Len klam?: Karin Haydu a Martin Rác s dcérami. Navonok šťastná rodina, v súkromí to vraj bolo aj búrlivé.

Karin Haydu je stále sama, uväznený expriateľ si za ňu našiel náhradu

O tom, že by sa niekedy Karin Haydu opäť dala dohromady s Martinom Rácom, zrejme už nemôže byť ani reč.

Odkedy dostal Martin Rác, ktorý už dva roky sedí vo väzbe, od Karin Haydu kopačky, spájajú ich „iba“ opletačky s políciou. Podľa vyšetrovateľov vraj „prifarbil“ nehodu, ktorú mala jeho mediálne známa priateľka so svojím Mercedesom, a vymámil tak od poisťovne asi tritisíc eur. Herečka vinu necíti a svojho exfrajera už vo väzbe údajne nenavštevuje, ba nestýka sa ani s jeho dcérou Charlottou.

V čase, keď k údajnému poisťovaciemu podvodu malo dôjsť, žili v jednej domácnosti a vyzerali aj s herečkinou dcérou Vanesskou ako chodiaca reklama na šťastnú rodinu. Aj v tomto prípade však zrejme platilo, že nie je všetko zlato, čo sa blyští. „My sme sa čudovali, že vydržali spolu tak dlho,“ zarazili nás Rácovi blízki, podľa ktorých bola vo vzťahu dominantná práve Karin.

Oplatilo sa prísť: Karin Haydu sa stala najfotografovanejšou hviezdou párty Búrlivého vína. Foto: Tony Štefunko

Iba divadlo?

Okrem obvinenia z poisťovacieho podvodu na autách takmer za 100-tisíc eur čelí jej bývalá láska obžalobe za inú trestnú činnosť. Herečka s ním od momentu, keď ho zatkli, zostávala v dobrom aj v zlom. Po šestnástich mesiacoch stratila trpezlivosť. O tom, že by sa niekedy v budúcnosti dali znova dohromady, zrejme už nemôže byť ani reč.

Pri rozhovore s Rácovými rodičmi, ktorí teraz vychovávajú Charlottu, sme veľmi rýchlo pochopili, že s potenciálnou nevestou si nepadli do oka. Otec Rác ju nazval „súdružkou Haydu“ a mama Rácová sa tvárila až pohŕdavo. Na adresu herečky obľúbenej medzi kolegami podotkla, že každý o sebe píše len to najlepšie. Vraj realita sa líši od toho, ako sa kto verejne prezentuje.

„Možno je taká v časopisoch, ale v súkromí je iná. Je rada, keď je po jej vôli. Ona je dosť rozkazovačný typ. Neviem, či by to chcel Martin a hlavne Charlottka ďalej znášať. To, čo rozprávala, ako si rozumejú, nebola pravda,“ snažila sa odvrátiť hrozbu návratu nepopulárnej „nevesty“.

Vnučka, o ktorú sa starí rodičia teraz starajú, sa naďalej kamaráti s herečkinou dcérou Vanessou. Zostali spolužiačkami, aj keď sa Karin Haydu odsťahovala z Rácovho domu v Bernolákove, kde rodina asi dva roky spoločne bývala. Podľa niektorých zdrojov tak urobila spočiatku najmä preto, že náklady na prevádzku vily a hypotéku nedokázala sama finančne znášať. Nasledoval rozchod a pravdepodobne hrubá čiara za minulým životom.

„Keď na jeseň povedala, že je koniec, my sme to tak brali a ona sa, myslím, nekontaktovala ani s malou. Dovtedy ju občas niekam brávala, potom zrušila všetko,“ prezradila nám Rácova mama. Herečka sa teda už nevída so Charlottkou, o ktorú predtým v médiách bojovala s jej biologickou matkou. Podľa všetkého však smutno nie je ani Martinovi vo väzení.

„Teraz sa o neho stará jedna jeho kamarátka, s ktorou sa poznal aj predtým. Nosí mu veci, perie mu. Všetko, čo predtým robila Karin, robí teraz ona,“ dozvedeli sme sa z okruhu Rácových najbližších.

Ruka hore

Týmito novinkami sme nakoniec zaskočili aj vždy zhovorčivú herečku. „Neviem o tom… Netuším… Neviem… Prekvapili ste ma…“ doslova stratila reč, keď sa dozvedela, že jej miesto po boku expartnera zaujala iná. Stretli sme ju na párty k seriálu Burlivé víno, kde bola dovtedy a vlastne aj potom najväčšou hviezdou večera. Fotografovanejšia než Nela Pocisková a Juraj Loj dohromady. Dorazila v anjelsky bielom saku, vybozkávala sa s kolegami, najviac so svojimi pedagógmi z vysokej školy Ivanom Letkom a Emilom Horváthom, poskytovala rozhovory médiám.

Zo špekulácií, že pre obvinenie z poisťovacieho podvodu ju televízia odvrhne, zrazu nič nebolo. Pravda je taká, že keby neprišla, nuda na párty najpopulárnejšieho slovenského seriálu by bola neznesiteľná. „V televízii ju uistili, že za ňou stoja a nie je dôvod sa skrývať,“ prezradil náš zdroj, a tak Karin nezostala doma a užívala si podporu kolegov.

Asi najviac ju pred kamerami stískala Nela Pocisková, ktorá si úlohu ochrankyne vyskúšala nedávno. Po skúsenostiach s kamarátkou speváčkou Lenkou LeRou Salmanovovou, ktorej manžela zavreli do vyšetrovacej väzby, jasne dávala najavo svoj názor aj v tomto prípade. „Pozri, ako pri nej stojím celý večer. Ani sa nepohnem,“ odkazovala vysmiata seriálová Nina televíznym divákom a Karin vysvetľovala, že je obeť, ktorej pošpinili meno.

„No vidíš, som tu, prežila som. Ťažko sa to… Hlavne, keď máš pocit krivdy, prežívaš totálnu bezmocnosť, nemôžeš sa brániť, nemôžeš nič. Zo sekundy na sekundu ti zničia, rozstrieľajú a úplne znegujú to, čo si buduješ tridsaťšesť rokov. Slušný život žiješ a totálne mediálne ťa zabijú,“ súkala Karin zo seba do mikrofónu Eriky Judínyovej.

„Musím povedať, že mám skvelých kolegov, ktorí sú ľudskí, ktorí ma poznajú takú, aká som. Vedia, že nekradnem príbor z recepcií, nepodvádzam nikoho, ani chlapa som nikdy nepodviedla, takže ani žiadnu z inštitúcií, ako je napríklad poisťovňa,“ pokračovala.

Nová Karin?

Herečku a moderátorku pritom televízni diváci roky nemali v láske, stotožňovali si ju s postavou seriálovej harpye z Ordinácie v ružovej záhrade. „Ale posledné dva roky som mala aj na Michaelu Kalmanovú pozitívne reakcie. Ľudia si zvykli. Herečka musí zahrať akýkoľvek charakter, či je to mrcha, alebo Mária Terézia,“ rozprávala nám po tom, čo jej konečne zverili úlohu aj kladnej hrdinky.

Teraz ako Alica Kováčová miluje, trpí, ba dokonca umiera a je otázne, či ju za týchto okolností nechajú televízni tvorcovia aj skonať. Každý pozorne čaká, či sa dostane z nevyliečiteľnej choroby. „Od úplného začiatku bol Alicin osud tragický,“ ozrejmila nám herečka, ktorá tento rok zmenila imidž. Kým doteraz sme ju vídali iba s dokonalým mejkapom a vždy pompézne nahodenú, v seriáli zrazu nosí naturálny mejkap, kapsáče, baganče bez opätkov.

„Chodiť v nich viem, veď chodievam do lesa, do prírody alebo s malou von. Za veľkú vizuálnu zmenu som vďačná, lebo aj tým sa pomôže prerodu charakteru. Som síce zvyknutá na mejkap, ale nemala som s tým problém. Dokonca, keď som bola v poslednom štádiu rakoviny, prirábali mi kruhy, mala som popraskané pery.“

Zdá sa teda, že v práci i súkromí sa pokúša o nový život. Nová známosť však na obzore podľa nej ešte nie je. „Nie je problém nájsť muža, je problém nájsť správneho muža, s ktorým by ste si vedeli predstaviť zvyšok života. Už som v živote mala pocit, že som našla toho pravého. Verím, že to ešte príde,“ dodala a počudovanie rodiny predchádzajúceho partnera, že spolu tak dlho vydržali, nechala bez komentára. „K tomu by som sa nechcela vyjadrovať,“ odpovedala tiež na otázku, či sa ešte stýka s malou Charlottou.


  • Plus 7 dní
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
VIDEO Plus 7 Dní