Jodie Fosterová (vľavo) je zamilovaná do Alexandry Hedisonovej (na pravej snímke vľavo), ktorá žila s Ellen DeGeneresovou (vpravo).

Jodie Fosterová randí s bývalou frajerkou moderátorky Ellen DeGeneresovej

Našla oscarová herečka po stroskotaní dlhoročného vzťahu to, čo hľadala?

Jodie Fosterová sa v spoločnosti, ak to nie je nevyhnutné kvôli práci, neobjavuje. Nedávno však prišla na seminár filmových štúdií v spoločnosti bývalej priateľky známej moderátorky. Vraj sú jedna do druhej zamilované až po uši.

Láska

Jodie Fosterová žije s Alexandrou Hedisonovou, bývalou partnerkou známej moderátorky Ellen DeGeneresovej. Päťdesiatročná oscarová herečka sa zamilovala do štyridsaťštyriročnej herečky a fotografky, ktorú zviditeľnil najmä vzťah s DeGeneresovou. Tá je dnes zosobášená s herečkou Portiou de Rossiovou (50), pre ktorú svojho času Hedisonovú opustila.

„Je to naozaj vážne. Sú úplne zaľúbené,“ potvrdil správu o Jodie a Alexandre ich nemenovaný známy. Prvý raz začali dávať obe známe ženy dohromady už v lete, keď ich odfotografovali v Los Angeles na seminári filmových štúdií Fox.

Na aprílovú premiéru Macbetha v New Yorku spolu síce neprišli, nedali si však žiadnu námahu, aby zabránili záberom, na ktorých vidno, že sú si blízke.

Neskrývala ju

Alexandra Hedisonová a Ellen DeGeneresová žili spolu tri roky, rozišli sa v roku 2004. Dôvodom rozluky sa stala súčasná DeGeneresovej partnerka Portia. Alexandru možno poznáte z televízneho seriálu The L Word, jej fotografie sú vyhľadávané aj v New Yorku.

Jodie Fosterovú asi predstavovať netreba. A zrejme vám nie je neznáma ani Cydney Bernardová (60), s ktorou držiteľka Oscara žila dvadsať rokov. Rozišli sa v roku 2008, doteraz však ostali priateľkami.

Navyše, majú spoločné právo na výchovu synov Charlesa a Kita, ktorí prišli na svet vďaka umelému oplodneniu. Fosterová si celé roky úzkostlivo stráži súkromie, všetci o jej sexuálnej orientácii vedeli, partnerku nikdy neskrývala - no sama sa k tomu vyjadrila iba nedávno.

Oscarová herečka s bývalou partnerkou Cydney Bernardovou, vľavo. Foto: profimedia.sk

Priznanie a vyznanie

O homosexualite a lesbickom vzťahu Fosterová prvý raz verejne hovorila v januári tohto roku na Zlatých glóbusoch, keď prijala ocenenie za celoživotné dielo. V tom čase už bývalej partnerke poďakovala za podporu a „modernú rodinu“.

„Nemohla by som tu hore stáť, ak by som jej nevzdala hold a neocenila najväčšiu lásku môjho života. Moju heroickú spoluvychovávateľku, bývalú partnerku v láske, pravú spriaznenú dušu, môjho spovedníka, moju kamarátku na lyžiach, moju pravú ruku a dvadsať rokov moju najlepšiu priateľku Cydney Bernardovú.“

Podotkla, že napriek koncu vzťahu ich stále spája hlboké priateľstvo. Prečo sa rozišli, nespresnila. „Možno na tomto pódiu už nikdy viac stáť nebudem, možno už vôbec na žiadnom pódiu,“ povedala Jodie v ďakovnej reči po prebratí ceny, akoby naznačovala koniec kariéry. Svojich priaznivcov zneistila, viac prezradiť o plánoch do budúcnosti nechcela.

Nehovorí ani o minulosti. V marci 2012 odmietla obrovskú sumu za napísanie vlastného životopisu. Jej priateľ pre časopis National Enquirer vyhlásil: „Jodie je súkromná osoba a žiadne peniaze ju nepresvedčia, aby sa o tom, čo považuje za osobné, podelila s verejnosťou.“

Povrávalo sa, že istý renomovaný publicista bol priam posadnutý myšlienkou odhaliť tajomstvo napínavého života nadanej ženy, ktorá je považovaná za multitalent. Jodie Fosterová sa totiž presadila nielen ako herečka, ale aj ako režisérka a producentka.

Na Zlatých glóbusoch: Dojatá Fosterová po poďakovaní bývalej partnerke. Foto: profimedia.sk

Odsúdená za kokaín

Za pozornosť stojí, že prvú nomináciu na Oscara získala už v roku 1972, mala len trinásť rokov, vo filme Taxikár hrala prostitútku. V osemdesiatych rokoch ju odsúdili za držanie malého množstva kokaínu.

V tom čase ju prenasledoval fanúšik John Hinckley jr., ktorý chcel zastreliť prezidenta Ronalda Reagana, len aby na filmovú divu urobil dojem. Podobne narušený fanúšik Fosterovú prenasledoval už počas jej štúdia na univerzite v Yale. V rozhovoroch herečka ani o jednom z mužov, ktorí ňou boli posadnutí, hovoriť nechcela.

S mužmi dobré skúsenosti nemá. Otec Lucius Fisher Foster III. dal herečkinej matke zbohom pred tým, ako sa Jodie narodila. Jodie nemá s biologickým otcom žiadny kontakt, to mu však nebránilo, aby využil jej meno vo svoj prospech. Pre podvod s nehnuteľnosťami sa však napokon dostal do väzenia, kalifornský súd mu naparil päť rokov.

Dva tucty záujemcov o nehnuteľnosť pripravil dohromady o viac ako 130-tisíc dolárov, keď od nich vybral zálohu. Aby získal ich dôveru, odvolával sa, že je otcom slávnej herečky. Podľa prokuratúry však žiaden dom nepostavil.

Kariéra

Kým vzťah s otcom Jodie vyriešila už dávno, kariéru prehodnocuje stále, intenzívne s tým začala v roku 2011. Neustále opakuje, že ak by bolo na nej, nebola by herečkou. Po filme Taxikár sa jej však svet filmu držal. Hoci skončila prestížnu univerzitu, ostala pri filmovaní. Raz sa vyjadrila, že nakrúcanie miluje, no na to, čo so sebou sláva prináša, si nezvykla.

„Keby som v sedemnástich vedela, čo viem dnes, a chcela by som kariéru, nemyslím, že by som si vybrala herectvo. Nejde o hranie, hrať by som vedela celé dni. Ide skôr o všetko ostatné s tým spojené,“ naznačila.

Napriek všetkému má Jodie pekné spomienky a nič neľutuje. „Nemyslím si, že by som na minulosti niečo menila. Bolo to neuveriteľné, robila som filmy s úžasnými ľuďmi.“

Súkromie

O Fosterovej je známe, že do postavy, ktorú hrá, sa úplne vžije a ťažko sa vie potom od nej odpútať.

„Myslím, že z filmovej témy sa dá veľa zobrať a do toho, čo hráte, vložíte veľa citu a pocitov. Je na to pripravený ten, kto je na to pripravený. To zistíte tak, že nájdete niečo, do čoho ste schopný sa zamilovať - a nie ste pripravený, keď zistíte, že sa do toho neviete zamilovať,“ naznačila veľavravne a podľa znalcov scény nevravela len o filmoch.

Popri hľadaní pravej úlohy a lásky nielen vo filme, ale aj v živote, zaujalo, že prijala rolu v depresívnom filme. Odôvodnila to tak, že sa snažila prostredníctvom filmu urobiť si jasno vo vlastných pocitoch. Trpela málovravná Fosterová s jemným úsmevom depresiou po rozpade vzťahu s Bernardovou?

Na depresiu láska

Jej priaznivcom bolo jasné, že herečka sa potrebuje s niečím vyrovnať. Vo filme Biber hrá manželku Waltera Blacka v podaní Mela Gibsona, ktorý má ťažkú depresiu.

„Myslím, že depresia je fascinujúca. V mojej rodine bolo veľa depresie. Robiť filmy o ľuďoch, ktorí uviazli v duševnej kríze, mi pomáha vyrovnávať sa s mojou vlastnou krízou. Moja cesta, ako sa vyrovnať s vlastnými pocitmi, je nakrúcať o tom filmy. Potom môžete vidieť problém z každej stránky,“ prezradila Jodie Fosterová.

Zdá sa teda, že vzťah s Alexandrou Hedisonovou je odpoveďou na všetky otázky. Po rozchode s dlhoročnou partnerkou Cydney Bernardovou Jodie Fosterová opäť našla láskavé náručie. Oficiálneho potvrdenia sa zrejme len tak ľahko nedočkáme a takisto je pravdepodobné, že zaľúbené ženy svoju lásku nebudú dávať okato najavo.


  • Plus 7 dní
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
VIDEO Plus 7 Dní