Angelina a Brad sú konečne svoji aj oficiálne. Ako novomanželia sa objavili v časopise People.

Jasnovidec pred svadbou Pitta s Jolie šokoval: Miluje Anistonovú!

Sobáš Angeliny a Brada je zaujímavý nielen pre utajenie, ale aj pre zmenu hlavných protagonistov. Búrlivú minulosť nechali definitívne za sebou.

Na sobáš hollywoodskej dvojice Angelina Jolieová a Brad Pitt sa dlho čakalo. Nikto nepochyboval, že svadba bude tajná, no zároveň mnohí dúfali, že dvojici sa nepodarí utajiť ju. Mýlili sa. Svoje áno si povedali potajme v sobotu 23. augusta, oficiálne vyhlásenie hovorcu v mene mladomanželov pár dní po sobáši bolo prekvapením.

Jasnovidec sa mýlil

Dva roky od zásnub Angie a Brada sa o sobáši špekulovalo. Dvojica bez sobášneho listu, napriek šiestim deťom - tri sú adoptívne, tri vlastné - žila deväť rokov bez škandálov. Pikantné je, že pár dní pred správou o sobáši sa jasnovidec Ron Bard, ku ktorému čerstvý ženích Pitt údajne chodí po rady a dôveruje mu, vyjadril, že herec už svoju partnerku nemiluje.

„Ostáva s ňou len kvôli deťom. Keby odišiel z takej veľkej rodiny, zničilo by mu to kariéru. Už ju nemiluje, preto sa s ňou nechce oženiť. Stále má rád svoju exmanželku Jennifer Anistonovú,“ vysvetľoval Bard. Ako vidno, zmýlil sa.

V každom prípade, preteky, kto z bývalých manželov vstúpi opäť do pevného zväzku skôr, vyhral Pitt. Jennifer v čase sobáša bývalého manžela s Jolieovou za svojho snúbenca, hereckého kolegu Justina Therouxa, vydatá nebola.

Rodinná svadba

Brad Pitt a Angelina Jolieová sa zobrali akoby na rodinnej oslave. Okrem blízkych príbuzných a priateľov boli na nej aj všetky ich deti. Obrad prebehol na zámku Miraval neďaleko francúzskej dediny Correns v blízkosti mesta Nice, kde má americká dvojica od roku 2008 svoj druhý domov.

Deti boli poverené výnimočnými úlohami. Maddox (13) a Pax (10), najstarší synovia, viedli mamu Angie k oltáru. Zahara (9) a Vivienne (6) rozhadzovali kvety. Dcérka Shiloh (8) a syn Knox (6) niesli obrúčky. Hoci obrad bol v malej zámockej kaplnke, Brada a Angelinu nesobášil kňaz, ale kalifornský sudca, ktorý priletel do južného Francúzska výhradne kvôli veľkej udalosti.

Písanie krvou

Sobáš Angeliny a Brada je zaujímavý nielen pre utajenie, ale aj pre zmenu hlavných protagonistov. Búrlivú minulosť nechali definitívne za sebou. Zhruba pred pätnástimi rokmi žila Jolieová s Billym Bobom Thorntonom - oboch preslávilo nielen herectvo, ale aj výstrednosť. Zamilované listy si písali vlastnou krvou a ampulku s kvapkou červenej tekutiny toho druhého nosili na krku.

Nezdráhali sa priznať, že v slabej chvíľke ničia hotelové izby a Billy rád nosí spodnú bielizeň svojej partnerky. V rovnakom čase Brad Pitt miloval Jennifer Anistonovú a vyzeralo to, že ich manželstvo bez škandálov je dokonalé. Fotografie, ako sa ruka v ruke prechádzajú po Hollywoode, obleteli svet.

Teraz sa skôr zdá, že príliš silný zväzok Brada a Jen nebol. Prišiel rok 2005 a s ním nakrúcanie filmu Pán a pani Smithovci o manželoch, nájomných vrahoch. Stretli sa v ňom Jolieová s Pittom a odvtedy sú spolu.

Dva rozchody

To, že film, ktorý dal Angelinu a Brada dohromady nielen na filmovom plátne, zabil hercovo manželstvo a brunetka bola na vine, čerství mladomanželia doteraz popierajú. Jolieová však opustila Thorntona, Pitt sa rozviedol s Anistonovou. Tá bola nešťastná nielen pre rozpadnutý vzťah, ale aj pre skutočnosť, že má po štyridsiatke a nemá deti.

Údajne to bol dôvod neporozumenia Brada a Jen. Kým on po potomkoch túžil, ona uprednostnila kariéru. Pitt a Jolieová dnes majú tri vlastné deti a tri osvojené, Anistonová je stále bez potomstva. Jej priaznivci veria, že sobáš s Therouxom to zmení.

Napokon, manželskému prístavu takmer po desiatich rokoch spoločného žitia neodolali ani Angie a Brad. Hoci tvrdili, že doň vstúpia až vtedy, ak sa v celom USA budú môcť sobášiť nielen hetero-, ale aj homosexuáli.

Čo prezradil svedok

Sobáš Angeliny a Brada vyvolal u ich priaznivcov nadšenie. Hoci sprvu chýbali správy od niekoho, kto bol medzi svadobčanmi, napokon sa priamy svedok našiel. Pre spravodajský server E! News povedal: „Brad a Angie sa vzali v sobotu na obed v kaplnke pri ich sídle Château Miraval. Všetko voňalo rozmarínom a jazmínom, rastú v areáli sídla. Cez okná kaplnky svietili slnečné lúče.

Angelina mala na sebe klasické dlhé biele hodvábne čipkované šaty so závojom.“ Na svadbu pozvali len najbližších. Bol tam Bradov otec Bill, mama Jane, brat Doug a sestra Julie.

Otec Angeliny Jolieovej herec Jon Voight pre komplikovaný vzťah s dcérou na jej svadbe nebol. Udalosť komentoval pre E! News: „Počul som, že to bola prekrásna svadba. Muselo byť nádherné, že pri nej pomáhali všetky deti. Veľmi sa z toho teším.“ Koľko bolo na ceremóniu pozvaných? Presne dvadsaťdva svadobčanov.

Splnené prianie

Nikto nepochybuje, že svoju matku, herečku Marcheline Bertrandovú, by nevesta na sobáš pozvala a privítala s otvorenou náručou. Tá však v roku 2007 odišla na druhý svet, prehrala boj s rakovinou. Angelina aspoň splnila túžbu milovaného rodiča. Bertrandová si priala, aby sa jej dcéra vydala v Európe.

A možno si Angelina splnila v treťom manželstve po búrlivých rokoch aj svoj sen. Jej prvý muž bol herec Jonny Lee Miller, druhý herec Billy Bob Thornton.

Tesne pred sobášom s Pittom v rozhovore priznala: „Nikdy nie sme dlho odlúčení, spolu vychovávame deti, striedame sa pri domácich prácach. Práve tak som si vždy predstavovala život, vždy som chcela, aby mal význam a napĺňal ma. Teraz je náš dom vždy plný, všade vládne úžasný chaos.“

Svadobná cesta

Hoci sprvu neboli o svadbe takmer žiadne informácie, fotografom sa podarilo získať niekoľko záberov svadobnej obrúčky Brada Pitta, originálny dizajnérsky kúsok údajne stál desaťtisíc dolárov. Na ľavom prstenníku mu prsteň žiaril 28. augusta v britskom Bovingtone počas propagácie filmu Fury, bolo to jeho prvé oficiálne vystúpenie na verejnosti od sobáša.

Svadba bola prekvapením aj pre kamarátov páru. Podľa médií totiž mala byť až na jeseň alebo na jar budúceho roku. Tradičnú svadobnú cestu Angelina Jolieová a Brad Pitt neplánujú, no preniklo, že odleteli s deťmi na Maltu, aby si vychutnali vzájomnú blízkosť.


  • Plus 7 dní
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
VIDEO Plus 7 Dní