Päťdesiatnička Sandra žiari a v práci sa jej stále veľmi darí.

Herečky môžu byť TOP aj po 50-ke: Sandra Bullock je toho dôkazom

Hollywoodska hviezda Sandra Bullock je najlepšie zarábajúcou herečkou Hollywoodu. Tromfla tak oveľa mladšie kolegyne.

Možno si spomínate na časy, keď sa mnohé hollywoodske hviezdy sťažovali, že o staršie herečky už nie je záujem napriek ich kvalitám a mladšie majú prednosť. Aktuálna desiatka najlepšie zarábajúcich herečiek fabriky na sny podľa časopisu Forbes ukázala opak. Na špici je Sandra Bullocková, ktorá už päť desiatok sviečok na narodeninovej torte sfúkla.

Najviac rokov aj peňazí

Päťdesiatročná Sandra Bullocková vedie poradie najlepšie zarábajúcich herečiek amerického časopisu Forbes, ktorý sa snaží na základe dostupných informácií z prostredia filmu, reklamy a popularity na internete už tradične zistiť, komu na konto pribudlo za dvanásť mesiacov najviac financií. Hoci Forbes opakuje, že ide o odhad, podľa znalcov scény sa málokedy mýli.

Podľa zistenia periodika zarobila príťažlivá brunetka v období od júna 2013 do rovnakého mesiaca tohto roku 51 miliónov dolárov, v prepočte asi 38 miliónov eur. Väčšinu si na konto pripísala vďaka sci-fi filmu Gravitácia z roku 2013.

Na druhom mieste skončila Jennifer Lawrenceová. Za rovnaké obdobie vďaka snímke Hry o život: Skúška ohňom zarobila 34 miliónov dolárov. Dvadsaťtriročná blondínka sa objavila aj v príbehu X-Men: Budúca minulosť. Dvojkou bola i vlani, finančne je na tom teraz lepšie o deväť miliónov dolárov.

Tretia je 45-ročná Jennifer Anistonová so sumou 31 miliónov dolárov. Na bronzovej pozícii skončila aj zásluhou filmu My sme Millerovci a Life of Crime. Bývalá manželka Brada Pitta, súčasného partnera Angeliny Jolieovej, je na tom teda minimálne finančne lepšie ako tmavovláska, ktorá údajne prispela k rozpadu ich zväzku.

Čítajte viac:

Sandra Bullock má nového chlapa: Päťdesiatnička si klofla zajačika

Jolieová neobhájila

Kým štvrtá Gwyneth Paltrowová v súkromí po rozchode s manželom Chrisom Martinom, otcom jej dvoch potomkov, zaznamenala stratu, profesionálne sa jej darilo, a tak o peniaze si starosti robiť nemusí. Tretie pokračovanie Iron Mana jej zaistilo rozprávkový príjem. Do sumy dvadsať miliónov dolárov jej chýbal iba milión, zarobila 19 miliónov.

O piate a šieste miesto sa delia so sumou osemnásť miliónov dolárov dve herečky. Cameron Diazová ich zarobila vďaka snímkam ako The Other Woman a Sex Tape. Angelina Jolieová bodovala vo filme Vládkyňa zla. Pr ipomeňme, že Jolieová bola vlani na vrchole rebríčka, tento rok teda pozíciu neobhájila.

Siedma Scarlett Johanssonová má za sebou rušné mesiace aj vzhľadom na tehotenstvo. Ešte pred tým, ako prišlo na svet jej prvé dieťa, sa herečka stihla postarať o to, aby svetlo sveta uzrel filmový trhák, čo jej dopomohlo k čiastke 17 miliónov dolárov. Názov filmu, ktorým 29-ročná herečka bodovala v pokladniciach kín, je Avengers: Age of Ultron.

Ôsma až deviata v rebríčku je 39-ročná Amy Adamsová, ktorá žiarila spolu s Joaquinom Phoenixom v snímke Ona. Za výkon vo filme Špinavý trik bola už piaty raz nominovaná na Oscara.

A to nie je všetko, kde ju môžeme obdivovať, spomeňme ešte filmy Big Eyes a Lullaby. Zarobila toľko, čo Natalie Portmanová - 13 miliónov dolárov. Portmanová zbohatla najmä vďaka role v príbehu Thor: Temný svet po boku filmového kolegu Chrisa Hemswortha.

Na desiatej pozícii je 24-ročná Kristen Stewartová, ktorú preslávila vampírska filmová sága Súmrak. Je však na najlepšej ceste vystúpiť z tieňa upírky Belly a stať sa herečkou, ktorú berú vážne.

Okrem iného ju môžete vidieť v snímke Still Alice s Julianne Moorovou či American Ultra. Aj tieto filmy jej dopomohli k sume 12 miliónov dolárov.

Dcéra opernej speváčky a vojaka

Sandra Bullocková je teda jednotka, a to nie je žiadne sci-fi, hoci úspešná snímka Gravitácia, ktorá jej umiestnenie na čele zabezpečila, do tohto žánru patrí. Samotný film nazbieral sedem Oscarov a Bullocková zaň získala nomináciu na rešpektovanú filmovú cenu. Hoci zlatú sošku nakoniec nedostala, prvenstvo v rebríčku Forbesu a päťdesiatjeden miliónov dolárov na konte rozhodne nie sú zlé.

A to bola vlani na šiestej pozícii. Tmavovláska prišla na svet ako Sandra Annette Bullocková vo virgínskom Arlingtone. Je dcérou nemeckej opernej speváčky Helgy Mayerovej, ktorá odišla na druhý svet v roku 2000, a príslušníka americkej armády Johna Bullocka.

Prvých dvanásť rokov života strávila v nemeckom Norimbergu, kde jej matka vystupovala v divadle. Rodina istý čas žila aj v rakúskom Salzburgu a vo Viedni. Sandra spolu so sestrou Gesine, mladšou o šesť rokov, spievali v detskom zbore, odmalička hrali menšie úlohy v matkiných predstaveniach.

Dnes Sandra Bullocková žije v New Orleanse v americkej Louisiane. Hviezda s nemeckými koreňmi, ktorá týmto jazykom plynule hovorí, v súkromí zatiaľ veľa šťastia nemala. V roku 2002 chodila s hercom Ryanom Goslingom, zoznámili sa pri nakrúcaní a vydržali spolu sedem mesiacov.

V júli 2005 sa vydala za moderátora televíznej šou Monster Garage motorkára Jesseho Jamesa. S nadšením sa stala nevlastnou matkou jeho detí z predchádzajúceho vzťahu - Chandlera, Jesseho juniora a malej Sunny. V januári si dvojica spoločne adoptovala ďalšie dieťa. Adoptívneho syna Louisa vychováva po tom, čo sa pre neveru rozviedla s Jessem Jamesom, sama.

Veľkorysá

Sandra Bullocková prerazila v roku 1993 v akčnom filme Demolition Man a Nebezpečná rýchlosť. K veľkoryso plateným herečkám fabriky na sny patrí už dlho. Popularitu získala najmä vďaka komédiám, napríklad Miss špeciálny agent (2000). Presvedčila však aj vo vážnych úlohách, trebárs v oscarovom filme Crash (2004).

Za drámu Zrodenie šampióna z roku 2009 získala Oscara a tiež Zlatý Glóbus. V marci 2010, tesne po získaní prestížnej sošky a po zverejnení mimomanželských afér jej muža Jesseho Jamesa, zmizla zničená Bullocková na pár dní z očí verejnosti. O niečo neskôr podala žiadosť o rozvod, právoplatnosť nadobudol v júni 2010.

Bullocková je nielen herečka, ale aj filmová producentka s vlastnou firmou Fortis Films. Je známa svojou veľkorysosťou. Má povesť prajnej podporovateľky charitatívnych dobročinných organizácií. Po teroristických útokoch 11. septembra 2001 darovala jeden milión dolárov na konto Červeného kríža na pomoc obetiam a pozostalým.

Rovnakej sumy sa vzdala po zemetrasení v Indickom oceáne v roku 2004. Po zemetrasení na Haiti opäť darovala jeden milión dolárov, tentoraz organizácii Lekári bez hraníc. Zatiaľ posledný milión z jej konta putoval v roku 2011 na pomoc obetiam zemetrasenia v Japonsku.

Naopak

Film Gravitácia sa zaradil medzi jej finančne najúspešnejšie filmy. Popri druhej nominácii na Oscara za hlavnú rolu si pripísala vďaka zmluve a podiele na zisku rekordnú sumu - podľa prvotných odhadov až 70 miliónov dolárov. Časopis Forbes je však v kalkulácii opatrnejší a ponúkol nižšiu, hoci stále závratnú čiastku.

Ak sa hovorí - nešťastie v hre (či kariére), šťastie v láske -, pre profesionálne úspešnú a bohatú Bullockovú to platí opačne. Podľa známych sa však myšlienky, že šťastie je láska dvoch ľudí, nevzdala. Či po sklamaní do svojho života pustí ešte nejakého muža, zatiaľ nevedno. Rada totiž vyhlasuje, že toho svojho už našla v malom Louisovi.

  • Plus 7 dní
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].