Podľa Paľa Bruchalu (vpravo) je od televízií malomeštiacke, keď do „všetkého“ obsadzujú Juniora.

Junior vysvetlil Bruchalovi, prečo je všade: Už je iná doba

„Nie som princ Krasoň, ale už je iná doba,“ odkazuje frflošovi Bruchalovi najvyťaženejší moderátor Milan Junior Zimnýkoval.

Nemá krištáľovomodré oči ani hollywoodsky úsmev, ale do čoho sa Junior v televízii pustí, to akosi ide. Podvečerná kulinárska šou Moja mama varí lepšie ako tvoja, ktorú moderuje, nečakane trhá rekordy sledovanosti.

Bodovala s ním aj piata séria Česko Slovensko má talent. S Marcelom Forgáčom sa udomácnili v osvedčenej relácii Nikto nie je dokonalý a spolu uvádzajú rannú šou istého rádia.

Práve preto si Zimnýkovala vzala na paškál jedna vyhasnutá televízna hviezda, ktorú kedysi milovali všetky stávkujúce babky. No teraz o ňu televízie nemajú záujem.

„Asi je čas pre iných. Hoci je to také komické, že na tom našom malom Slovensku, keď niečo v nejakej televízii funguje, zrazu si myslia, že to bude fungovať všade a ten istý človek má byť vo všetkých projektoch. Je to na škodu aj pre samotného moderátora,“ zalamentoval si pre Nový Čas Paľo Bruchala a v analýze televízneho trhu pokračoval konkrétnym príkladom.

„Napríklad Junior je teraz všade. Je výborný, nič mu nezávidím a fandím mu, nech mu ide karta ďalej. No je to malomeštiacke z pozície televízií, že ho chcú mať všade.“

Vraj náhoda

Aj keď sa Pali bil do pŕs, že nejde o závisť, jej jemný nádych nezakryl. „Niekto mi hovoril, že to niekde povedal. Je to Paľov názor a akékoľvek veci typu ‚je ho veľa‘ sa riešia prepnutím programu na ovládači,“ odporúča mu Milan Zimnýkoval. No hneď dodáva, že ho Bruchala, ktorého osobne pozná, nerozhodil.

„Myslím si, že to povedal z pocitu diváka. Neberiem to ani tak, že si o mňa otrel ústa, lebo to aj sám vysvetlil. Jednoducho, je iný typ doby, sú iné relácie aj typy moderátorov. Ja nie som princ Krasoň, k tomu má Paľo bližšie. Je na pohľad pekný, má modré oči, je príjemný a nie je zlý moderátor. Ale čo ja som mu mal kedysi závidieť jeho zlaté vajce?

Ak mi televízia ponúkne prácu, buď ju prijmem, alebo odmietnem. V skutočnosti nepracujem viac než desať hodín denne, hoci mnohí iní ľudia majú dva džoby. Robím prácu, ktorú počuť a vidieť. Je to také čudné, ako keby sa niekto sťažoval, že na ulici je veľa červených áut, lebo je to malomeštiacke.“

Čítajte viac:

Moderátor Milan Junior Zimnýkoval: Bývanie vyriešil šalamúnsky

„Prejuniorované“ je momentálne podľa Milana Zimnýkovala vďaka náhode. „Ešte vlani na jeseň nebolo jasné, či Nikto nie je dokonalý bude pokračovať. Nato si ma vytypovala produkcia formátu Moja mama varí lepšie ako tvoja, no jeho výroba sa posúvala.

Jedno májové ráno prišla ponuka moderovať Talent, čo si myslím, že je príležitosť, ktorá sa neodmieta. Zrazu vznikol tlak, mal som tri relácie. Našťastie, zo štvrtej ma vyhodili,“ dopĺňa informáciu o detskom formáte, ktorý vyrábal pre RTVS.

Zmätok je teda aj v tom, ktorej televízie je Junior vlastne tvárou. „S nikým nemám exkluzívnu zmluvu. Som tvárou Milana Zimnýkovala, ale domovský prístav mám vo Fun rádiu a popritom prichádzajú televízne projekty.“

Čítajte viac:

Habovci sú na roztrhanie: Sypú sa im pracovné aj ľúbostné ponuky

Našiel ho Hudák

Dnes tridsaťsedemročného Juniora, ktorý je z moderátorov najviac na očiach i v ušiach, objavili v deväťdesiatych rokoch na východe Slovenska. Do prešovského Rádia Flash ho prijímal vtedy ešte pomerne neznámy Michal Hudák.

„Z času na čas sa stretneme na moderovačke, najbližšie budeme uvádzať jeden ples v Košiciach,“ tvrdí Zimnýkoval a dodáva, že za svoj moderátorský vzor Hudáka vlastne ani nepovažuje.

„Samozrejme, že Mišo mal na mňa vplyv, ale to skôr v príprave. On je ohromný profík, v tomto by som možno raz v živote chcel byť ako on. Nechcem byť však druhý Hudák, druhý Rozboril ani druhý Forgáč. Chcel som sa stať sám sebou. Základ je byť uveriteľný, hlavne sa zo seba nepos.ať a mať mieru.“

S Oliverom sa hľadali

Vďaka tomuto prístupu sa Junior postupne vyšvihol do A-kategórie moderátorov a tomu zodpovedajú aj zárobky. Za týždenný formát určite dostáva viac než za denný. No čo moderuje najradšej?

„V relácii Moja mama máme okolo režiséra Tomáša Eibnera tím ľudí, ktorých to baví, a cítiť to najmä cez prestávky. Ja som doniesol štrúdľu, kameramani robili tiramisu. Nehovoríme, že sa objímame a píšeme si esemesky, aké má kto ráno, ale je tam milá atmosféra, v ktorej sa dobre robí.

Talent je vec, ktorá sa nakrúcala v júni sedem dní. Medzi kastingmi sme nahrali komentáre a potom prišlo semifinále a finále. Nikto nie je dokonalý je zase rodinné striebro.

Po určitom čase sa nám podarilo nájsť kanál, ako komunikovať s otcom relácie Oliverom Andrásym, a posunuli sme to ďalej. Najviac ma však baví môj rodinný život s manželkou a dcérou. A to je projekt, ktorý má vzhľadom na moju prácu teraz veľmi malú minutáž.“


  • Plus 7 dní
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
VIDEO Plus 7 Dní