Jacskonovej syn má vraj utajených súrodencov. Speváčka ich mala dať na adopciu

Speváčka Janet Jacksonová nedávno porodila prvého potomka. Jej exmanžel však tvrdí, že dve deti už priviedla na svet pred rokmi - no tajne

Keď pred týždňom americká speváčka Janet Jacskonová priviedla na svet prvé dieťa, takmer by sa dalo povedať, že nebolo o čom písať. Na rozdiel od slovenských celebrít totiž Jacksonová nemala v tehotenstve žiadne vážne problémy ani pôrod - o živote matky a dieťatka nehovoriac - neohrozili žiadne „nepredvídané komplikácie“. A iste to nebolo pre lepšiu zdravotnú starostlivosť. Pritom - opäť na rozdiel od našich celebrít - Jacksonová nemala dvadsať, ba ani tridsať či štyridsať, keď v nemocnici porodila syna Eissu. Mala päťdesiat a pol.

Druhý manžel: S Reném Elizondom jr. vydržala deväť rokov.
Druhý manžel: S Reném Elizondom jr. vydržala deväť rokov.
profimedia

Všetko v utajení

Otcom Janetinho dieťaťa je jej tretí manžel, katarský podnikateľ a miliardár Wissam Al Mana. S mužom, ktorý je od speváčky mladší o deväť rokov, sa Janet zosobášila v roku 2012. Tajne, verejnosť sa o tom dozvedela až vo februári 2013. Klebetilo sa, že svadba bola okázalá a luxusná. Al Mana vraj za ňu zaplatil vyše dvadsať miliónov dolárov, tri milióny minul na letenky pre päťsto hostí - každý mal pritom dostať desaťtisícové rolexky ako poďakovanie za účasť. No vtedajší novomanželia to rázne popreli. „Naša svadba bola súkromná, pokojná a krásna,“ povedala Jacksonová médiám.

Tak či onak, jej manžel by na pompéznu svadbu mal. Realitný magnát, ktorý vyštudoval London School of Economics a vlastní stovky luxusných butikov, patrí od začiatku minulého roka medzi miliardárov. O to, že s Jacksonovou čakajú potomka, sa prvý raz začalo šepkať v apríli, keď speváčka náhle zrušila turné a na Twitteri uverejnila záhadný status, že „nastala náhla zmena“. O čosi neskôr ju paparacovia prichytili, ako nakupuje detskú výbavičku.

Kelly Prestonová: Syna Benjamina priviedla na svet v 48 rokoch.
Kelly Prestonová: Syna Benjamina priviedla na svet v 48 rokoch.
profimedia

Šokujúce vyhlásenie

Hoci sme písali, že Jacksonovej tehotenstvo bolo v očiach novinárov bezproblémové, jedna drobná nepríjemnosť sa predsa len vyskytla. Jej prvý exmanžel, kamarát z detstva a tanečník James deBarge, totiž vyrukoval so šokujúcim tvrdením - Jacksonová vraj nie je žiadna provorodička, v mladosti porodila už dve deti. Ibaže tajne. Otcom vraj bol v oboch prípadoch, samozrejme, on. Deti sa údajne narodili v osemdesiatych rokoch a speváčka ich dala na adopciu. Len na úplnosť, deBargea si Janet zobrala v roku 1984, no už o necelý rok sa rozviedli.

Po ňom sa vydala ešte dvakrát - pred Wissamom Al Manom za Reného Elizonda jr., ich manželstvo vydržalo deväť rokov. Prekvapivá správa vyšla v denníku National Enquirer, o ktorého serióznosti by sa dalo polemizovať, no znela naozaj zaujímavo. DeBarge tvrdil, že najskôr sa Janet narodila dcéra - dnes by mala byť tridsiatnička.

Pred dvoma rokmi ho kontaktovala mailom a navrhla stretnutie, to sa však dodnes neuskutočnilo. „Nebol som schopný stretnúť sa s ňou zoči-voči. Nástojila na mňa, aby som si dal urobiť test otcovstva,“ povedal deBarge. „Jej adoptívna matka už zomrela, no na smrteľnej posteli jej potvrdila, že jej adoptovaná,“ dodal.

S bratom: Dieťa chcela Janet pôvodne pomenovať po Michaelovi, nakoniec sa rozhodla inak.
S bratom: Dieťa chcela Janet pôvodne pomenovať po Michaelovi, nakoniec sa rozhodla inak.
profimedia

Pätnásť minút slávy

Druhým dieťaťom je vraj syn. Pod menom Omer Bhatti žije v Nórsku, živí sa ako tanečník. „Moja mama videla jeho fotky a povedela, že je to moje dieťa! ‚Vyzerá ako môj vnuk,‘ vyhlásila doslova,“ tvrdí James. Pýtate sa, čo na to Jacskonová? Vyjadrenia exmanžela nechala dodnes bez komentára. Žeby platilo, kto mlčí, ten svedčí?

No, pravda je, že Jacksonovci boli zvláštna rodina, ale predsa, utajiť dve deti, to je silná káva. A tak zrejme budeme musieť zostať pri tom, že James deBarge si chcel len uchmatnúť svojich pätnásť minút slávy. Alebo pomôcť legitímnej dcére, hiphopovej speváčke Kristinii, s publicitou.

James deBarge: Prvý manžel Janet Jacksonovej tvrdí, že mu speváčka v 80. rokoch porodila dve deti - dcéru a syna.
James deBarge: Prvý manžel Janet Jacksonovej tvrdí, že mu speváčka v 80. rokoch porodila dve deti - dcéru a syna.
profimedia

Ako vyzerá?

Čo sa týka šťastných rodičov, ďalšie správy o nich by ste zatiaľ hľadali márne. Ako to už ukázali pri svadbe, súkromie si cenia zo všetkého najviac. A tak po absolvovaní „povinnej jazdy“ v podobe prvotnej informácie o narodení dieťaťa si na prvé zábery malého Eissu budeme musieť počkať. Mimochodom, pôvodne chcela Janet syna pomenovať po svojom bratovi Michaelovi. Žeby jej to muž, ktorého vieru prijala, nakoniec nedovolil?

Halle Berryová: Rodila v 44 rokoch.
Halle Berryová: Rodila v 44 rokoch.
profimedia

Počkali si

Keďže informácie o utajených deťoch sa doteraz nepotvrdili, zostaňme teda pri tom, že Janet Jacksonová bola prvorodička. Práve to totiž vyvolalo mediálny záujem. Ako sme už napísali, speváčka už nie je najmladšia a rodiť prvý raz v tomto veku býva podľa lekárov aj skúseností rizikové. Speváčka pritom zďaleka nie je jediná celebrita, ktorá sa na toto riziko podujala. V Hollywoode sa to „staršími“ matkami len tak hemží.Tak napríklad speváčka Gwen Stefani priviedla na svet svojho syna Apolla Bowieho Flynna ako 44-ročná. V tom čase však už bola matkou Kingstona a Zumu, ktorých porodila v tridsiatke.

Dokonca 46 rokov mala herečka Geena Davisová, keď v roku 2002 porodila svoju prvorodenú dcérku Alizeh. O dva roky k nej pribudli dvojičky Kian a Kaiis. Herečka a jedna z bondgirl Halle Berryová bola prvorodičkou ako 41-ročná. Jej dcéra Nahla Ariela Aubry sa narodila v marci 2008. „Moje tehotenstvo bolo úžasné. Bola som šťastná po celý čas, cítila som sa dobre, sršala som energiou, bola som ako Superwoman. Želala by som si cítiť sa takto po celý zvyšok môjho života, také fantastické to bolo,“ povedala neskôr novinárom. Berryová mala 47 rokov, keď porodila syna Macea.

Ešte o rok viac, teda 48, mala pri pôrode manželka Johna Travoltu, herečka Kelly Prestonová. Syna Benjamina priviedla na svet v roku 2010, bolo to nedlho po tom, ako pár prišiel pre chorobu o syna Jetta. Štyridsať mala pri pôrode dcéry Valentiny herečka Salma Hayeková. „Som teraz plnohodnotnejšia ľudská bytosť, ako by som zrejme bola pred desiatimi rokmi. Preto je lepšie byť matkou teraz,“ vyjadrila sa.

V štyridsiatke prvý raz rodila aj Nicol Kidmanová. Herečka Susan Sarandonová začal rodiť ako 39-ročná. Po dcére Eve Amuri priviedla na svet ešte dvoch synov, najmladšieho v štyridsaťpäťke. Materstvo si odložili aj herečky Brooke Shieldsová a Kim Basingerová. Obe prvý raz porodili ako 41-ročné. O rok viac mala pri prvom pôrode speváčka Celine Dionová.

Salma Hayeková: Valentinu porodila v štyridsiatke.
Salma Hayeková: Valentinu porodila v štyridsiatke.
profimedia

Iný kraj, iný mrav

Čo je pre budúce mamičky najlepšie? V každej krajine čosi iné. Napríklad u nás by vás označili pri konzumácii suši v tehotenstve za nezodpovednú ženskú, v Japonsku sa tento pokrm odporúča v požehnanom stave ešte vo väčšom množstve.

V Indii je zas za zázračný prostriedok považovaný šafran - len jeho konzumáciou vraj matka môže dosiahnuť naozaj komplexný vývoj plodu. Tehotné majú preto piť šafranové mlieko. Hoci nie sú na toto tvrdenie vedecké dôkazy, pravda je, že vzácne korenie je výborné na trávenie a má aj protizápalové účinky. V Indii tiež veľmi odporúčajú konzumovať počas tehotenstva silno korenené jedlá. Na druhej strane, také sú tam asi všetky. Však?

Budúce matky v Číne to majú ťažké. Nemali by totiž pojedať nič studené, takže na zmrzlinu pri tehotenských depresiách môžu zabudnúť. Rovnako majú zakázaný červený melón, banány a fazuľky mungo - pretože obsahujú negatívny jing, čiže energiu, ktorá môže spôsobiť potrat.

Geena Davisová: Prvé dieťa sa jej narodilo ako 46-ročnej, o dva roky porodila dvojičky.
Geena Davisová: Prvé dieťa sa jej narodilo ako 46-ročnej, o dva roky porodila dvojičky.
profimedia

Preslávila ju bradavka

Janet Jacksonová (50) je najmladšou z deviatich detí Jacksonovcov. Rovnako ako jej brat, aj ona sa pokúšala preraziť na hudobnej scéne - so striedavou úspešnosťou. Vydala 11 albumov, získala sedem cien Grammy. Asi najviac sa o nej hovorilo, keď jej počas SuperBowlu, finále profesionálnej zámorskej súťaže amerického futbalu, vykukla cez vystúpenie bradavka. Dodnes sa tejto „afére“ v Amerike hovorí Nipplegate.

Škandál na Super Bowle: Počas vystúpenia s Justinom Timberlakom Janet vykukol prsník.
Škandál na Super Bowle: Počas vystúpenia s Justinom Timberlakom Janet vykukol prsník.
INTERNET