V súkromí: Marián Kočner a Juraj Široký si sadli k stolíku schovanému za stromčekom.

Kočner a Široký na kávičke: O čom debatovali?

Marián Kočner s Jurajom Širokým si nedávno poklebetili v luxusnom hoteli. Bez ploštice.

Známi bratislavskí podnikatelia si dali rande. Stretnutie pri kaviarenskom stolíku v luxusnom bratislavskom hoteli bolo vraj úplná náhoda. Nuž, na to, že to bola náhoda, si páni potrkotali dobrú polhodinku. To by už bolo dosť času aj pre dve klebetné kamošky Cuky a Luky.

Popriali si

„Dúfam, že už idete písať aj o mne, stále píšete iba o iných,“ zašteboce žoviálne Marián Kočner do telefónu, keď sa ho opýtame, čo dôležité preberal v lobby bare hotela na nábreží Dunaja s mecenášom Smeru Jurajom Širokým.

„Bola to absolútna náhoda. Ja som čakal na niekoho iného, on čakal na niekoho iného. Neodišli sme naraz. Ja tam sedávam niekoľkokrát do týždňa,“ zahovára Kočner.

Päťdesiatdvaročný podnikateľ sa preslávil napríklad tým, že ako nový majiteľ TV Markíza obsadil jej priestory esbéeskou. Pred rokom zas odkúpil zadlženú vilu Pavla Ruska v Záhorskej Bystrici, kde, mimochodom, má svoju haciendu aj Široký, a vzápätí ju predal.

Deň po Mikulášovi v pondelok dopoludnia sme ho zazreli, ako prišiel do hotela. Takmer v tej istej chvíli zastala pred hlavným vchodom audina Juraja Širokého, od vypuknutia kauzy Váhostav mimoriadne ostro stráženého milionára.

Páni si podali ruky, obzreli si kaviareň a nakoniec si vybrali stolík „zašitý“ za veľkým vianočným stromčekom pod točitým schodiskom. Po polhodinke debaty sa Juraj Široký, ktorý po údajne prekonanej vážnej chorobe vyzerá mimoriadne dobre, zdvihol od stolíka. Vyšiel pred hotel, kde ho už čakalo auto so šoférom a ochrankárom, a odfrčal po nábreží smerom k centru mesta. Po chvíli odišiel aj Kočner.

Čítajte viac:

Juraj Široký lieta v osmičkovej audine s majákom načierno!

Kontroverzný Kočner

„A to aj fotky máte?“ uisťuje sa Kočner opakovane vysvetľujúc, že naozaj pred Vianocami so Širokým vonkoncom nič neriešil.

„Pozdravili sme sa, popriali si do nového roka, pýtal som sa ho, ako sa má. A má sa primerane okolnostiam. Čiže asi dobre. Keby sme preberali niečo také, čo by niekoho mohlo zaujímať, tak to nepreberáme tam, nie?“ dodal podnikateľ známy tým, že v jeho vlastnej obývačke niekto pomocou videoploštice nahral vtedajšieho predsedu parlamentu Richarda Sulíka pri indiskrétnych klebetách o politikoch.

Sulík vraj Kočnerovi poskytoval informácie o voľbe generálneho prokurátora v parlamente.

Stále otvorený je aj prípad bytového domu Glance House, ktorý sa ťahá už asi päť rokov. Dvaja spoločníci firmy sa dostali do nezhody, ktorú rieši súd. Nehnuteľnosť počas sporu zablokoval Úrad špeciálnej prokuratúry. Do hry vstúpil Dobroslav Trnka, inak Kočnerov dobrý známy, ktorý listom povolil jej prevod práve na firmu blízku Mariánovi Kočnerovi.

Je jasné, že kontroverzný podnikateľ poťahuje nitky kade-tade. Či so Širokým riešili, ako sa udržať vo forme, alebo mať aj vo vyššom veku vlasy bez známok šedín, nevedno.

„Nové nemám nič, váhu mám tú istú, trápim sa ako každý podnikateľ v tomto štáte, rozčuľujem sa, že bežné veci, ktoré kedysi išli samospádom, teraz nejdú. Je to katastrofa s tými lehotami na úradoch. A úplne najhoršie je so súdmi.

Fakt by ma zaujímalo, ako sa obyčajný človek domôže spravodlivosti. Je to úplne v prdeli, ale zbytočne sa rozčuľujem,“ uzavrel debatu Kočner.

Otázku sme adresovali aj asistentke Juraja Širokého, do uzávierky sa však nevyjadrila.


  • Plus 7 dní
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
VIDEO Plus 7 Dní