Zlomený Batthyány: Známy herec skolaboval, lekár mu nariadil dvojdňový pokoj. Na archívnej snímke s partnerkou Dagmar.

Herec Peter Batthyány na súde skolaboval, odviezli ho do nemocnice

Dcéra herca Petra Batthyányho tvrdí, že mesačne potrebuje na život 1200 eur a od slávneho otca chcela zvýšiť výživné.

Herec Peter Batthyány prežíva náročné obdobie. Za všetko môžu súdne ťahanice s jeho vlastnou dcérou, ktorú ma z prvého manželstva. Spory kvôli výživnému sa ťahali asi rok. Vysokoškoláčka Petra Batthyányová mala doteraz nárok na alimenty vo výške 450 eur, ktoré sa jej málili.

Argumentovala, že mesačne potrebuje k tomu, aby vyžila, 1200 eur. Naopak, populárny herec žiadal výživné znížiť. Začiatkom týždňa rozhodol súd v jeho prospech.

„Výživné znížili na 300 eur mesačne s tým, že dcéra pána Batthyányho mu je povinná vrátiť všetko to, čo bolo od 1.6.2013 zaplatené nad rámec 300 eur. Rozsudok ešte nie je právoplatný, pätnásťdňová lehota na odvolanie začne plynúť po doručení rozsudku,“ potvrdil pre Plus 7 DNÍ hercov advokát Martin Priecel.

Napriek tomu, že Petrovi Batthyánymu, známemu z televíznych seriálov Profesionáli alebo Mafstory, súd vyhovel, emočné vypätie na pojednávaniach ho zlomilo. Priamo z Justičného paláca v Bratislave ho po vynesení rozsudku museli odviezť do nemocnice. Podľa našich informácií skončil na infúziách.

Divadelné predstavenie Kolaps, ktoré mal ešte v ten večer odohrať na lodi Adyho Hajdu, zrušili. Peter Batthyány sa dlho bránil tomu, aby svoj privátny spor komentoval. Výnimku urobil až teraz pre Plus 7 DNÍ, týždenníku popísal udalosti posledného roka. „Keď sa začal súd a dcéra sedela oproti mne, skoro som zošalel,“ povedal.

Prečo je však presvedčený, že ho chce vlastná dcéra zničiť? Prečo na neho poslala exekútorov? A ako to je s finančnou situáciou populárneho umelca? To všetko sa dočítate v aktuálnom čísle Plus 7 DNÍ, ktoré je práve v predaji.


  • Plus 7 dní
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
VIDEO Plus 7 Dní