Podľa konšpirátorov je na fotografii vľavo Paul McCartney a na fotografii vpravo jeho dvojník William Shears Campbell.

Konšpirátori po rokoch oživili rany fanúšikom: Paul McCartney je mŕtvy

Je možné nahradiť geniálneho hudobníka formátu Paula McCartneyho dvojníkom, ktorý má okrem rovnakej tváre a hlasu aj jeho talent?

V roku 1969 šokovala hudobný svet neuveriteľná teória o tom, že jeden z lídrov svetoznámej skupiny Beatles Paul McCartney je už tri roky po smrti. Zahynúť mal v roku 1966 pri dopravnej nehode.

Aby výborne rozbehnutý biznis okolo beatlemánie fungoval ďalej, Paula mal nahradiť jeho dvojník a slávna štvorica z Liverpoolu mohla úspešne pokračovať v šoubiznisovom ťažení dovtedy nevídaných rozmerov.

Konšpirátori hľadali odkaz na mŕtveho Paula všade – od záveru piesne Strawberry Fields Forever, kde si mal John Lennon mrmlať „I burried Paul“ (pochoval som Paula), až po ikonický obal albumu Abbey Road, kde je McCartney ako jediný na legendárnom priechode pre chodcov bosý, John je oblečený ako reverend, Ringo Starr ako smútočný hosť a George Harrison ako funebrák.

Obal albumu Abbey Road vzbudil dohady. Foto: archív

Sám Paul v čase najväčšieho ošiaľu okolo jeho údajnej smrti na tlačovke vyhlásil: „Som tu a som živý. Tieto správy sú najväčším nezmyslom, aký som kedy počul.“ Onedlho sa legendárna skupina rozpadla.

Nezmysly ožívajú

Po vyše štyridsiatich rokoch, keď sú dvaja členovia skupiny mŕtvi, konšpirátori vytiahli historku opäť a poriadne ju okorenili. Informácie o smrti pravého Paula McCartneyho vraj majú z prvej ruky. Potvrdiť neuveriteľnú teóriu mal samotný bubeník kapely Ringo Starr v „exkluzívnom rozhovore“ pre magazín Hollywood Inquirer.

Skutočný Paul vraj zomrel 9. novembra 1966 pri autonehode po hádke, ktorá sa rozpútala po jednom z nahrávaní. Aby manažment skupiny ušetril fanúšikov žiaľu, mŕtveho „chrobáka“ nahradil mužom menom William Shears Campbell, ktorý vyhral súťaž McCartneyových dvojníkov a bol rovnako žoviálny ako Paul.

„Keď Paul zomrel, všetci sme prepadli panike. Nevedeli sme, čo robiť. Manažér Brian Epstein navrhol, že by sme mohli najať Billyho Shearsa ako dočasné riešenie. Malo to trvať týždeň-dva, no čas plynul a nikto si nič nevšimol, tak sme hrali spolu aj ďalej,“ cituje údajne „emotívne slová Ringa Starra“ portál WoldnewsDailyreport.

„Billy sa ukázal byť celkom schopný muzikant, dokonca sa vedel predať lepšie ako Paul. Jediný problém bol ten, že vôbec nevychádzal s Johnom."

Skupina naschvál nechávala fanúšikom odkazy o tom, že skutočný Paul je mŕtvy a Billy je len fiktívnym členom, aby ich pripravili na pravdu, ktorá mala vyjsť najavo v priebehu rokov.

„Cítili sme sa pre ten podvod previnilo,“ mal vyhlásiť Ringo. „Chceli sme svetu povedať pravdu, no báli sme sa, aké reakcie to vyvolá. Mysleli sme, že celá planéta nás bude nenávidieť, preto sme ostávali v lžiach. V istom okamihu to John už nemohol zniesť a rozhodol sa kapelu opustiť.“

Hollywood Inquirer, ktorý vraj rozhovor s Ringom Starrom priniesol, sa odvolával na vek a svedomie slávneho hudobníka: „Má 74 rokov, je posledným žijúcim členom kapely (okrem falošného Paula) a má strach, že podvod nebude nikdy odhalený.“

Čítajte viac:

Prvá žena Johna Lennona Cynthia: Nemilovaná, podvádzaná, zapieraná

Netreba na to DNA

Informácie, ktoré dokázali aj po rokoch rozrušiť množstvo fanúšikov, si mnohí zdieľali na sociálnych sieťach. Portál britského denníka Daily Mirror ale vysvetľuje, aké jednoduché je dnes vyrobiť absolútnu fikciu.

WorldNewsDailyReport je satirický spravodajský portál, určený len pre zábavné účely a periodikum Hollywood Inquier, ktoré robilo so Starrom "exkluzívny rozhovor", v skutočnosti neexistuje!

Priaznivcov legendárnej kapely Daily Mirror upokojil: „Paul McCartney je živý a zdravý – napriek skutočnosti, že nemáme žiadnu DNA, tu je hneď niekoľko dôkazov: Predstavte si neuveriteľné množstvo ľudí, ktorí by sa do sprisahania museli zapojiť – vrátane rodiny, blízkych a priateľov hudobníka."

„Po druhé, Paul má jedinečný hlas, ktorý je aj po rokoch takmer rovnaký ako v začiatkoch kapely, hoci vzhľadom na vek už nemá taký rozsah. Po tretie, McCartney je jedným z najväčších skladateľov v modernej hudbe a paradoxne iba niekto tak šialene dobrý ako on mohol napísať čosi také neuveriteľne hrozné, ako je skladba Ob-La-Di, Ob-La-Da, ktorá vznikla v roku 1968.“

„A napokon,“ dodáva Daily Mirror „aká je šanca, že nájdete dvojníka Paula McCartneyho, ktorý má rovnakú tvár, rovnaký hlas, skladá piesne, hrá na klavíri a ešte aj na gitare hrá ľavou rukou ako skutočný Paul?“


  • plus7dni.sk
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
VIDEO Plus 7 Dní