Herec takmer zomrel na infarkt. V pezinskej nemocnici ho neprijali

Keď ukrajinský herec Volodymyr Helyas počas filmovačky snímky Čiara producentky Wandy Hrycovej minulý piatok skolaboval, nikto zo štábu ani z jeho kolegov na pľaci nerátal s peklom, ktoré nastane pri jeho záchrane.

Helyasov boj o život sa začal v lesoch nad Modrou. Okamžite všetkých prepadli obavy, že môže ísť o infarkt. „Sanitka sa do lesa nevedela dostať, tak sme ho zviezli do prvého zdravotníckeho zariadenia v okolí, do polikliniky v Pezinku. Tam nám šokujúco odmietli pacienta čo i len vyšetriť alebo sa na neho pozrieť, a to napriek stavu ohrozujúcemu život. Dvere nám zabuchli v ambulancii MUDr. Adriany Šimkovej a v ambulancii MUDr. Štefana Kvasnovského. Nechali by ho pokojne skapať na chodbe…“ nevie sa zo situácie spamätať Wanda Hrycová.

Wanda Hrycová: Tehotná producentka zažila dramatické chvíle. Foto: Michal Šebeňa

Vraj mal iba kašeľ

„Niekto sa pýtal a vraj má teploty, kašeľ, tak som povedal, že to patrí do ambulancie prvého kontaktu a tým to bolo vybavené,“ reaguje lekár Štefan Kvasnovský z internej ambulancie. V ambulancii všeobecného lekára Adriany Šimkovej včera nedvíhali telefón.

Na záchranku, ktorú do polikliniky Wanda Hrycová zavolala, musela s hercom vo vážnom stave čakať pred zabuchnutými dvermi lekárov.

Ukrajinský herec: Volodymyr Helyas zrejme utiekol hrobárovi z lopaty. Foto: Archív

Pomohli mu až v Bratislave

Úplne iný prístup uvidela ihneď po príchode rýchlej zdravotnej služby. „Posádka odviedla prvotriednu prácu, rovnako ako lekári a sestry v Štátnej nemocnici na Mickiewiczovej, kde na koronárnej jednotke Volodymyrovi už niekoľko dní zachraňujú život a kde si asi ešte chvíľu poleží,“ dodáva producentka.


VIDEO Plus 7 Dní