Sú to profesionáli: Preto niektorí z partie hercov televízneho seriálu žiadali zvýšenie honoráru. Ktorí to sú, zostáva zahalené rúškom tajomstva.

Hercom z Profesionálov narástli krídla. Štyritisíc eur mesačne im nestačí

Niektorí z hercov obľúbeného seriálu Profesionáli chceli zvýšiť honorár. O koľko viac chceli dostať za jeden natáčací deň?

Po dvoch rokoch sa konečne vrátili na televíznu obrazovku Profesionáli. Vysvitlo však, že premiéra novej série bola ohrozená. Hlavní predstavitelia totiž požiadali o zvýšenie honoráru.

„Za jeden natáčací deň brali tisíc eur a chceli prihodiť o polovicu viac,“ dozvedeli sme sa z prostredia televízie. V žiadnom prípade sa nedá hovoriť o kolektívnej vzbure, protestovali vraj len niektoré herecké hviezdy. „Týkalo sa to tých, ktorí sú najviac vyťažení,“ prezradil náš zdroj, no konkrétny byť nechcel.

Ostáva nám teda hádať, kto má toho na práci najviac. Ľuboš Kostelný? Lukáš Latinák? Peter Batthyány, Helena Krajčiová alebo Csongor Kassai? Či niekto iný? Pozoruhodné je, že hoci ide o vychytených a obľúbených umelcov, ktorí nemajú núdzu o kšefty, nepochodili. Teda aspoň zatiaľ nie.

„Ešte to nie je doriešené, možno tie peniaze z produkcie naozaj vyboxujú. Rieši sa to.“ Vyjednávanie vraj prebiehalo slušne, bez emócií a ani jeden z protagonistov si nekládol podmienku, že ak zvýšený honorár nedostane, opustí seriál.

Kroner je neistý

O stanovisko sme požiadali aj televíziu JOJ. „Spolupráca s hercami prebieha korektne a k výške honorárov sa nevyjadrujeme,“ konštatovala neutrálne PR manažérka seriálu Katarína Nosková. Podľa našich informácií herci pracujú na Profesionáloch štyri dni v mesiaci, takže zarobia 4-tisíc eur.

Novú sériu začali nakrúcať v decembri a pokračovať budú do konca júna. Jeden natáčací deň má za sebou po zdravotných problémoch už aj Janko Kroner, no stále nie je isté, či sa do seriálu vráti definitívne.

„Tvorcovia ho veľmi chcú, spolupráca s ním bola vždy profesionálna. Navyše je to veľmi príjemný človek, ktorý, hoci sám asi nemal dobrú náladu, vždy všetkých rozosmieval a vnášal do práce pohodu,“ dodal náš zdroj.


  • Plus 7 dní
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
VIDEO Plus 7 Dní