Karol Machata prežil v dome pod Slavínom dlhé roky.

Herecká legenda Karol Machata: V divadle ho podrazili!

Legendárny Karol Machata predáva dom pod bratislavským Slavínom, v ktorom prežil štyridsaťpäť rokov života.

Málokedy sa naskytne príležitosť získať niečo z majetku po takom významnom umelcovi, akým je herec Karol Machata. Teraz sa divadelník rozhodol speňažiť svoj dom v najexkluzívnejšej lokalite bratislavského Starého Mesta.

Novému majiteľovi ho prepustí za sedemstotisíc eur. Čo viedlo osemdesiatsedemročného Machatu k závažnému kroku, že sa chce zbaviť domova, v ktorom prežil najkrajšie roky svojho života?

Poznačený

Karola Machatu pred šiestimi rokmi ťažko ranila smrť jeho manželky. Aspoň čiastočnú útechu nachádzal v záhrade domu pod Slavínom, do ktorého sa so svojou polovičkou nasťahovali takmer pred polstoročím. V poslednom čase má však herec trochu podlomené zdravie.

„Ani niektorí bývalí kolegovia, ktorí s ním boli v kontakte, sa mu nevedia dovolať,“ dozvedeli sme sa z Národného divadla. Machata nielenže nezdvíha telefón, ale vo svojom dome ani nebýva.

„Máte dobrú informáciu,“ povedal nám umelcov syn Marián, ktorý má po tragickej smrti svojho staršieho brata k otcovi najbližšie a stará sa o neho. „Dobre sa má,“ dodal.

Čítajte viac:

Herecká legenda sa vykašľala na Maďariča: Čo odmietol Karol Machata?

Karol Machata ukončil svoju umeleckú kariéru predčasne a nie za najšťastnejších okolností. Slovenské národné divadlo opustil krátko po šesťdesiatke. A to údajne po intrigách v radoch kolegov.

„V divadle bolo dobrým zvykom, že keď mal niekto jubileum, dostal veľkú rolu v inscenácii. Karči Machata oslavoval práve šesťdesiatku a úmyselne mu dali úplne podradnú postavu s pár ‚štekmi‘. To ho urazilo, odišiel z divadla a na všetko zanevrel,“ znejú kuloárne reči.

Ponižujúci incident v divadle vraj mal na svedomí jeden z dlhoročných Machatových kolegov. Slovensko tak prišlo o talentovaného umelca, ktorý mohol ešte dlho baviť divákov a obohatiť našu kultúru.


  • Plus 7 dní
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
VIDEO Plus 7 Dní