Viera: Aj takto sa multiotecko bráni proti diabolstvám vypočítavých žien.

Kollár na Facebooku: Pýtajú od neho peniaze aj genetický materiál

Nerieši, čo si o ňom ľudia myslia. Keď chce poskytnúť rozhovor, tak ho poskytne, keď si chce spraviť dieťa, tak si ho spraví. Boris Kollár, nenahraditeľný pre slovenské médiá, teraz prezradil, akým životom žije na sociálnej sieti a kto všetko mu píše.

Neskrýva sa pod pseudonymom ako iní prominenti, profil si zriadil pod pravým menom. Hocikto ho môže vyhľadať a napísať mu. Potvrdzuje, že tento komunikačný kanál využívajú väčšinou ženy. „Áno, píšu mi. Niektoré začínajú nenápadne a niektoré sa rovno opýtajú, či sa nestretneme,“ priznal bez okolkov. Denne dostáva ponuky i komplimenty, ktorých miera úprimnosti sa dá ťažko odhadnúť. „Boris, si frajer a fešák, aj keď si bohatý,“ napísala mu jedna z množstva virtuálnych priateliek.

Závislý?

Podnikateľ používa sociálnu sieť Marka Zuckerberga tri roky. Je jediná, na ktorej funguje, takže ak ho nájdete niekde inde, zaručene to nebude on. „Samozrejme, je to požierač času. Musím však povedať, že som sa takto zoznámil s množstvom ľudí,“ zamyslel sa nad pozitívami. Závislosť popiera. „Keď som za počítačom, tak tomu prepadnem, ale keď si poviem, že sa deaktivujem, tak mi to nechýba. Už som to raz urobil a nemal som žiadne trasenie rúk.“

Z takmer päťtisíc kamarátov komunikuje podnikateľ zväčša iba s tými, ktorých pozná aj osobne. Rád si však pozerá fotky iných. Niekedy sa stane, že mu na profil vypisujú nie príliš lichotivé komentáre. Na rozdiel trebárs od známeho slovenského rapera ich často nevymazáva. „Rešpektujem iný názor, ak je slušný a drží sa podstaty veci, nepoužíva vulgarizmy a nenapáda ostatných účastníkov diskusie,“ vraví.

Chcú ho ošklbať

Imaginárne sa s Borisom pokúša skamarátiť veľa ľudí vo finančnej či inej núdzi, ale aj výmyselníci, ktorí sa snažia z neho vymámiť eurá. „Chcú peniaze. A veľa,“ vraví Boris a na svojom profile si rozšíril pôvodný odkaz. „Ak si chceš písať o čomkoľvek, som tu preto. Ak žiadaš finančnú pomoc, prepáč, ale nechcem, aby toto bolo miesto, kde budem riešiť takéto veci. Verím, že väčšina rozumie. Nie, nerozumie! Toto dopisujem, lebo už pretiekol pohár trpezlivosti. Nie som banka, to znamená, nepožičiavam! Kto s tým začne, neodpoviem, ale zablokujem ho. Mám to len na komunikáciu, zábavu a vymieňanie informácií. Toto tu nemám na charitu.“

Kollár priznal, že veľakrát pomohol aj napriek tomu, ale už nevládze. „Ročne mi prídu žiadosti na sumu okolo tristo až päťsto miliónov starých korún, tak chápete, že sa nedá uspokojiť všetkých. To by som musel zarobiť ročne päť miliárd, aby som desať percent odčlenil! A toľko v tomto štáte zarobia maximálne traja ľudia a ja to zďaleka nie som.“

V Amerike: Jedna z posledných fotiek, ktorá visí na jeho profile. Foto: internet

Získal syna

Oveľa viac než žiadosti o peniaze bavia multiotecka lichôtky od žien. „A komu to neurobí dobre?“ položil nám rečnícku otázku. Za najväčšiu absurditu považuje správy od žien, že s ním chcú mať dieťa. No touto cestou si už podnikateľ stihol jedno zadovážiť, keď si začal písať s plavkyňou Barborou Richterovou. „Áno, stretol som sa už so ženou z Facebooku. Inak by som teraz nemal syna Arthura. A som za neho vďačný.“

Všetky ďalšie žiadateľky o splodenie potomka prichádzajú už po funuse, lebo Borko vraj druhýkrát nevstupuje do rovnakej rieky. Ak by náhodou hovoril na sociálnej sieti niečo iné, vedzte, že ste napojení na jeden z množstva falošných profilov, kde niekto iný vystupuje pod Kollárovým menom. Tie boháčovi vyludzujú úsmev na tvári. Raz sa mu však ktosi nabúral aj do jeho pravého profilu a začal ho zneužívať.

„Tušil som, odkiaľ vietor fúka. Dalo by sa to presne vypátrať, ale musel by som podať trestné oznámenie. Mávol som nad tým rukou, lebo okrem toho, že nahováral ženy na prácu platených spoločníčok a potom sa im sám ponúkal v mojom mene, nie je nič také, čo by som neprehryzol,“ smeje sa multiotecko, ktorý je teraz so Slovenskom v spojení aj cez sociálnu sieť. V týchto dňoch si užíva slnečnú Floridu, kde vlastní vilu. „Chýbajú mi tu už len moje deti. A ešte treska, naša horčica a prajnosť Slovákov,“ odkázal facebookovým kamarátom Boris Kollár.


  • Plus 7 dní
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
VIDEO Plus 7 Dní