Milióny: Pirátsky príbeh priniesol Johnnymu Deppovi rozprávkový honorár.

Johnny Depp dostane za ďalších Pirátov Karibiku rozprávkový honorár

Po bolestnom rozchode s matkou jeho dvoch detí Vanessou Paradisovou sa naňho neusmialo šťastie v láske, ale v hraní opäť si zahrá kapitána Jacka Sparrowa v príbehoch Pirátov Karibiku.

Tentoraz je rozprávkový nielen fi lm o neuveriteľných dobrodružstvách, ale aj Američanov honorár. Pripomeňme, že po premiére štvorky V neznámych vodách sa vravelo, že je posledná. Dnes je jasné, že všetko je inak.

Sto miliónov

Johnny Depp (49) patrí k najlepšie zarábajúcim hercom Hollywoodu. No honorár, čo má dostať za piaty fi lm pirátskej ságy, vyrazil dych. Producenti si totiž uvedomili, že Depp v úlohe Jacka Sparrowa je už nenahraditeľný. Chtiacnechtiac im je jasné, že na výstrednom lodivodovi stojí a padá celý úspech odysey plavby po tajomných vodách. A tak sa odhodlali siahnuť poriadne hlboko do vrecka. Podľa dostupných správ dostane Johnny Depp za päťku 95 miliónov dolárov, britské noviny The Sun napísali, že rovných 100tisíc, v prepočte približne 80 miliónov eur. Okrem úspešného hitu kín na celom svete sa herec rozhodol venovať v najbližšom čase iba niekoľkým vybraným projektom. Informovaný zdroj z jeho prostredia ozrejmil: „Johnny je veľmi opatrný, aby sa neupísal väčšiemu množstvu fi lmov. Nechce si zničiť kariéru, že bude stále a všade, ako John Travolta alebo Nic Cage.“

Každým príbehom bohatší

Okrem Pirátov sa v ostatných rokoch na striebornom plátne objavil Depp v príbehu Rumový denník (2011) a Temné tiene (2012). Zlé jazyky tvrdia, že pirátske mi lióny sa mu práve teraz určite zídu. Po rozchode s partnerkou Vanessou Paradisovou (39), s ktorou bol štrnásť rokov, ho starostlivosť o dve spoločné deti, trinásťročnú Lily Rose a desaťročného Jacka, bude niečo stáť. Niet pochýb, že jeho konto narastá s každým ďalším pirátskym príbehom. Zatiaľ čo za prvý Kliatba Čiernej perly (2003) zinkasoval v prepočte 8 miliónov eur, dvojka z roku 2006 s názvom Truhlica mŕtveho muža mu priniesla už dvojnásobok, za tretí diel Na konci sveta (2007) dostal viac ako tridsať miliónov a zatiaľ posledný, štvrtý, V neznámych vodách mu zarobil vyše 44 miliónov eur. Za honoráre za prvé tri fi lmy si kúpil aj vlastný ostrov na Bahamách. Okrem toho má sídlo v Los Angeles a v južnom Francúzsku, kde po rozchode ostala bývať Paradisová s deťmi. Štedrý však bol aj ku kolegom pre päť stoviek členov fi lmového štábu kúpil pri nakrúcaní zateplené bundy takmer za 70tisíc dolárov.

Odsúdený na zánik

Ani zrejme priateľský rozchod dvojice Depp a Paradisová či jeho finančná veľkorysosť po ňom, zdá sa, nie sú dostatočnou náplasťou na koniec vzťahu. Aj keď herečka a speváčka odmieta rozpad komentovať a o Deppovi nechce hovoriť, predsa len niečo naznačila.Dvojica oznámila, že sa rozchádza, v júni tohto leta. V rozhovore pre časopis Harper’s Bazaar, ktorý sa uskutočnil len dva dni pred oficiálnym zverejnením rozchodu, Paradisová poznamenala: „Láska je to najsilnejšie a najzraniteľnejšie, čo v živote existuje. Nikdy nie je nič isté, ale ak to v láske od počiatku neklape, tak to nebude klapať nikdy. S tým sa nič nedá robiť.“ Takisto priznala, že nie je možné „niekoho milovať a byť pritom nešťastný“. A dodala: „Keď stretneš vo svojom živote lásku, všetko je samozrejmé, prirodzené a jednoduché. Lenže všetci sa stále učíme. Niekedy sa ocitneš v nešťastnom vzťahu. Myslíš, že veci sa môžu zmeniť a že sa dá na tom pracovať.“ Narážok na koniec spolužitia je dosť, no nevedno, či sa Depp a krehká herečka pokúšali vzťah zachrániť. Dnes sú obaja single a žijú svoj vlastný život. S Johnnym sa spája aféra s jeho kolegyňou z Rumového denníka Amber Heardovou. Podľa všetkého je aj Paradisová pripravená prijať novú lásku. „Mám rada kreatívnych mužov s výraznými očami a peknými ústami,“ zhodnotila.

Muzikant na plátne

Deppovi sa neplnia iba finančné sny, ale aj túžba z mladosti - stať sa muzikantom. V polovici augusta dcéra speváka Martina Deana oznámila, že čoskoro odštartuje sfilmovanie knihy pamätí Memories Are Made of This jej slávneho otca, ktorý umrel 85-ročný ráno na Vianoce v roku 1995 na rakovinu pľúc. V rozhovore pre denník New York Post vyhlásila, že Johnny Depp by sa na hlavnú úlohu hodil podobnými vlasmi, ako mal jej otec. „Áno, minimálne vlasy majú podobné, ale to nestačí. Musí to byť aj perfektný človek, ktorý má všetky kvality môjho otca. Ešte sme poriadne nezačali hľadať, no som si istá, že tam niekde vonku na tú rolu niekto čaká,“ zabávala sa Deana. Zatiaľ nie je jasné, či sa Johnny Depp naozaj zhostí úlohy jej otca. Ale to, kto si zahrá ju samotnú, už asi rozhodnuté je. „Bola by som rada, keby to bola Jennifer LovHewittová. Raz som o tom rozprávala a zrazu sa spoza mňa ozvalo - Dobre, tak to urobím. Vôbec som netušila, že tam stojí,“ smeje sa muzikantka. S gitarou naživo: Johnny Depp si však vyskúša muzicírovanie aj naživo a čoskoro si zrejme vychutná život rockovej hviezdy. Alice Cooper sa ho rovno opýtal, či s ním nepôjde na turné. Urobil totiž naňho dojem, keď ho Cooper videl na svojom koncerte a rád by mu opäť, tak ako po vystúpení, ponúkol spoluprácu. „Johnny prišiel do Hollywoodu, aby hral na gitare, nie ako herec. Stále som mu hovoril - keď budeš chcieť ísť na turné, iba mi povedz,“ citovali Coopera v amerických médiách. Navyše si myslí, že zmena by mu po rozchode s Paradisovou prospela. Je pravda, že Depp sa v poslednom čase na hudbu sústredil oveľa viac ako predtým. Najnovšie so šokujúcim rockerom Marilynom Mansonom nahrali v štúdiu spoločnú pieseň a s americkým rockovým duom Black Keys vystúpil na akcii MTV Movie Awards.

So Sparrowom sa už lúčil

Vlani v máji pri premiére filmu Piráti Karibiku 4 vyzeralo všetko ešte trochu inak. Depp v rozhovore tvrdil, že rodina je na prvom mieste, no hneď za ňou nasleduje gitara. Možnosť zahrať si s legendárnym Keithom Richardsom z Rolling Stones, ktorý hrá v Pirátoch jeho otca, však pokorne odmietol. „Spolu s Keithom som strávil počas nakrúcania pár dní v obytnom prívese, ale takého gitarového boha som sa ani len neodvážil požiadať o hru vo dvojici. Keď vzal do ruky moju gitaru a zahral na nej, bol to okamih, na ktorý nezabudnem do konca života,“ spomenul Depp. Nepopieral vtedy, že štvrtý príbeh je tým posledným. „Áno, je smutné povedať kapitánovi Sparrowovi zbohom. Inšpiroval ma šesť rokov. Vyvíjal som sa spolu s tou úlohou. A to sa stáva zriedka. Väčšinou iba raz za život. Mám pocit, akoby som strácal časť seba samého.“ Napokon nestratil pirátsky príbeh, ale to, na čom mu tak záležalo, rodinu.

Na pódiu i v bare

Možno aj preto je Deppova túžba splniť si muzikantský sen taká silná. Začiatkom augusta spontánne zasiahol do koncertu skupiny Aerosmith v Los Angeles, keď sa postavil na pódium po boku speváka Stevena Tylera. Obaja známi muži si spoločne dopriali pieseň Train Kept a Rollin, pričom Depp hral na gitare a Steven spieval. Tým sa to však neskončilo. Po koncerte sa Johnny vybral, ako za starých búrlivých čias, na párty do Pink Taci na Sunset Boulevard spolu s Tylerom, jeho dcérou Liv, Joeom Perrym a Jimom Careym. Čerstvo rozídený herec rozdával autogramy aj pred reštauráciou a zdalo sa, že mu pozornosť početných fanúšičiek, ktoré sa tam okamžite zišli, vôbec neprekáža. Tešil sa aj z uznania Stevena Tylera, ktorý médiám oznámil, že s Deppom to bol vôbec „najlepší koncert“. Johnny, hoci niektorí ho upodozrievajú z krízy stredného veku, to v bare poriadne roztočil. V tom čase sa na verejnosti objavil prvý raz po oznámení konca vzťahu s Vanessou Paradisovou. Či slávil, alebo sa liečil z bôľu, nevedno. Tieň kapitána Sparrowa ho sprevádzal aj tu. Herec mal kovbojské topánky, klobúk, retiazky, oči podmaľované čiernou linkou a hrdinu z pirátskych príbehov až nápadne pripomínal.

Leto plné problémov

Celkovo však Johnny prežíva v súkromí leto plné problémov. Po rozchode s Paradisovou sa objavila správa, že jeho matku Betty, ktorá ho často sprevádzala na premiérach, previezli na jednotku intenzívnej starostlivosti nemocnice Cedars- -Sinai Medical Center v Los Angeles. Jej pozorný, starostlivý a, podľa očitých svedkov, znepokojený syn sa tam vraj objavil o polnoci. Napriek otázkam jeho hovorcovi sa médiá žiadne podrobnosti nedozvedeli. Ďalšou ranou je, že ho zrejme opustila aj údajne nová partnerka Amber Heardová. Povráva sa, že práve pre ňu stroskotal Deppov vzťah s Vanessou. Či už to tak bolo, alebo nie, Heardová obvinenie zrejme nezniesla a zatiahla záchrannú brzdu. Pre časopis National Enquirer sa o rozhodnutí ukončiť aféru jej známy vyjadril: „Amber nechcela, aby sa na ňu pozerali ako na dračicu, čo rozbila Johnnyho rodinu. Predtým, ako to začalo byť medzi nimi vážne, ju Johnny ubezpečoval, že jeho vzťah s Vanessou je už dávno minulosťou. No keď po zverejnení ich rozchodu začali na ňu všetci útočiť, Amber šťastná nebola. A tak sa stiahla.“

Peniaze nie sú všetko

Nedávno Johnny Depp priznal: „Samotné peniaze ti nedajú dobrý pocit ani ťa nenapĺňajú.“ Každopádne však ocenenie vyjadrené v miliónoch poteší a po neúspechoch v súkromí je povzbudením. Najmä keď tvorcovia sprvu do pirátskych príbehov veľa nádeje nevkladali. Všetky podobné snímky predtým znamenali u divákov prepadák. Piráti Karibiku 4 - V neznámych vodách mali premiéru v máji roku 2011. V októbri 2011 producent Jerry Bruckheimer oznámil, že príprava scenára piateho pokračovania pirátov odštartovala a nakrúcanie by sa mohlo začať v lete 2012. Napokon však filmovanie posunuli pre zaneprázdnenosť Johnnyho Deppa, ktorý nakrúcal snímku Lone Ranger. Dnes, keď herec podpísal zmluvu a má dostať neuveriteľných asi sto miliónov dolárov, sa hovorí o začiatku nakrúcania v roku 2013. Termín uvedenia do kín zatiaľ známy nie je. Orlando Bloom, stvárňujúci postavu Willa Turnera, však účinkovanie v novom pokračovaní naďalej odmieta. Po súhlase Johnnyho Deppa, alias Jacka Sparrowa, je však jasné, že piráti sa plavia naďalej v neznámych vodách, rovnako ako samotný tmavovlasý herec prežívajúci búrlivé obdobie.


  • Plus 7 dní
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
VIDEO Plus 7 Dní