V televízii hájil nadporučík Boborovský zákon, v súkromí sa dostal do potyčky, ktorú sledovali pol bytovky z balkónov.

Kopance do brucha, krik o pomoc, vyhrážky likvidáciou. Šokujúce detaily incidentu, do ktorého sa zaplietol Kostelný

Nebolo to nič nevinné. Potyčka, v ktorej sa nedávno ocitol herec Ľuboš Kostelný, bola vážnejšia, než si mnohí mysleli

Koncom mája sa pred bratislavskou bytovkou, v ktorej obľúbený herec Ľuboš Kostelný (35) už päť rokov žije, odohrala čudesná scéna. Bol piatok neskoro večer. Vonku postával známy herec s mladým mužom, spustila sa potyčka, ktorá vystrašila celá bytový dom. Do redakcie sa nám ozval svedok, ktorý incident od začiatku sledoval zo svojho balkóna. „Videl som to všetko tak ako ostatní. Odohralo sa to okolo pol jedenástej večer a dosť to bolo počuť. Takže takmer všetci boli zrazu na balkónoch. Pol bytovky bolo vonku,” opísal nám Petržalčan divadlo, ktoré neplánované zariadil pre susedov známy herec aj so svojím známym.

Kostelný kričal o pomoc

Medzi Ľubošom Kostelným a jeho mladým kamarátom sa strhla hádka. „Útočili na seba slovne zvýšeným hlasom. Potom ten druhý začal kopať do Kostelného auta, ktoré mal zaparkované pred budovou. Kopal do zadného kufra, až to zadunelo. Vtedy sa to začalo zomielať. Pán Kostelný toho svojho známeho odsunul so slovami - Nekop mi do auta, nechaj ho tak. Ale on začal byť agresívnejší, začal pána Kostelného kopať do brucha. Pán Kostelný sa bránil nejakým predmetom, ktorý mal v ruke. Bolo to také surovšie. Herec už začal volať o pomoc a susedia z balkónov na nich začali kričať. Suseda z balkóna, pod ktorým sa to dialo, hučala, nech ho nechá na pokoji. Tak sa od seba vzdialili a v tom okamihu vyšiel z budovy vrátnik, ktorý sa herca spýtal, či má volať políciu. Načo pán Kostelný povedal, že on ju už zavolal,“ priblížil nám desivé momenty pred petržalským barákom hercov sused.

Vyhrážal sa mu zabitím

Miesto incidentu: Kostelný sa pobil pred vchodom do bytovovému domu, v ktorom žije.
Miesto incidentu: Kostelný sa pobil pred vchodom do bytovovému domu, v ktorom žije.
Foto: EMIL VAŠKO

Behom pár minút dorazili na miesto činu dve policajné autá. „Keď už tu boli policajti, urobili si dve skupinky a vypočúvali ich osobitne. Pán Kostelný tvrdil, že ten jeho známy sa mu vyhrážal, že v mobile má esemesky, v ktorých sa mu vyhrážal fyzickým napadnutím alebo zabitím. Policajti tam mohli byť aj hodinu. Pýtali sa herca, či podá trestné oznámenie, najprv povedal, že áno. Ale neviem, či ho potom naozaj aj podal. Asi o polhodinu prišla záchranka, ale to tam už pán Kostelný nebol. Ale že tomu jeho známemu niečo bolo? To sa mi nezdá. Stále len ukazoval ruku, do ktorej ho pán Kostelný pri bránení buchol,” dodal svedok nečakaných udalostí.

Smer psychiatria

Ako pre PLUS 7 DNÍ potvrdil krajský policajný hovorca Michal Szeiff, muži zákona na mieste zistili, že „neprišlo ku škode na majetku ani k ublíženiu na zdraví“. Pri pohľade na mladšieho z mužov sa obrátili na lekárov. „Na miesto na žiadosť hliadky vyslali rýchlu zdravotnú pomoc - z dôvodu podozrenia na akútnu psychózu jedného z účastníkov na mieste,“ povedal Michal Szeiff.„Dvadsaťtriročného muža so stresovou reakciou previezli záchranári po prvotnom ošetrení do Univerzitnej nemocnice na Antolskej ulici,“ spresnil nám hovorca záchranárov Boris Chmel.

Samotný herec zhodnotil nebezpečnú situáciu stručne. „Záchranka zasahovala nie kvôli mne, ale kvôli človeku, ktorého odviezli na psychiatriu, keďže takú pomoc potreboval. O nič viac nešlo. Mne nič nebolo, ani nie je,“ uzavrel Ľuboš Kostelný.


  • kd
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
VIDEO Plus 7 Dní