Kopíruje slávnych návrharov? Kimlička ušil Mutňanskej neoriginálne šaty

Príležitostná moderátorka Jana Mutňanská hrdo predviedla svoju róbu, ktorá bola len obyčajnou kópiou.

Nie všetky Slovenky boli tento rok vo svojich plesových róbach originálne. Napríklad príležitostná moderátorka Jana Mutňanská predviedla s veľkou pompou oranžové saténové šaty na Plese v opere, kde sa v januári objavila prvýkrát.

Šaty vraj zháňala na poslednú chvíľu a nakoniec ju „zachránil“ dobrý kamarát, fotograf, vizážista a návrhár Lukáš Kimlička. Svojej múze, ako ju rád nazýva, ušil skvostné šaty. Mutňanská bola naozaj na nepoznanie.

Škoda len, že róba od Kimličku, ktorú na sebe celý večer hrdo nosila, vyzerá ako verná kópia šiat amerického módneho návrhára Zaca Posena. Veľmi podobné šaty ako v Bratislave Jana, len v zelenej farbe, predviedla takmer pred tromi rokmi herečka Uma Thurmanová v austrálskom Sydney.

Látku vyberali spoločne: Pre svoju kamarátku šil návrhár s vášňou. autor: Facebook

Svetová nebola

Na ples prišla Mutňanská ako partnerka šéfa Národného onkologického ústavu Jozefa Dolinského, ktorý dorazil napriek tomu, že pár dní predtým čelil škandálu s pofidérnym obchodovaním s onkologickými liekmi priamo pod strechou jeho ústavu.

Pani doktorová?: Jana Mutňanská sa už oficiálne predviedla po boku šéfa Národného onkologického ústavu Jozefa Dolinského. autor: profimedia.sk

Šaty Jany Mutňanskej asi považoval Kimlička za veľký medzník v kariére, keďže práve pre tento kúsok obnovil svoj profil na sociálnej sieti Facebook. A do detailov tam opísal ich výrobu. „Celé šaty som ušil za dva dni. Niekomu sa to môže zdať málo, no tí, čo ma poznajú, vedia, že keď sadnem za stroj, stratím pojem o čase a zabudnem aj jesť a piť. Nemám za sebou tím krajčírok, ktorým by som len predhodil nákres a látku. Najradšej si robím všetko sám, do posledného stehu. Moje šaty sú vždy o tom, že ich klientke nielen navrhnem, ale aj ušijem. To je ich pridaná hodnota,“ opísal svoj umelecký počin slovenský módny návrhár.

Mimochodom, od značky Zac Posen sa líšil Kimlička aspoň v cene - jeho róba bola podľa našich informácií o niekoľko tisíc eur lacnejšia.


  • nk
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
VIDEO Plus 7 Dní