Spolupracovníci zo seriálu V siedmom nebi označujú Collinsa za skvelého muža, ktorý nikdy nevyzeral, že by skrýval temné stránky.

Herec Stephen Collins má na krku pedofíliu, roky hral ideálneho otca

Ľudia ho roky milovali ako ideál otca a kňaza, dnes čelí hviezda seriálu V siedmom nebi Stephen Collins obvineniam z pedofílie.

Pre fanúšikov seriálu V siedmom nebi to musel byť poriadny šok. Ich cnostný hrdina, predstaviteľ reverenda Erica Camdena, ktorý hravo zvládal manažovať rodinné, svetské i božské záležitosti, je pedofil.

S obvinením prišiel týždeň po šesťdesiatych siedmych narodeninách Stephena Collinsa magazín TMZ, keď uverejnil prepis rozhovoru, ktorý Collins viedol s manželkou a terapeutom počas sedenia v roku 2012.

Vydierala ho manželka?

Ako sa nahrávka ocitla v redakcii, nie je jasné. Podozrenie však okamžite padlo na Collinsovu manželku Faye Grantovú, s ktorou je od roku 2012 v rozvodovom konaní. Grantová bola Collinsova druhá žena. Zoznámili sa v roku 1982 počas nakrúcania pilotného dielu seriálu Príbehy Gold Monkey a o tri roky sa zosobášili.

„Myslela som, že je buď gay, alebo úplný blázon, pretože nemôže byť taký báječný, ako vyzerá, a ešte stále byť k dispozícii,“ spomínala neskôr Grantová. Žili spolu na Hollywood dlhých dvadsaťsedem rokov bez hádok a škandálov, preto žiadosť o rozvod, ktorú podal Collins, Grantovú poriadne prekvapila.

Klebetí sa, že urazená herečka je schopná použiť akékoľvek prostriedky, aby sa mužovi pomstila a čo najviac ho ošklbala. Nehrá sa o fazuľky. V seriáli V siedmom nebi Collins zarobil pekné peniaze. Grantová sa od neho snaží získať trinásť miliónov dolárov, z toho päť v nehnuteľnostiach a ďalších stotisíc z Collinsových starožitných gitár.

Ako tvrdí, sama si peniaze nenašetrila, pretože svoju kariéru obetovala rodine a výchove jedinej dcéry Kate. Collinsov právnik už Grantovú verejne obvinil, že svojho muža páskou vydierala. Ona však akýkoľvek podiel na odhalení manželovej temnej minulosti odmieta.

„Ráno som sa zobudila a zistila som, že TMZ uverejnil nahrávku z najsúkromnejšieho rozhovoru nášho života,“ povedala pre Daily Mail. Dodala však tiež, že pásku ešte v roku 2012 odovzdala polícii ako dôkazový materiál s manželovým priznaním.

Nechcené dotyky

A aké priznanie to vlastne výbušná nahrávka odhaľuje? Herec pred šokovanou manželkou a nemenej prekvapeným terapeutom spomína na udalosť takmer spred štyridsiatich rokov. Informácia je o to bizarnejšia, že desaťročným dievčaťom, o ktorom hovorí, bola príbuzná jeho prvej manželky Marjorie Weimanovej - rozviedli sa v roku 1978.

Keď dievča trávilo u celebritného páru víkendy - ako neskôr vypovedala -, „strýko“ často prichádzal do izby pre hostí, kde spávala, opásaný iba uterákom. A aj ten o chvíľu odložil. „Bol tam jeden moment, keď sa dotkla jej ruka… Položil som jej ruku na svoj penis,“ hovorí na páske Collins a dodáva, že sa to nestalo iba raz, ale zopakovalo sa to, keď mala dievčina jedenásť, dvanásť aj trinásť rokov.

„Keď ste tam boli takto sami… mal si erekciu?“ pýta sa na páske Grantová a Collins odpovedá: „Nie, myslím, že nie. Možno čiastočne… myslím.“

Na páske herec ďalej hovorí, že príbuzná nebola jediná tínedžerka, ktorú obťažoval. Podobne - nahý - sa predvádzal aj pred dvanásťročnou susedkou, ktorej sa však neskôr za svoje správanie pokúšal ospravedlniť. Weimanovej príbuzná o svojom nepríjemnom zážitku dlho nikomu nepovedala, zverila sa s ním až v roku 2000 manželovi, keď Collinsa videla v televízii.

Vtedy vraj tiež poslala anonym Faye Grantovej, kde opísala chlipné správanie jej „ideálneho“ manžela, a podala naňho trestné oznámenie na polícii. Keďže sa však nič nepreukázalo, vyšetrovanie zostalo na mŕtvom bode.

Krátko po odhalení Collinsovho správania sa v bostonskom rádiu Mix 104,1 priznala so svojím zážitkom aj istá Ilene z Massachusetts. V roku 1990 pracovala ako opatrovateľka v budove, kde herec v tom čase býval, a vraj ju chodil denne navštevovať oblečený iba v pyžame a čítal jej pornografický román.

Incestné chúťky?

Okrem nahrávky uverejnil TMZ aj e-mail, ktorý údajne Grantová poslala manželovi po šokujúcej terapii. Odhaľuje v ňom, že Collins mal čudné chúťky už počas ich manželstva.

„Tesne pred tým, ako sa narodila naša Kate, si mi povedal, ako si dúfal, že nebudeme mať chlapčeka, lebo jednoducho nevieš, či by si dokázal udržať jeho maličký penis v dostatočnej vzdialenosti od svojich úst. Bol to jasný dôkaz, že si chorý. Mala som počúvnuť svoje vnútro a už pred štrnástimi rokmi som ti mala nakopať riť a vyhodiť ťa,“ píše údajne v maile rozhnevaná Grantová - zdroj blízky herečke to však pre Daily Mail popiera.

„Dvadsať mesiacov som sa snažila vyrovnať s tým, že môj manžel je pedofil. Nástojila som, aby sa liečil, ale nepočúvol ma. Bála som sa, čo všetko sa môže stať, keď sa pri svojej práci často stýka s deťmi,“ povedala. Prezradila tiež, že jej muž sa liečil zo závislosti od sexu.

Collinsova pedofilná aféra ovplyvnila už aj jeho kariéru. Okamžite ho vyhodili z filmu Ted 2, ktorý sa práve nakrúca a kde mal stvárniť malú a doteraz tajnú rolu, z televíznej šou Scandal, kde účinkoval, a on sám odstúpil z vedenia organizácie Screen Actors Guild. TV Guide Network a UP TV zas - napriek výbornej sledovanosti - stiahla z vysielania reprízu seriálu V siedmom nebi.

„Je to dobrý chlap“

Stephen Collins účinkoval v desiatkach filmov a seriálov, no najväčšiu slávu mu priniesla úloha reverenda Erica Camdena v seriáli V siedmom nebi. Seriál sa vysielal jedenásť rokov a mal obrovskú sledovanosť. Collinsovi kolegovia, s ktorými ho nakrúcal, nemôžu jeho škandálu uveriť.

Opisujú ho ako „super chlapíka, ktorý bol vždy vtipný, príjemný a zábavný. Nevyzeral, že by skrýval nejaké obavy či tajomstvá. Počas práce s ním sme sa vždy nasmiali a bolo to hlavne vďaka nemu. Pre mňa to nie je chlap, o ktorom sa dnes hovorí“, povedal pre Daily Mail jeden z hercov, ktorý si želal zostať v anonymite.

„Celé tie roky sa o nás všetkých staral. Bol naozaj naším otcom. Učil nás čítať noty, občas pre nás skladal piesne - keď sme mali narodeniny alebo iné sviatky. Držal nás pokope, bol naším útesom. Pred niekoľkými mesiacmi sme mali spomienkovú večeru, nič som si nevšimol. Musí to byť pochované v ňom. Prajem mu veľa šťastia, aby sa z toho dostal. Dúfam, že pôjde na rehabilitáciu a vyjde von ako rocková hviezda, taký, ako ho všetci poznáme.“

„Stephen je podľa môjho názoru dobrý chlap,“ povedala Daily Mail Catherine Hicksová, ktorá v seriáli hrala jeho manželku. Ako si spomína, nikdy nevidela ani náznak obťažovania - pritom v seriáli pracoval s mnohými mladými hercami a herečkami. „Jednoducho tomu nemôžem uveriť.“

Boja sa, že spácha samovraždu

Nepríjemné tajomstvo Stephena Collinsa dopadlo aj na jeho rodinu. „Sú zahanbení a v rozpakoch,“ povedal Daily Mail rodinný priateľ. „Zistili, že to nie je ten muž, za ktorého ho považovali, je to bolestné a mätúce. So všetkým, čo sa teraz dozvedeli, sa boja, že by sa mohli objaviť ďalšie obete. Je toho toľko, čo skrýval, s čím žil a pracoval, že nevedia, čo ďalšie môže ešte prísť. Niektoré dokonca začali pochybovať, či na páske priznal naozaj všetko, alebo skrýva ešte ďalšie strašné tajomstvá.“

Ako dodal, herca v žiadnom prípade nechcú ospravedlňovať, no zároveň sa obávajú, aby si nesiahol na život. Mimochodom, druhý deň po prevalení aféry susedia privolali ku Collinsovmu domu políciu, pretože sa im zdalo, že počuli výstrely. Herec bol však živý a zdravý.


  • Plus 7 dní
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
VIDEO Plus 7 Dní