Richard Stanke: Vyzval Kaliňáka na odstúpenie, o Matovičových výrokoch na adresu teplých rodičov vraj nevedel.

Konzervatívec Matovič a gay Stanke na rovnakom pódiu. Za čo spolu bojujú?

Protesty za odstúpenie Roberta Kaliňáka podporil aj známy herec Richard Stanke.

Jedným z lídrov opozičných protestov je šéf OĽaNO Igor Matovič, ktorý mal pred vlaňajším referendom výroky proti homosexuálom a tvrdil, že dvaja muži by dieťa vychovávať nemali. Stanke pritom vychováva s partnerom syna. Vie Matovič využiť každého?

Proti homosexuálom

Igor Matovič síce nikdy nevystupoval proti gayom a lesbám s takými tvrdými vyjadreniami ako Štefan Kuffa, ktorý by ich topil. Dostal ho však do parlamentu na svojej kandidátke a svojimi viac než konzervatívnymi názormi sa netajil. „Ja sa vždy snažím zastávať slabších a v tomto prípade je to o práve slabších - detí - na mamu a otca,“ povedal po odhlasovaní v referende, ktoré si vydobyla Aliancia za rodinu.

Okrem toho považoval referendum za pretlak „homoloby v médiách“. Len pripomeňme, že Aliancia chcela zakázať adopcie detí homosexuálmi, hoci na Slovensku odobrené ani nie sú, rovnako ako chcela, aby školy nemohli vyžadovať účasť detí na sexuálnej výchove, ktorá na Slovensku ani nie je samostatným vyučovacím predmetom. Matovič dokonca v rozhlase vyhlásil, že dieťaťu bude lepšie v detskom domove.

Spolu na pódiu: Stankeho uvítal Igor Matovič. Zjavne mu teraz nevadilo, že je gay a vychováva s partnerom syna. Foto: Screenshot

Vychováva syna

Richard Stanke, známy a populárny herec, s partnerom, brnianskym lekárom Štěpánom, vychováva syna Vojtecha. Na námestí predniesol vyhlásenie podpísané 200 umelcami a povedal, že už sa nemôžu prizerať morálnemu marazmu, v ktorom sa brodí celá spoločnosť.

„Parlamentné voľby ukázali zúfalstvo a pocit beznádeje vo vieru v politikov a v ich zástupcov. Jedným z výsledkov je aj fakt, že do parlamentu sa dostala strana, ktorá je spájaná s extrémizmom a fašizmom,“ tvrdil na pódiu. Na tom ho uvítal práve Matovič, ktorému, zdá sa, homosexuáli vadia, len keď ich nemôže použiť na svoju vec. „Pozvalo ma tam občianske združenie, žiadna politická strana,“ povedal nám Stanke, ktorý dodal, že o Matovičových homofóbnych vyjadreniach nevedel.

  • jb
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].