Zviditeľnil sa: Jaroslav Žídek prerazil vďaka televíznym reláciám.

Je Žídek lakomec? Populárny šéfkuchár nezaplatil webdizajnérovi za stránku

Známy šéfkuchár Jaroslav Žídek neuhradil faktúru za internetovú stránku, ktorú si objednal. Súd rozhodol v jeho neprospech.

Tento rodený Pražan je nesporne majstrom svojho remesla. Rozbehol úspešné reštaurácie v rôznych kútoch sveta, aby nakoniec zakotvil na Slovensku, kde sa mu podarilo zviditeľniť vďaka televíznym formátom o varení. S rodinou síce býva v rodinnom dome v maďarskej Rajke, no súčasne vlastní luxusnú reštauráciu v Bratislave.

Ak sa chce podnikateľ v biznise presadiť, musí mať v dnešných časoch internetovú stránku, a vie to aj Jaroslav Žídek. Preto sa rozhodol objednať si služby firmy, ktorá sa vytváraním webových stránok zaoberá.

Spolupráca nedopadla najšťastnejšie. Šéfkuchár, ktorý sa už niekoľko rokov pohybuje na gastronomickom výslní, sa pre neuhradenú faktúru ocitol na súde.

Zarobil

„Mám strednú školu a som zástancom a azda aj živým dôkazom toho, že remeslo má zlaté dno,“ vyjadruje sa sebavedomý podnikateľ. Nebol ďaleko od pravdy, keďže za jeden diel jeho relácie Nebíčko v papuľke platila kedysi televízia produkčnej spoločnosti pätnásťtisíc eur. Počas natáčania relácie mal, samozrejme, šoumen aj iné príjmy.

„Popritom robím rôzne konzultácie iným reštauráciám. Pomáham im dostať sa ďalej. Reštaurácie sú pripravené, no nalomiť zákazníkov je fakt ťažké,“ vyjadril sa pre médiá.

Napriek tomu, že o prácu nemal Žídek nikdy núdzu, váhal zaplatiť niekoľko stoviek za službu, ktorú si objednal. Za neuhradenie pohľadávky ho firma, v ktorej si dal urobiť webovú stránku, zažalovala.

„Rokoval som s jeho manželkou Katarínou. Neustále zjednávala cenu, až som mávol rukou a povedal si, že to spravím za minimálny honorár. Stránku som mal už rozrobenú, no stále schválne menila obsah, dizajn aj cenu. Nakoniec odmietla zaplatiť s tým, že prácu som neurobil tak, ako si predstavovala,“ prezradil poškodený webdizajnér.

Skontaktovali sme sa aj s Jaroslavom Žídekom, ale podráždeným tónom nás odbil: „O tom nič neviem a nebudem sa k tomu vyjadrovať, hej? Ďakujem.“

Ťahanice

O konflikte však vedia na okresnom súde, ktorý vydal platobný rozkaz. Žídekovej firme nariaďuje uhradiť poškodenému sumu vo výške takmer tisíc eur. Podľa našich informácií sa to šoumenovi nepozdáva a proti nariadeniu podal odvolanie.


  • Plus 7 dní
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
VIDEO Plus 7 Dní