Kormúthová má viac práce ako predtým: Prekvapí vás, na čo míňa najviac

Bývalá moderátorka verejnoprávnej televízie Kristína Kormúthová priznáva, že kedysi bola márnotratná.

Bývalá hlásateľka športových novín na verejnoprávnej Jednotke Kristína Kormúthová (29) sa stala neslávne známou po celom Slovensku, keď na sociálnej sieti zverejnila nekorektný status namierený proti Rómom.

Vedenie televízie zrejme nemohlo reagovať inak - Kormúthová prišla zo dňa na deň o svoju vysnívanú prácu. Kreslo moderátorky musela prenechať inej. Priznáva, že toto životné obdobie neznášala ľahko.

No zároveň dnes, dva roky po výpovedi, ďakuje Bohu za túto životnú lekciu. „Nič nestojí za také trápenie. S odstupom času vidím, že všetko zlé je na niečo dobré. O to lepšie si viem teraz vychutnať všetky príležitosti a skúsenosti. Vtedy akosi všetko išlo samo a veci som brala ako samozrejmé.“

Moderátorka nám neprezradila, či má po boku partnera: „Svoje súkromie si strážim, ako sa len dá.“

Ovláda triky

„Moderujem najmä spoločenské akcie. Ponúk mám oveľa viac ako predtým a sú rôznorodé. Dovtedy to boli len športové akcie. Robím promo viacerým firmám. Oslovil ma i jeden významný kozmetický inštitút, s ktorým spolupracujem. Ten mi na revanš zabezpečuje ,garážovanie‘ pleti, za ktoré nemusím míňať peniaze, a to je príjemné,“ smeje sa.

Na internete rezonovalo aj video, ktoré Kristína Kormúthová nedávno natočila pre známu automobilku. Sledovanosť vystrelila už počas prvých dvoch dní. Ktovie, či vďaka špičkovým automobilom, alebo sporo odetej moderátorke, ktorá hviezdila pred rokmi na súťaži krásy Miss Universe.

V nahrávke vedie s kamarátkou dlhé dialógy o technickom vybavení vyše päťstokoňového tátoša. A nielen to. Vyberie sa aj na okruh ukázať, čo všetko s ním dokáže. Triky, za aké by sa nemusel hanbiť žiaden profesionálny pretekár, zvládla Kormúthová bez dabléra: „Milujem autá, dokážem sa o nich baviť hodiny. Vo videu aj driftujem. Moje prvé auto malo zadný náhon, odtiaľ pochádzajú moje prvé skúsenosti s driftovaním. Čo sa s autom dá robiť, ma vtedy naučil brat. Neskôr som sa už zdokonaľovala sama. Na aute pri natáčaní stačilo iba trošku pridať a točiť volantom, päťstodesať koní je päťstodesať koní, ide to samo,“ vysvetlila nám s iskrou v oku moderátorka.

A dodáva, že počas nakrúcania zničila niekoľko letných pneumatík, ktoré sú na driftovanie najideálnejšie: „Mala som rešpekt, samozrejme, ale, koniec koncov, nebolo to moje auto. Na mojom by mi to bolo asi viac ľúto,“ vraví.

Čítajte viac:

Kormúthová má dôvod na úsmev: Čo si myslí o jej výroku generálna prokuratúra?

Zarobila aj minula

Honorár za to, že prepožičala automobilovej firme svoje meno a tvár, bol vraj slušný, no keďže ho dostala dávnejšie, peniaze už stihla minúť: „Padli na živobytie. Každý vie, že život v Bratislave nie je lacná záležitosť. Treba platiť nájomné, benzín a jedlo. Nepadli na topánky či kabelky,“ prezradila s úsmevom moderátorka, ktorá pochádza z Trnavy.

Tmavovláska prezrádza, že nakupovaniu garderóby sa už nevenuje toľko ako kedysi. Snaží sa narábať s financiami rozumnejšie. V minulosti nepremýšľala nad peniazmi, no dnes si váži každý zárobok. „Už som oveľa zodpovednejšia a presviedčam sa, že mi skutočne veľa netreba. Po výpovedi som si viacero vecí uvedomila, bola to taká väčšia výchovná facka. Teraz veci fungujú, snažím sa peniaze odkladať. Lebo ktovie, čo bude zajtra. Na budúcnosť treba myslieť, ale žijem pre dnešok. Čo bude, to sa uvidí. Niečo mám poznačené v kalendári, ale nepremýšľam nad tým,“ opísala svoje plány s humorom.

Správy nezapína

Kristína Kormúthová nehlási športové správy už takmer dva roky. Priznala, že svojich bývalých kolegov nesleduje, no sú v kontakte. „Radšej čítam a veľa. Mám rozčítaných niekoľko kníh. Kvôli rozhľadu. Ani vo sne by mi kedysi nenapadlo, že sa sama od seba vyberiem do kníhkupectva a že v ňom zotrvám hodiny.

V zlom období mi totiž pomohli najmä knihy, ktoré ma nakopli. Človek niekedy sám nepríde na to, čo treba robiť, keď je na dne. Dôležité je opäť nájsť správny smer, ísť v ústrety novým výzvam a hlavne byť pripravený.“


VIDEO Plus 7 Dní