S peniazmi nemá problém: Na fotografiách vidíte outfity Aleny
Pallovej, ktoré predviedla minulý týždeň na akciách v Bratislave. Šatník celebritnej lekárky akoby nemal dna.

Humorista Skrúcaný vs. celebritná lekárka Pallová: Ospravedlni sa a zaplať!

Ak lekárka Alena Pallová spôsobila Štefanovi Skrúcanému finančnú ujmu, ide o sumu v cene jednej až dvoch kabeliek.

Dohadovali sa na ďalšej spolupráci, no nikdy ju nepodpísali na papieri. Potom Štefan Skrúcaný (57) odcestoval na dovolenku do Egypta a tam mu ktosi zavolal, že visí na bilborde propagujúcom služby pezinskej estetickej kliniky Aleny Pallovej (37). Po ďalších aktivitách lekárky sa už obrátil na súd a ten dal minulý týždeň za pravdu jej. „Očakával som elementárnu spravodlivosť, ale keďže som sa jej na Okresnom súde v Pezinku nedočkal, skúsim bojovať ďalej. V tejto chvíli to už beriem principiálne,“ povedal nám herec po vynesení rozsudku.

Nedokonané

Podobný súdny spor prebehol v minulosti v Česku, kde sa v roku 2008 rozhádali speváčky Helena Vondráčková a Marta Kubišová. Predbežne rokovali o spoločnom turné, nakoniec si to Marta rozmyslela a zmluvu s Vondráčkovej agentúrou nepodpísala. Helena niekdajšiu kolegyňu zo skupiny Golden Kids zažalovala za zmarený zisk, žiadala od nej vyše 50-tisíc eur. V umeleckých kruhoch sa hneď písali petície na podporu Kubišovej. Najvyšší súd v Česku po rokoch rozhodol, že Kubišová platiť Vondráčkovej nič nemusí, pretože k právoplatnému uzatvoreniu písomnej ani ústnej zmluvy nikdy nedošlo.

Konflikt medzi dvoma celebritami na Slovensku má zatiaľ celkom iné rozuzlenie. Prvostupňový súd rozhodol v prospech Aleny Pallovej, lekárka podľa neho propagovala moderátora ako svojho stáleho klienta oprávnene.

Týmto ho nasrdila definitívne: Hercova referencia na stránke kliniky vyšla bez jeho súhlasu.
Týmto ho nasrdila definitívne: Hercova referencia na stránke kliniky vyšla bez jeho súhlasu.
Foto: ARCHÍV/INTERNET

Všetko sa začalo v roku 2010, keď Štefan vlastne o žiadne Alenine služby nestál. Celebritná lekárka ho oslovila s naliehavou ponukou, či by nechcel vyskúšať jej kliniku. A práve v tomto momente sa verzie oboch strán zásadne rozchádzajú. „Pred estetickým zákrokom sa rozprával s PR manažérom našej kliniky a dohodli zverejnenie fotografií zo zákroku. Dohoda so mnou bola taká, že fotografie sa použijú bez časového obmedzenia na našej webovej stránke, ako aj v printových a vo webových médiách,“ vysvetľovala kedysi Alena Pallová.

Naopak, Štefan Skrúcaný tvrdí, že so žiadnym PR manažérom kliniky sa nestretol a rokoval výhradne s lekárkou. V každom prípade, asi o rok sa obidvaja zišli znova a rozprávali sa o plánoch na bilbordovú kampaň. „Dohodli sme si barterové plnenie, na základe toho bol tvárou našej kliniky,“ pokračovala Pallová. No podľa Skrúcaného ústne dohodnuté podmienky porušila. „V zásade som veľký pacifista, ale po určitú hranicu. Ustupoval som, pokiaľ sa dalo. To, že som visel na bilborde, ma len naštvalo a povedal som si, že s ňou viac spolupracovať nabudem. Ale nijako inak som to neplánoval riešiť. Spúšťacím mechanizmom na žalobu bolo, až keď som asi po roku zistil, že na stránkach inštitútu propagujem trvalú depiláciu podpazušia bez môjho vedomia. Povedal som si dosť,“ tvrdí Štefan Skrúcaný. Od Aleny Pallovej žiadal na súde ospravedlnenie a náhradu nemajetkovej ujmy. „Veď keď visíte na bilbordoch a firma na vás zarába, je to celkom logické. Samozrejme, nedočkal som sa ani jedného,“ doplnil.

Ide o princíp

Výška zmareného zisku podľa neho nie je podstatná. „V rámci výzvy na mimosúdnu dohodu som to znížil na tretinu, čo bolo na úrovni jednoduchej bilbordovej kampane, ak nie pod ňou.“ V konečnom dôsledku by však išlo o sumu, ktorá sa pohybuje okolo ceny jednej až dvoch kabeliek, ktoré sú slabosťou lekárky.

Alena Pallová, ktorá to ako rodená Pezinčanka nemala na pojednávania ďaleko, odmietla komentovať verdikt prvostupňového súdu. Štefan Skrúcaný je odhodlaný odvolať sa na krajský súd. „Spor zďaleka nie je ukončený. Ale ide skôr o princíp. Zaujíma ma, ako u nás funguje spravodlivosť a súdnictvo, ako funguje realizácia zákona o ochrane osobnosti. Rád poslúžim verejnosti ako bezprecedentný príklad toho, že si u nás doteraz mohol ktokoľvek zobrať čiukoľvek fotografiu a propagovať s ňou svoju firmu,“ uzavrel Štefan Skrúcaný s nadhľadom.


  • kd
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
VIDEO Plus 7 Dní