Jan Kraus žije v presvedčení, že jeho slávne faux pas predala televízia do celého sveta.

Kraus o svojom slávnom páde na misskách: Predali ma do celého sveta!

Český moderátor Jan Kraus si aj po rokoch spomína na svoj legendárny pád počas moderovania súťaže krásy. Počas generálky sa vysmieval dievčatám, ktoré do jamy na pódiu spadli tiež.

Rád sa opäť zasmejem, - uťahoval si porotca Milan Lasica pred nedávnym finále Miss Slovensko z moderátora Jana Krausa, pričom narážal na jeho pád do diery pod javiskom z roku 2009.

„Tentoraz urobím všetko pre to, aby som sa po moderovaní vrátil domov zdravší,“ kontroval mu Kraus. So svojou typickou iróniou však vyzdvihol marketing televízie Markíza, ktorá podľa neho predala jeho pád do celého sveta.

„Pitomec“

Počas finále súťaže krásy, ktoré opäť moderoval Jan Kraus, sa vyvaroval všetkých kaskadérskych kúskov a stavil len na svoj ostrý jazyk. Stále má totiž v živej pamäti moment, keď pred šiestimi rokmi po niekoľkých úvodných slovách spadol do diery pod javiskom.

Zábery obleteli svet. Videla ich nielen celá Amerika, ale vysielali sa aj v Španielsku a francúzska verejnoprávna televízia ich dokonca dávala počas silvestrovského programu.

Neuniklo to ani Krausovi, ktorý dodnes žije v presvedčení, že na jeho nešťastnej nehode sa televízia poriadne nabalila. „Predali to do celého sveta, takže ma to preslávilo ako neznámeho ‚pitomca‘, čo spadol do diery,“ vyjadril sa elitný moderátor.

Keď sme oslovili televíziu Markíza s otázkou, koľko za zábery zinkasovala, hovorkyňu Táňu Tóthovú, sme rozosmiali. „Mám rada jeho zmysel pre humor. Niekto mu môže naletieť, ale, samozrejme, že sa nič také nestalo. Ukážky z takýchto relácií sa nepredávajú,“ vyjadrila sa.

Pozrite si Krausov pád:

Padalo sa už na skúške

Viac ako samotný pád, na ktorom sa s odstupom rokov tiež zabáva, ho vytáčajú poznámky, že to bola plánovaná akcia a že na mieste dopadu mal určite žinenky.

„Bola to naozaj výlučne len vec mojej úplnej neobratnosti či tuposti,“ vyvracia dohady a tvrdí, že v diere mizli ľudia už počas generálky. „Architekt svetového kalibru prišiel s unikátnym nápadom vyrobiť móla čiernej farby, no nenapadlo mu, že čierna je aj farba diery. Čiže sa nedalo rozlíšiť, kde sa končí mólo a začína sa diera."

"Už na skúškach bolo vidieť, že s tým budú problémy, pretože ku mne kráčala asistentka réžie a naraz zmizla. Bolo počuť len jauvajs. Ležala tam so scenárom v ruke a rozhádzanými papiermi, ale, našťastie, sa jej nič nestalo. Zakrátko tam spadli ďalšie dve dievčatá, ani tým sa však nič nestalo,“ hovorí a dokonca sa priznáva, že na situácii sa veľmi zabával a tešil sa na priamy prenos.

„Zastavil som sa za dievčatami s tým, nech z toho nerobia tragédiu, pretože nám stačí, ak vo finále ostanú tri dievčatá a s ostatnými stratami sa už nejako vyrovnáme,“ smeje sa.

Čítajte viac:

Finále missiek plné prekvapení: Na pódium vyšiel kôň i krásky

Dobrá nálada však Krausa čoskoro prešla, keď sa stal živým príkladom porekadla Kto druhému jamu kope, sám do nej spadne. „Pri vchádzaní na javisko som dostával inštrukcie do ucha, že mám ísť medzi šieste a siedme dievča."

"Tak som išiel, namierili na mňa svetlá, urobil som dva kroky a naraz... koberec. Nevedel som, kde som, ale hneď som vedel, kto ma tam poslal a že to mám za tie reči dievčatám,“ sype si popol na hlavu.

Našťastie, moderátor nestratil duchaprítomnosť a späť na javisko sa dostal v rekordne krátkom čase. „Väčší problém bol, že som nevedel, kde som a čo mám hovoriť."

"Bol som z toho trošku v šoku a navyše som si poriadne narazil päty a udrel kolená. Predsa len som padal meter sedemdesiat. Porota sa zvíjala od smiechu a mne tiekla krv z kolien. Začínal som krívať a ku koncu prenosu som chodil len s vypätím všetkých síl,“ spomína.

Napriek nehode sa zachoval ako profesionál a pri záverečnej promenáde missiek v plavkách, presne podľa pokynov scenára, nemal problém vyzliecť sa do plaviek aj on. Televíznym kamerám a následne celému svetu tak odhalil krvácajúce zranenie na pravej nohe.

Na vlastnom trapase sa dnes zabáva, no uvedomuje si, že stačilo málo a mohlo sa stať veľké nešťastie. „Dopadlo to dobre, ale bolo tam tristoosemdesiat voltov, takže stačilo, aby som spadol na svetlo alebo bližšie ku káblu a mohlo byť všetko inak,“ uvažuje.


  • Plus 7 dní
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
VIDEO Plus 7 Dní