Zaľúbenci: Prvý raz sa Jerry Hallová s Rupertom Murdochom objavili na finálovom zápase majstrovstiev sveta v ragby na londýnskom Twickenham Stadium.

Jaggerova ex Jerry Hall zakotvila v náručí prelietavého magnáta

Bývalá partnerka lídra Rolling Stones sa začala objavovať po boku mediálneho magnáta Ruperta Murdocha. Čo môže týchto dvoch spájať?

Keď spoločenské rubriky po októbrovom finále majstrovstiev sveta v rugby priniesli fotografiu bývalej topmodelky Jerry Hallovej a mediálneho magnáta Ruperta Murdocha s titulkom Nový pár, bolo to pre mnohých veľké prekvapenie. Práve na londýnskom štadióne Twickenham sa totiž dvojica prvý raz ukázala spolu na verejnosti.

Hallová s austrálskym šálom okolo krku, aby bolo jasné, že podporuje mužstvo rodnej krajiny svojho nového priateľa, Murdoch s Hallovou okolo krku, aby bolo jasné, že patria k sebe, nech to vyzerá akokoľvek neuveriteľne. Rozpaky pritom nevyvolal ani tak vekový rozdiel - aj keď je to dvadsaťpäť rokov.

V tomto veku sa to neberie až tak vážne, veď hoci Murdoch má už osemdesiatštyri, Jerry Hallová na budúci rok v júli oslávi šesťdesiatku. A záhadné nebolo ani to, prečo topmodelka tentoraz siahla po „dedkovi“, hoci predtým sústredila pozornosť skôr na mužov mladších ako ona. Uzavrelo sa to konštatovaním, že dala prednosť serióznosti.

Čo však naozaj potrápilo predstavivosť redaktorov spoločenských rubrík naprieč svetadielmi, bolo, ako sa k sebe mohli dostať dve také rozdielne osobnosti.

Od Patricie k Anne

Možno však Hallová a Murdoch majú spoločné oveľa viac, než sa zdá. Prinajmenšom v partnerskom živote. Posúďte sami. Obaja prešli búrlivými vzťahmi a mali do činenia s bizarnou neverou. Aj to je možno dôvod, prečo sa ani jeden z nich - aspoň zatiaľ - do ďalšieho zväzku príliš nehrnie.

Nehovoriac o tom, že pre mediálneho magnáta, ktorý sa narodil v Austrálii, no neskôr prijal americké občianstvo, by to bolo už štvrté manželstvo. A všetky tri predchádzajúce - splodil v nich šesť detí - sa skončili fiaskom. Bývalú letušku a obchodnú asistentku Patriciu Bookerovú z Melbournu si zobral v roku 1956.

V tom čase 25-ročný Murdoch viedol rodinnú firmu News Limited a v mediálnom biznise sa mu nesmierne darilo. Mal čuch na dobré investície, nebál sa expandovať, skupoval nové a nové - nezriedka krachujúce - denníky a pretváral ich na úspešné tituly.

S Bookerovou vydržali spolu jedenásť rokov a z ich vzťahu vzišla dcéra Prudence, dnes pracujúca v jednom z otcových vydavateľstiev, Times Newspapers.

Príčinou krachu manželstva s Patriciou Bookerovou bol Murdochov pomer s 18-ročnou škótskou novinárkou Annou Mariou Torvovou, ktorá pracovala v sydneyskej redakcii jeho The Daily Telegraphu. Zoznámili sa, keď s ním robila interview, zosobášili sa ani nie rok po rozvode.

Dlhé roky bolo ich manželstvo šťastné a vraj aj ideálne. Murdoch urobil pre Annu, ktorá mu porodila tri deti, všetko, čo jej videl na očiach. Okrem toho, že ju dosadil do vedenia News Corporation, neveľmi kvalitnej spisovateľke dokonca vydal tri romány, ktoré by podľa kritikov bez jeho peňazí nikdy nevyšli. Idylu zmarila cesta Murdochovcov do Šanghaja koncom roku 1998.

Čítajte viac:

Samovražedné pokusy a drogy: Ženy Micka Jaggera mali s búrlivákom ťažký život

Podviedla ho s Blairom

Ako tlmočníčku si vtedy 67-ročný podnikateľ prizval tridsaťročnú absolventku Yalovej školy manažmentu a novú riaditeľku jeho STAR TV Wendi Dengovú. Rodáčka z Číny ovládala nielen jazyk, ale čoskoro aj Murdocha. Prešibaná kráska dobre vedela, že vzťah s magnátom jej otvorí všetky dvere. Rozvod s Annou prišiel nasledujúci rok a bol bolestný a búrlivý.

Ešte šťastie, že Murdoch vlastnil toľko médií, takže na verejnosť neprenikli všetky špinavosti. Každopádne, na jeho konci bol ľahší o 1,7 miliardy dolárov, z toho 110 miliónov musel exmanželke vyplatiť v hotovosti. Aj vďaka peniazom Anna nesmútila dlho. Vydala sa šesť mesiacov po záverečnej reči právnikov.

Murdoch si vzal Wendi Dengovú sedemnásť dní po rozvode. V roku 2001 sa páru narodila dcéra Grace, o dva roky Chloe - obe po umelom oplodnení, keď Rupert Murdoch v roku 2000 prekonal rakovinu prostaty. A hoci sa hovorí do tretice všetko dobré, toto manželstvo bolo výnimkou, ktorá potvrdzuje pravidlo.

Starnúci biznismen nestačil náture divokej Číňanky. Keď si on líhal do postele, aby bol čerstvý na nový podnikateľský deň, ona začínala žiť. S kamoškami obiehala diskotéky, organizovala rauty s celebritami. Napriek tomu vzťah vydržal v relatívnej zhode trinásť rokov.

A ktovie, možno by trval dodnes, keby nebolo trápnej aféry s bývalým britským premiérom Tonym Blairom. Lenže pre Murdocha to bolo priveľké poníženie. A riadny úder pod pás. Veď Blaira kedysi sám politicky podporoval. A, ako sa ukázalo, požičal mu dokonca vlastnú manželku.

Užívali si spolu na jachte, v Londýne aj na ranči Murdochovcov v Kalifornii, kam Wendy údajne chodila s „priateľkou“. Z priateľky sa vykľul britský politik a poriadny škandál. Vlastniť médiá sa Murdochovi opäť vyplatilo. Rozviedli sa krátko nato, v roku 2013.

Čítajte viac:

Nekonvenčný David Bowie: Ženu požičal Mickovi Jaggerovi

Otec bitkár

Jerry Hallová je odvtedy Murdochovou prvou „vážnou známosťou“. Aj päťdesiatdeväťročná bývalá topmodelka prežila vzrušujúci život, hoci trochu iným spôsobom než mediálny magnát.

Na rozdiel od Murdocha jej otec nezanechal majetok ani mediálne impérium, len zopár modrín, zlomených kostí a chlapčenské krstné meno, ktoré dal Jerry aj jej sestre, dvojčaťu Terry, sklamaný, že nie sú chlapci.

Texaský kamionista bol brutálny alkoholik. Jerry zmizla z domu hneď, ako sa dalo. Využila peniaze z poistky po havárii a ušla do Paríža. Po neistých začiatkoch v kabaretoch a kluboch ju objavil ilustrátor módnych časopisov Antonio Lopez.

V roku 1977 bola už uznávanou topmodelkou, v portfóliu mala štyridsať tituliek v prestížnych magazínoch Vogue a Cosmopolitan. Micka Jaggera, lídra Rolling Stones, stretla na večernej párty na Manhattane. Odvtedy boli nerozluční. No nebolo to bez problémov.

Neukojiteľný sexuálny apetít

Jerry Hallová porodila Jaggerovi štyri deti, ale jeho sexuálny apetít ukojiť nedokázala. Sám hudobník neskôr priznal, že je od sexu chorobne závislý, čo mu v živote privodilo veľa ťažkostí. „Stále som mu len odpúšťala, odpúšťala a odpúšťala, až to začalo byť nezdravé,“ vysvetlila raz Hallová, ako je možné, že napriek početným neverám s Jaggerom vydržala dvadsaťdva rokov.

Aby ho odradila od mladých dievčat, ktoré sa mu ochotne vrhali do postele, dopriala mu vraj sex každý deň. Ani to však nestačilo. „Moja mama hovorila, že recept na manželstvo je jednoduchý - v obývačke musíš byť chyžná, v kuchyni kuchárka a v spálni kurva. Ja som tie prvé dve najala a venovala som sa iba spálni,“ povedala pre Vogue trpko.

S Jaggerom sa vlastne nikdy nezobrali, súkromná ceremónia na Bali v roku 1990 bola neoficiálna, čo uznali aj súdy, keď ju v roku 1999 vyhlásili za neplatnú. „Asi by to medzi nami pokračovalo, keby neurobil dieťa mojej brazílskej kolegyni. To ma už vážne naštvalo,“ vyjadrila sa na margo rozchodu Hallová.

Rozišli sa však ako priatelia. Detaily finančného vyrovnania držali v tajnosti, no britský bulvár priniesol informácie, že Hallová získala 50 miliónov z Jaggerovho 240-miliónového majetku.

Svojho ex má rada dodnes. „Nedá sa nemať ho rád,“ tvrdí. Nedávno mu dokonca navrhla, aby tieto Vianoce strávili v ich spoločnom dome v Londýne, keďže jeho priateľka nedávno spáchala samovraždu.

Čítajte viac:

Mick Jagger je na nože s poisťovňou. Za všetkým je smrť jeho frajerky

Rozdelia ich kamaráti?

Topmodelka priznáva, že po rozchode s Jaggerom striedala mužov ako ponožky. Vyberala si najmä mladších, takzvaných serióznych vzťahov zažila len zopár. Medzi jej úlovky patrí napríklad spoluzakladateľ Microsoftu Paul Allen, bankár Tim Attias i 51-ročný vedec Armand Lerroi.

S Rupertom Murdochom sa podľa Paris Match zoznámili vďaka Murdochovej sestre na obede v Melbourne. „Rupert je konečne zasa šťastný. Jerry ho dokáže rozosmiať, tvoria solídny pár,“ prezradil ich priateľ francúzskemu magazínu.

„Myslím si, že Jerry túži predovšetkým po bezpečí. Rada by cítila, že nejaký muž sa o ňu postará, čo je možno spôsobené tým, že vyrástla v špinavej štvrti v Texase.“ Ako dodáva, Jerry rozhodne nejde o peniaze, aj keď žiť po boku muža, ktorý patrí do stovky najbohatších ľudí sveta, nie je na zahodenie.

Vďaka úspechom v modelingu Hallová netrpí núdzou. Okrem iného vlastní veľký ranč v Texase i vidiecke sídlo v Provensalsku. Teda - obaja sú šťastní a zaľúbení. Mohlo by to niečo pokaziť? Podľa niektorých skeptikov možno okamih, keď si navzájom predstavia priateľov. Jerry Hallová, príležitostná herečka, je obklopená demokratmi, ktorí voliť „vpravo“ považujú za cestu do pekla.

Ťažko povedať, ako dopadne ich večera so zarytým republikánom Rupertom Murdochom, ktorý otvorene podporuje republikánskeho kandidáta na amerického prezidenta Bena Carsona. Nuž, treba len dúfať, že počasie bude dostatočne nezvyčajné na to, aby sa dalo o ňom zhovárať celý večer.


  • Plus 7 dní
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
VIDEO Plus 7 Dní