú mu zasadila časť jeho kolegov.

Ľudia sa ma pýtajú, či som aj v živote taká sviňa ako v seriáli, v ktorom teraz hrám. Odpovedám, že keď treba, tak áno. Život je ťažký boj, - uťahoval si zo seba pred nami Leopold Haverl vlani v lete, pár mesiacov pred tým, než prehral svoj boj o život.

Po Michalovi Dočolomanskom, Jozefovi Adamovičovi či Ladislavovi Chudíkovi odišla do hereckého neba ďalšia veľká osobnosť. Leopold Haverl miloval život a miloval ľudí. Napriek tomu, keď to najmenej čakal, vrazili mu tí, ktorých považoval za priateľov, dýku do chrbta.

Čítajte viac:

Machata, Adamovič, Dočolomanský: Herecké sexsymboly minulosti

Keď sa v 90-tych rokoch volil nový šéf činohry SND, Hafi bol na vrchole síl. Svoju lásku k umeniu a životné skúsenosti mohol odovzdávať ďalej. Od vtedajšieho vedenia ministerstva kultúry dostal ponuku na riaditeľský post.

Čítajte viac:

Herecká legenda Karol Machata: V divadle ho podrazili!

„Časť súboru sa postavila proti nemu. Ich zámienka bola zvláštna, vraj nebol vhodný kandidát, lebo bol bývalý straník a tak ďalej. Veľmi sa ho to dotklo a premietlo sa to aj do jeho zdravotného stavu,“ myslí si jeho kamarát Ondrej Priatka.

Aké ďalšie intrigy zažil? Ako si na Haverla spomínajú priatelia? Aj o hercovej mladosti a súkromnom živote sa dočítate v aktuálnom vydaní PLUS 7 DNÍ.


VIDEO Plus 7 Dní