Magda Paveleková má za sebou bohatú hereckú kariéru.

Herečka Magda Paveleková (†84): S čím si pripadala sexi?

Zosnulá herecká legenda Magda Paveleková mala chyby krásy, ktoré sa rozhodla odstrániť až v pokročilom veku. A nebola to hmotnosť...

Legendárna slovenská herečka, ktorá v zomrela pondelok vo veku 84 rokov, nikdy nemala problémy uťahovať si sama zo seba. Hoci nebola typickou krásavicou a v detstve si dokonca pripadala škaredá, o herecké úlohy napokon nemala núdzu. Dokonca jej menšie chybičky krásy mohli pomôcť získať niektoré úlohy.

Tvár i krk mala totiž posiatu znamienkami, ktoré neodmysliteľne patrili k jej imidžu. Až niekoľko rokov pred smrťou sa s nimi rozhodla skoncovať. Všetko odštartoval pohľad na bodku pri pere, ktorá jej kedysi pripadala sexi.

„Vtedy som však mala päťdesiat kíl a tmavé vlasy. Tá bodôčka však úmerne rástla s mojou hmotnosťou. Raz pri sledovaní nejakej inscenácie, v ktorej som účinkovala, som sa zhrozila: Panebože. Veď to už nie je znamienko krásy, ale bosorácka bradavica."

„Odvtedy ma kamarátky nahovárali, aby som si to dala odstrániť, ale veľmi som sa bála bolesti. Všetky úvahy na túto tému som vždy okamžite zavrhla,“ povedala v auguste 2009 pre týždenník PLUS 7 DNÍ.

Čítajte viac:

Slovenko smúti: Zomrela herecká legenda Magda Paveleková

K zákroku sa herečka napokon odhodlala, najprv však „pod nôž“ poslala svojho manžela. Až keď jej potvrdil, že to naozaj nebolí, rozhodla sa na kliniku zájsť aj ona. Z recesie neskôr kamarátom rozprávala, že radšej tie peniaze mohla „prežrať“. V skutočnosti však podľa vlastných slov ľutovala všetky roky, ktoré so znamienkami žila.

Z nočnej košele do dennej

Talentovaná herečka prežila ostatné roky života neďaleko Studeného v Dunajskej Lužnej v dome so sedemárovou záhradou.

„Ráno vstanem, vyzlečiem nočnú košeľu, osprchujem sa a oblečiem si dennú nočnú košeľu. Potom nasleduje bezkofeínová kávička na terase. Pavelek ma občas nahovorí na nákupy do Šamorína alebo si skočím do Bratislavy na manikúru alebo ku kamarátke na amerického žolíka,“ prezradila pre PLUS 7 DNÍ pred niekoľkými rokmi.

V dome, kde sa cítila tak dobre, napokon aj zomrela. Pre TASR jej smrť v pondelok potvrdil umelecký riaditeľ Teatro Wüstenrot Rudolf Geri, ktorého o tom informovala rodina zosnulej umelkyne.


  • Plus7dni.sk
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
VIDEO Plus 7 Dní