Leonard Cohen

Kde je pravda? Manažér zosnulého Leonarda Cohena priblížil posledné chvíle spevákovho života

Blízki konečne prehovorili. Básnická a hudobná legenda zomrela vo veku 82 rokov minulý týždeň „náhle, neočakávane a pokojne,“ uviedol manažér Leonarda Cohena.

Aj keď spevák umrel v spánku 7. Novembra, jeho rodina oznámila úmrtie až tri dni potom. Rodeného Kanaďana stihli medzitým aj pochovať tradičným židovským spôsobom. Jeho pozostatky uložili na cintorín, kde odpočíva aj jeho matka a rodinní príslušníci.

Príčinou smrti pád?

Manažér speváka priznal, že večer pred tým ako Cohen v noci umrel, pošmykol sa a spadol. Rodina sa k smrti umelca doteraz nevyjadrila, manažér nepotvrdil, či pád so smrťou básnika nejako súvisel. V najbližších dňoch by sa mala uskutočniť oficiálna rozlúčka v Los Angeles, kde Cohen dlhodobo žil po boku rodinných príslušníkov a dlhoročných priateľov.

Leonard Cohen, básnik a hudobník, sa stal slávnym až potom, keď sa z rodnej Kanady presťahoval do New Yorku. V 60. rokoch sa viezol na jednej uvoľnenej vlne s Bobom Dylanom či Paulom Simonom. Aj keď vstúpil na výslnie minulé storočie, jeho básne a hudba ovplyvňujú aj terajšie generácie.


  • bed
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
VIDEO Plus 7 Dní