Je sexuálna orientácia otázkou trendu? Tanečník Filip Jankovič zbalil ženu

V súkromí preferoval rovnaké pohlavie, čím sa dlhé roky ani netajil. Nedávno však všetkým v brandži padla sánka - slovenský tanečník Filip Jankovič, známy najmä z Česko Slovensko má Talent, sa zamiloval do ženy.

Svoju lásku k českej novinárke Markéte Reinischovej tanečník Filip Jankovič vôbec neskrýva, dokonca už rozpráva o svadbe a rodine. Pre PLUS 7 DNÍ otvorene vysvetlil, ako to s jeho sexuálnymi preferenciami vlastne je.

Počula som, že si sa zamiloval.

Dá sa to tak povedať. Áno. Prešiel som si rôznymi vťahmi, takže vzťah muž a žena alebo muž a muž som bral už veľmi okrajovo. Sústredil som sa na vzťah so sebou samým. Našťastie mi prišla do cesty Markéta, a tak sa to nejak nabalilo, že za osem mesiacov z toho vznikla láska.

A to bolo od prvého momentu? Alebo postupne?

Od prvého momentu tam bol sexuálny chtíč, ktorý je dôležitý. Pokiaľ nie je, vzťah nemôže existovať. Aspoň v mojom prípade, lebo inak by som podvádzal. Najprv som to bral tak, že sme sa spolu vyspali, a to je všetko.

Ale zistil som, že Markéta je niečo extra. To ako je inteligentná, ako zvláda životné situácie, ale hlavne to, ako ma necháva byť voľným. Ako chlap som sa na to naviazol. Každý muž potrebuje cítiť, že žena mu dáva voľnosť. A tú voľnosť jej dávam aj ja.

Čiže nehysterčí.

Nie. Ona mi dokonca hovorí - Filip, prestaň byť hysterka. Milujem, keď mi to povie, a zároveň to neznášam.

Čítajte viac:

Tento mladý Slovák tancuje pre Georgea Michaela aj pre Rihannu

Desať rokov som si myslela, že si homosexuál.

To si myslia všetci. Nezmenil som sa, len ľudia tomu nerozumejú. Som človek, ktorý je živočíšny, ktorý má rád pekných ľudí. A je jedno, či ma zaujme muž alebo žena. Mám výhodu oproti ostatným, že si môžem vyberať. A to, že si ľudia zaškatuľkovali, že som homosexuál, je mi jedno, ale tak to úplne nie je.

No ale vieš, či si viac homo alebo hetero.

Úprimne si myslím, že v mojej škále vedú viac muži. Ale momentálne sa stalo to, že prišla Markéta…

Ktorá ťa stiahla na druhú stranu.

Vieš, ako by som to nazval? Žiadny muž ma tak nezaujal ako ona. Je mimoriadne vtipná, nerieši, v podstate je istým spôsobom trošku aj chlap. Dokonca sama hovorí, že má mužské zmýšľanie. Čo je super, lebo ženy a aj homosexuáli radi riešia - po česky sa tomu hovorí „kundoviny“. A ja to nenávidím. Ja som proste umelec, ktorý má rád slobodu, a ona mi ju dáva. Tým si ma získala.

To nebolo zo dňa na deň, ani z týždňa na týždeň. Len sme spolu trávili čas, popíjali víno, chodili na večere a zrazu z toho vznikla láska. Nikto to nechápe, všetci si myslia, že je to marketingový ťah. Ale to, čo zažívam, sa ťažko vysvetľuje a na druhej strane ťažko chápe.

Iste, existujú stopercentní hetersexuáli aj homosexuáli. Nie je však sexuálna orientácia aj otázkou trendu alebo dokonca návyku?

Tiež nad tým rozmýšľam. Čo sa mňa týka, otec žil v Kanade, vyrastal som s mamou, ktorá má modelingovú agentúru. Od detstva ma obklopovali iba ženy alebo krásni muži. Myslím, že ma to veľmi ovplyvnilo. Nemal som nad sebou chlapskú ruku, nikto ma nikdy neviedol k futbalu, vždy som len tancoval. Vždy to bolo viacmenej zženštilé.

Markéta sa vraj povahovo podobá na tvoju mamu.

Ono je to sakra, bohužiaľ, aj pravda.

A teraz je to dobre alebo zle?

Ako sa to vezme. Dobré je, že už ten model, ako ju zvládať, poznám. Na druhej strane tam vzadu v mozgu zostane - kokos, to je ako mama. Ale, myslím, že ten model sa opakuje už po stáročia.

Oni dve si rozumejú?

Zatiaľ áno, ale verím tomu, že keby prišiel konflikt, vy ako ženy sa dokážete veľmi pokafrať. A vtedy nastupuje muž, aby ich upokojil.

Ešte stále tancuješ na opätkoch?

Najlepšie na svete.

Aj na Markétiných?

Nie, ona ma malú nohu. Markéta nevie ani tak dobre chodiť na podpätkoch ako ja.

Učíš ju to?

To by sa mi nepodarilo. Ani nechcem, lebo ju beriem inak.

Už spolu aj žijete?

Nie, ja to neuznávam.

Prečo?

No pretože to ničí vzťahy! Všetci známi už po dvoch mesiacoch spolu bývajú. Tak vravím, no áno, tak tomuto vzťahu dávam polroka. My sme spolu stále, prespávame raz u nej, inokedy u mňa. Ale bývať spolu? To možno až po svadbe.

Chceš mať deti?

Moja odpoveď je, že budem vynikajúci otec. Teším sa, keď budem môcť svoje poznatky, ktoré som za svoj zaujímavý život zažil, predať niekomu ďalšiemu.

A čo hovoria priatelia homosexuáli na tvoj životný príbeh?

Vieš, čo je zaujímavé? Vôbec sa to ku mne nedostáva, takže neviem. Ale tiež ma to veľmi zaujíma, lebo na ich strane by mi to veľmi vŕtalo hlavou. Predsa len žijeme v Česku a na Slovensku, kde riešime každého suseda. Ale vravím, u mňa to nie je žiadna kalkulácia. Proste to prišlo, možno to odíde, možno to zostane, ja neviem. Nechám sa len unášať.


  • kd
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
VIDEO Plus 7 Dní