Karel Gott nemal problém zaspievať si na ulici s pouličným muzikantom.

Karla Gotta dojal pouličný muzikant, ponúkol mu spoluprácu na novom albume

Karel Gott v minulosti niekoľkokrát spomenul, aké ťažké je nájsť muzikanta, ktorý by mu napísal pieseň na telo, nedávno jedného stretol priamo na ulici. Jeho virtuózna hra ho tak zaujala, že sa pri ňom pristavil a dokonca si s ním „strihol“ hit Lady Carneval. Páni si po krátkom rozhovore tak rozumeli, že ho Gott pozval do svojej legendárnej vily na Bertramke.

Keď pouličný klavírista Tomáš Hetflejš zabával okoloidúcich pod Karlovým mostom v Prahe, všimol si, že okolo prechádza televízny štáb s Karlom Gottom. Zo situácie, ktorá sa nevidí každý deň, sa snažil vyťažiť čo najviac. „Celý život ho mám rád, tak som drzo začal hrať pieseň Kdepak ty ptáčku hnízdo máš v nádeji, že ma zaregistruje.

Po krátkom dohadovaní sa s filmármi prišiel ku mne a zložil mi najväčšiu poklonu môjho života, keď mi povedal, že to hrám veľmi podobne ako autor tejto skladby Karel Svoboda. Na to som zahral ďalší jeho hit Lady Carneval, pri ktorom sa už pán Gott neudržal a priamo na ulici si spontánne zaspieval,“ spomína na nevšedné stretnutie.

„Tiež skladáte?,“ spýtal sa klaviristu nečakane Gott. „Môžem vám niečo poslať? Nejakú skladbu?,“ zavetril životnú šancu muzikant. Karel bez zaváhania súhlasil. „A kde vás nájdem?,“ spýtal sa ho Hetflejš žoviálne. „To je veľmi jednoduché. Bertramku poznáte. Tá ulica sa volá Nad Bertramkou a tam ma už všetci poznajú. Osemnástka je to. Ale v tom štýle ako Svoboda. To vám dnes už nikto nenapíše,“ prizvukoval novému nádejnému kolegovi Karel v dobrej nálade. Stretnutie ukončil elegantne ako v starom filme: „Páni, úctivá poklona, sme v kontakte,“ predniesol.

Pozrite si video:

Medzi elitu

Ponuku na napísanie skladby pre Gotta, vzal Hetflejš vážne. „Už na tom robím, mám to rozpracované,“ pochválil sa nám s tým, že sa veľmi snaží, aby sa to maestrovi páčilo.

„Viete, ja nie som žiadna celebrita, som len obyčajný muzikant, čo hrá na ulici a po hospodách, preto už len pochvala od Karla Gotta pre mňa veľa znamená. Keď bude skladba hotová, prídem za ním domov, predvediem mu to na klavíri a uvidíme. Je to veľký, neuveriteľný sen,“ nadchýna sa.

Náhodné stretnutie bolo evidentne príjemné aj pre samotného Karla Gotta. „Uskutočnilo sa behom natáčania televíznej šou Vera bei... rakúskej televízie ORF2, ktorá sa bude vysielať v júni. Na pouličných muzikantov sme narazili v priebehu natáčania pod Karlovým mostom."

"Hneď ako ma zbadali, začali hrať melódie piesní, ktoré mi napísal Karel Svoboda. Ich cituplné prevedenie našich piesní ma až dojalo,“ tvrdí a pripomína, že ponuka na napísanie piesne nebola v žiadnom prípade len zdvorilostné gesto a myslel ju vážne.

„Pokiaľ by mi ponúkli nejakú melódiu, ktorá by ma zaujala, rád ju zaradím na svoj pripravovaný album pôvodných piesní, ktorý je už vo finálnom štádiu príprav, pretože vyjde v septembri,“ prezradil nám Karel Gott.

Podotkol, že muzikant spod Karlovho mosta by sa tým pádom ocitol vo veľmi vyberanej spoločnosti českých, slovenských a nemeckých autorov ako Michal Malátny zo skupiny Chinaski, Petr Hapka, Michal David, či Vašo Patejdl.


  • plus7dni.sk
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
VIDEO Plus 7 Dní